by Mariana Yasinska
Copyright © 2021
ПРО АВТОРА
Ясінська Мар’яна Василівна, мені 19 років, я є студенткою ІІІ курсу спеціальності “Середня освіта (Математика та інформатика)” факультету математики та інформатики (кафедри математики та інформатики і методики навчання) Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.
Я є членом студентського сенату відділу громадської діяльності, займаюсь волонтерською діяльністю, зокрема, є ментором Code Club, проводжу заняття у напрямку “Scratch” та “Математика” для учнів України. Публікую власні наукові розробки з математики на освітньому порталі “На Урок”. У даний час розробляю логічний онлайн-квест “Дівчата у світі ІТ” для Meet and Code. Практикую викладацьку діяльність у позашкільному закладі Центрі Освітніх Інновацій( вчитель математики) м.Івано-Франківськ.
Моє життєве кредо – “хто володіє інформацією, той володіє світом”. Саме тому я стараюсь розвиватися у різних сферах. Я захоплююсь літературою, екологією, хореографією, але серце починає сильніше стукати, коли мова заходить про математику. Для мене це не просто один із предметів, які вивчають школярі, це щось більше, незрівнянне. Любов до математики складається з безлічі кришталиків, великих і малих, непомітних сторонній людині.
Маю велике бажання отримувати нові знання та ділитися ними. Саме тому запрошую вас на свій сайт.
Математика – складна наука, тому й не дивно, що, зазвичай, дітей важко зацікавити нею.
На уроках математики ми розв’язуємо математичні проблеми, навички вирішення яких згодом будуть сприяти вирішенню виникаючих життєвих проблем. Для того щоб домогтися успіху в житті, в різних професіях від учня потрібно майже те ж, що і для успіху в математиці: здатність логічно мислити, винахідливість, здатність виділити в умовах завдання істотну інформацію. Такі навички необхідні як в практичному житті кожної людини, так і в науці.
При розв’язуванні текстових задач учень використовує знання, одержані на уроках математики, адаптуючи їх до потреб реального життя, таким чином відбувається підготовка до майбутньої практичної діяльності, до життєвих задач та проблем. Текстові задачі змушують щоразу виділяти головне із умови та абстрагуватися від стороннього, зіставляти, протиставляти факти та твердження. Вчений А. Хінчин говорив про те, що процес розв’язання формує правильне мислення, привчає учнів до аргументації та доведення правильності міркувань. Розв’язання текстових задач на уроках є ефективним способом засвоєння учнями понять, методів, математичних теорій; це універсальний засіб математичного виховання та дієвий інструмент прищеплення вмінь та навичок послуговуватися математикою в реальному житті.
Завдання вчителя не доносити істину, а вчити її знаходити. Дитину спочатку потрібно зацікавити, навчити хотіти й прагнути, а вже потім — знати й уміти.
Переглянути логічні задачі можна тутhttps://drive.google.com/file/d/1iR698PuymVwsRPblU-hGJ9t3vKPQCNNN/view
Переглянути задачі на відсотки можна тут https://docs.google.com/presentation/d/1Bev_ztNB1w1MBYg-jOOAOJryylWBI2gH/edit#slide=id.p1
Переглянути задачі на переливання можна тут
https://drive.google.com/file/d/1IVHlYH4m-oyhEuNaJqds2H_GKrV4IYEX/view
Інтерактивна вправа https://www.google.com/url?q=https%3A%2F%2Fapp.wizer.me%2Fpreview%2FIZAPQ5&sa=D
Задача
На столі лежать 5 червоних і 5 синіх паличок різної довжини. Суми довжин паличок одного кольору однакові. Чи можливо розпиляти ці палички таким чином, щоб їх потім можна було розташувати парами паличок однакової довжини й різного кольору?
Розв’язання. Викладемо палички одного кольору вздовж прямої лінії. Викладемо палички іншого кольору вздовж паралельної лінії таким чином, щоб початки й кінці послідовностей паличок дотикалися. Рухаючи пилку від початку послідовності поличок до їх кінця, зустрівши стик паличок одного кольору, розрізаємо паличку іншого кольору. Отримаємо потрібне розташування парами. Отже розрізати можна.
Відповідь: можливо.
Задача. Довжина сходів між сусідніми поверхами дорівнює 10 м. Скільки метрів потрібно пройти, щоб піднятися з першого поверху на сьомий?
Розв’язання. Потрібно подолати (7 – 1) = 6 відстаней між поверхами, що складає 6 · 10 м = 60 м.
Відповідь: 60 метрів.
Задача. Василь задумав ціле число. Микола помножив його чи то на 5, чи то на 6. Євген додав до результату Миколи чи то 5, чи то 6. Сашко відняв від результату Євгена чи то 5, чи то 6. У результаті вийшло 73. Яке число задумав Василь?.
Розв’язання. В результаті виконання двох останніх дій число зростає на одне з таких чисел:
+ 5 – 5 = 0;
+ 5 – 6 = –1;
+ 6 – 6 = 0;
+ 6 – 5 = 1
Після виконання першої дії отримали одне з таких чисел: 72, 73 або 74 за умови, що воно кратне 6 або 5. Отже, це число 72. А задумане число у 6 разів менше – 72 : 6 = 12.
Відповідь: 12.
Завдача Для фарбування поверхні куба потрібно 6 г фарби. Після висихання фарби куб розпиляли на 8 однакових кубиків. Скільки потрібно фарби, щоб розфарбувати не зафарбовані частини їхньої поверхні?
Розв’язання. В кубі 6 однакових граней. На кожну грань витратили 6 : 6 = 1 (грам фарби). Якщо куб розділити на 8 однакових кубиків, то кожне ребро потрібно поділити навпіл. Всього потрібно здійснити 3 розрізання. У кожному перерізі — квадрат, однаковий за розмірами з гранню. Але для кожного розрізу новостворені кубики потрібно фарбувати по обидва боки від розрізу. Отже, пофарбувати потрібно поверхню, площа якої така сама, як у 6 граней. На це потрібно витратити 6 грамів фарби.
Відповідь: 6 грамів.
Задача. Вздовж бігової доріжки розставлено 19 прапорців на однаковій відстані один від одного. Михайло стартує від першого прапорця й біжить зі сталою швидкістю. Через 7 секунд він опиняється біля 7-го прапорця. За який час Михайло добіжить до 19-го прапорця?
Розв’язання. Від першого до 19 прапорця розташовано (19 – 1) = 18 проміжків. Від 1-го до 7-го розташовано (7 – 1) = 6 проміжків. Михайло всю відстань подолає за час, що у 18 : 6 = 3 рази перевищує 7 секунд, тобто за 21 секунду.
Відповідь: Михайло добіжить від першого до 19-го прапорця за 21 секунду.
Задача. В Андрія і Бориса разом 11 горіхів, у Андрія і Володимира — 12 горіхів, у Бориса й Володимира — 13 горіхів. Скільки всього горіхів у Андрія, Бориса й Володимира разом?
Розв’язання. Позначимо першими літерами імен хлопців кількості горіхів у них. Маємо:
А + Б = 11;
А + В = 12;
Б + В = 13.
Кожну літеру записано у двох рівняннях. Додавши праві та ліві частини всіх трьох рівнянь, отримаємо: 2А + 2Б + 2В = 36.
Поділивши обидві частини останнього рівняння на 2, отримаємо: А + Б + В = 18.
Відповідь: 18 горіхів.
Published: Dec 5, 2021
Latest Revision: Dec 5, 2021
Ourboox Unique Identifier: OB-1240618
Copyright © 2021