Домашні тварини
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Світ домашніх тварин

Носова Світлана Сергіївна . Студентка Київського ноціонального університету імені Бориса Грінченка. Також працюю вихователем в дошільному навчальному закладі № 197.
  • Joined Jan 2018
  • Published Books 1

Кінь з давніх часів грала найважливішу роль в житті людини. Предок домашній кінь – тарпан, який ще не так давно жив у південних руських степах. Збереглися його докладний опис і фотографії. Тарпани були сіро – мышастой масті з темним ременем по спині, темними ногами і стоячою гривою. Хвіст був довгим, але не густим. Місцеві жителі переслідували і знищували тарпанів, так як вони витоптували посіви і знищували заготовлені в степу копиці сіна. Спіймані тарпани погано переносили неволю і швидко гинули. Приборкати і привчити їх не вдавалося.

Яку роботу не тільки виконувала кінь? Вона воювала, перевозила пошту, пасажирів і різні вантажі, орала, боронила, сіяла, косила, пасла інших тварин, брала участь у змаганнях, забезпечувала м’ясом, лікувала людини лікувальним кумисом. Кумис – сквашене молоко кобил – високопоживний дієтичний напій. Здавна його називають богатирським напоєм.

Кінь може швидко пересуватися і вести великий вантаж. Вони полохливі, у них дивовижна пам’ять на місця і предмети. Чує кінь краще кішки, тонший нюх собаки, вона чутливіша до ходу часу і змін погоди.

Найбільш важлива і цікава деталь коні – копито. І від стану його залежить не тільки працездатність і спортивний успіх, але і здоров’я коня. Для попередження травм кінцівок коня підковують. Після тривалого відпочинку коні проводять своєрідну розминку – потягуються, бринить дихання та мерехтять шкірою, роблять глибокі вдихи. Вони ретельно охороняють і захищають своїх лошат.

Іржання – найбільш поширений спосіб передачі інформації у коней. Є країни, де коням надають особливу увагу, відзначаючи «День коні».

 

2
Домашні тварини

Кішка мало змінилася з тих пір, як була одомашнена людиною, і дуже схожа зі своїм предком. Родоначальниця всіх домашніх кішок – дика нубійська кішка, вона і зараз живе в Африці.

Стародавні єгиптяни високо цінували видатні здібності кішки знищувати гризунів. Тому вона була зарахована до священною твариною. У той час кішки жили в розкішних храмах, харчуючись найкращою їжею.

У Росії кішка завжди була уособленням домашнього затишку і благополуччя. З усіх домашніх тварин-лише кішки користуються свободою дій. Кішка – одночасно довірлива і хитра, ласкава і хижа, домашня і дика. Вона може спостерігати відразу за декількома мишачими норами і вловлювати ледь помітні рухи їх мешканців. Виявляється котяче плем’я, відчуває потяг до класичної музики.

Ростуть і формуються кішки швидко. Цікаво будова котячих лап. Гострі кігті тварина втягує так, що при бігу по будь-якій поверхні стосується її тільки подушками лап і пальцями і кігті не ламаються і не тупляться. Хвіст кішки виключно рухливий і, крім характеристики стану тварини, виконує роль стабілізатора, при падіннях та стрибках. Кішки дуже болісно сприймають, якщо його чіпають, і терпіти не можуть, коли за нього смикають. Падаючи навіть з великої висоти, кішки не розбиваються. Під час падіння вона притискає ноги і хвіст до тулуба і летить, обертаючись, сповільнюючи тим самим падіння, потім випрямляє кінцівки і стає на лапи.

У кішок є своя мова, що складається з більш ніж 15 «слів» і безлічі інтонацій.

Кішка таїть у собі чимало загадок. Вона може передчувати ті чи інші події. Вона орієнтується не лише в обмеженому просторі, але і на величезних територіях. Мама – кішка дуже турботлива: залишає потомство лише для того, щоб поїсти, але постійно перебуває насторожі, готова в будь-який момент кинутися, до своїх чад. Дорослих кішок годують два рази в день. Вона сама піклується про постійній чистоті свого тіла, щоденно вилизуючи шерстку. Заточуючи кігті, кішка нерідко псує меблі. Обрізати кігті не можна (тільки у старих і малорухомих кішок), тому маленьких кошенят можна привчити заточувати їх на спеціальних дошках.

Кішки корисні, віддані, люблячі, охайні, порівняно невибагливі, високорозвинені, «інтелігентні», красиві тварини.

Людина не повинна зраджувати своїх маленьких друзів, залишати їх без даху і їжі. Перш ніж принести додому кошеня, потрібно серйозно подумати про його майбутню долю. Щоб кішка була щаслива, її потрібно любити.

Результат пошуку зображень за запитом "кішка"

4

«Коза»

Дзвіночком брязкаючи,

Втекла від мене.

Тане луг у вечірній пітьмі,

Де шукати її… МЕ – МЕ!

 

Результат пошуку зображень за запитом "коза малюнок"

5

6

З господарем дружить,

Будинок охороняє.

Живе під ґаночком,

А хвіст колечком. (Собака)

 

Результат пошуку зображень за запитом "собака малюнок"

7

Корови – це жуйні парнокопитні тварини. Їх предок – дикий бик «Тур». Це великі і сильні тварини масою понад 800 кілограмів, з високою загривком, величезною головою, прикрашену могутніми рогами, виставленими вперед. Довга шерсть чорною або темно – бурої масті, особливо густа на лобі, надаючи турам досить грізний вигляд.

До початку одомашнення великої рогатої худоби людина вже приручила, містив свиней, овець і кіз. Від свиней він отримував м’ясо, від овець і кіз – м’ясо, молоко, обробляв отримані шерсть і шкіри. По силі бик у багато разів перевершує людини, і з його допомогою можна було орати землю для посівів. Проте корови не тільки орали, але й постачали людей молоком. Правда, на це пішли люди не відразу – адже молока корови тоді давали трохи, і воно потрібно було телятам.

Коли зникла потреба у тяглової сили великої рогатої худоби, його стали розводити в основному заради м’яса і ще стали видозмінювати молоко і вийшли молочні продукти: вершки, масло, сир, сир, сметану, кисле молоко. Спочатку люди збільшували поголів’я худоби, але збільшувати до безкінечності неможливо. І людина ще активніше став «переробляти» і вдосконалювати корів.

Молоко – незамінний харчовий продукт, особливо в харчуванні дітей. Для утворення одного літра молока через вим’я проходить близько 500 літрів крові, вона необхідна для утворення молока. Крупно – рогата худоба володіє дивовижною здатністю переробляти і перетворювати траву, сіно та інші корми рослинного походження в м’ясо і молоко.

8
Світ домашніх тварин by Svetlana Nosova - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content