by Maxim Kiryanov
Artwork: a
Copyright © 2023
Жили-були в одному селі старий зі старою. Дуже вони хотіли дітей, але не могли завести. Якось баба пішла прати білизну на річку і знайшла там маленького хлопчика. Він був зовсім голенький і слабкий, але баба пошкодувала його та взяла до себе додому.
Назвали вони хлопчика Телесіком. Телесик ріс добрим і чуйним хлопчиком. Він допомагав старим по господарству і завжди був радий гостям.
Якось до їхнього будинку прийшла зла змія. Вона побачила Телесіка і захотіла його з’їсти. Літні люди сховали Телесика в ямі, але змія знайшла його. Вона впіймала телесика і принесла його до себе додому.
Змія вирішила приготувати телесику на обід. Вона затопила піч і поклала Телесика в горщик. Але Телесік не розгубився. Він перетворився на комара і полетів із горщика.
Телесик сховався в лісі і почав думати, що йому робити. Він знав, що змія обов’язково повернеться за ним.

Раптом Телесик побачив Оленку, дочку змії. Оленка була теж зла і підступна. Вона допомагала своїй матері зловити Телесіка.
Телесик вирішив спробувати потоваришувати з Оленкою. Він підлетів до неї і сказав:
– Привіт, Оленко. Чи не хочеш зі мною пограти?
Оленка подивилася на Телесіка з підозрою.
– (З підозрою) Привіт.
— Ти не хочеш зі мною погратись? — знову спитав Телесик.
– (Неохоче) Ну, гаразд.
Вони почали грати в різні ігри, і Телесік показав Оленкою, як весело та цікаво може бути, коли люди грають разом. Оленка почала розуміти, що Телесик — добрий чоловік, і що вона може йому довіряти.
— Знаєш, Телесику, ти не такий поганий, як я думала, — сказала Оленка.


– Правда? Я радий, що ти так вважаєш, — відповів Телесик.
— Я хочу, щоб ми були друзями, — сказала Оленка.
– (З радістю) Я теж хочу!
Телесик та Оленка стали друзями, і вони грали разом щодня. Вони допомагали один одному та підтримували один одного у важкі часи. Оленка стала добрішою і чуйнішою, і вона почала бачити світ у більш позитивному світлі.
Одного разу Телесик і Оленка гуляли лісом, коли вони побачили, що змія ловить птахів. Змія була дуже зла, і вона хотіла з’їсти всіх птахів. Телесик та Оленка зрозуміли, що мають допомогти птахам.
Телесик перетворився на комара і почав кусати змію. Змія була така стурбована, що вона випустила птахів. Птахи були дуже вдячні Телесикові та Оленці за порятунок.
Телесик та Оленка стали героями. Всі люди в селі поважали їх за їхню доброту та сміливість.

Змія та її дочка були змушені покинути село.
Телесик та Оленка продовжували жити в селі та дружити один з одним. Вони виросли та одружилися, і в них народилися діти. Їхні діти були такими ж добрими та чуйними, як і їхні батьки.
Додатковий сюжет
Щоб трохи розтягнути розповідь, можна додати до нього додатковий сюжет. Наприклад, можна розповісти про те, як Телесик та Оленка допомогли іншим людям у селі.
Ось один із можливих варіантів додаткового сюжету:
Якось у селі почалася пожежа. Телесик та Оленка побачили вогонь і зрозуміли, що треба щось робити. Вони зібралися з іншими дітьми та стали допомагати дорослим гасити пожежу. Вони підносили воду, допомагали розносити відра та підтримували один одного.
Завдяки допомозі Телесика, Оленки та інших дітей, пожежа була загашена. Усі люди на селі були дуже вдячні їм за допомогу.
Цей додатковий сюжет показує, що Телесик та Оленка – не лише добрі та чуйні друзі, а й сміливі та рішучі люди, які завжди готові допомогти іншим.
Published: Dec 18, 2023
Latest Revision: Dec 18, 2023
Ourboox Unique Identifier: OB-1529010
Copyright © 2023