НАШІ ТАК-ПРАВИЛА
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Наші ТАК-правила

  • Joined Nov 2022
  • Published Books 1

Від Олени Аксьонової

  • Кожен, хто має на меті – подолати маршрут і досягти фінішу, ставить перед собою ряд завдань і діє відповідно до певних правил
  • Ваш маршрут зараз – опанувати матеріал спецкурсу
  • Ваш фініш – виконання тесту і залікової роботи
  • Ставайте автором Книги
  • На кожній сторінці формулюйте свої ТАК-правила, за якими Ви працюватимете
  • Починайте кожне правило з дієслова в теперішньому часі

БАЖАЮ НАТХНЕННЯ!

2

ДІЇ, ЩОБ ПОЧУВАТИСЯ У БЕЗПЕЦІ

За інформацією Міністерства освіти і науки України, станом на 18 серпня 2022 року від бомбардувань та обстрілів пошкоджень зазнали 2300 закладів освіти, з них 286 зруйновані повністю.

Під час військових дій та ще тривалий час після їх закінчення заклади освіти в Україні працюватимуть у нових для себе вимогах до безпечного освітнього середовища. Облаштування укриттів та організація безпечного освітнього простору у школі – одне з найважливіших завдань для директора.

Рекомендації щодо організації укриття: https://mon.gov.ua/storage/app/media/civilniy-zahist/2022/15.06/Rekom.shchodo.orhanizatsiyi.ukryttya.15.06.2022.pdf

3

ДІЇ, ЩОБ ПОЧУВАТИСЯ КОМФОРТНО

“КОМФО́РТНЕ СЕРЕДО́ВИЩЕ – сукупність сприятливих умов середовища, в яких реалізація психічних та фізіологічних функ­цій людини відбувається без найменшого напруження. Людина та середовище її існування гармонійно взаємодіють і розвиваються лише тоді, коли потоки енергії, речовини та інформації перебувають у межах, які забезпечують їхню позитивну дію на людину і природне середовище”

Комфортність в освітньому середовищі – оцінка емоцій, почуттів та домінуючих переживань у процесі взаємодії дорослих і дітей в освітньому середовищі закладу”

“Школа має стати противагою суспільству, яке молиться на технології і проповідує суцільне споживання. Її завдання — допомогти дітям усвідомити сенс і цінності життя. Школа має стати адвокатом дітей за всього розмаїття і складності їхніх характерів. Педагогіка покликана вказувати дітям шляхи, ставши на які, вони навчаться бути  відповідальними, розвинуть у собі самостійність і незалежність.
Ми всі хочемо, щоб наші діти уміли любити, творити, були добрими. Ми хочемо, щоб у них вистачило мужності розв’язувати проблеми, які стоять перед нашою планетою, і щоб вони відчували свою належність не лише до власного народу, а й до багатомільярдного населення усієї нашої Землі”. Клаус В. Фопель

https://nus.org.ua/wp-content/uploads/2020/06/Bezpechna- i-druzhnya-do-dytyny-shkola-v-konteksti-reformy-NUSH.pdf

4

ДІЇ, ЩОБ РІВЕНЬ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ БУВ ОПТИМАЛЬНИМ

Втома і перевтома – це найбільші вороги нашого здоров’я і успіхів у житті.

Утома знижує кількісні і якісні показники роботи. Рухи стомленої людини стають уповільненими, млявими, помітно порушується їх координація. Інколи це призводить до того, що навіть під час ходіння людина починає спотикатись. При втомі спостерігається погіршення психічної діяльності, а також зниження темпу її перебігу. У змореної людини послаблюється ініціатива, активність: сильна втома породжує нерішучість і безвольність. Зовні стомленість виявляється у потягуванні, позіханні, сонливості, внутрішньо – в непереборному бажанні кинути роботу, в неможливості зосередити увагу, послабленні пам’яті і т.д.

Кожна людина втомлюється від роботи, тому що робота без втоми не буває. Але нормально стомлена людина вранці встає бадьорою і здоровою, а перевтомлена – розбитою, з головним болем, з неприємним тягарем у всьому тілі, ніби й не відпочивала, а тому вдень вона працює не на повну силу, багато часу витрачає непродуктивно.

5

ДІЇ, ЩОБ ЯКІСНО ВИКОНАТИ ТЕСТ І ЗАЛІКОВУ РОБОТУ

“Проблема управления энергией — одна из ключевых в самоменеджменте. Один из участников  тайм-менеджерского сообщества в свое время придумал формулу TIME-менеджмента — от слов time, information, money, energy: «время», «информация», «деньги», «энергия». Каждый­ из этих четырех ресурсов является критически значимым для личной эффективности, успеха и развития. И если по управлению временем, деньгами и информацией литературы довольно много, то в области управления энергией был явный пробел. Который наконец-то начал заполняться…”

Книга “Жизнь на полной мощности”  http://loveread.ec/read_book.php?id=76969&p=1

6

МОЖЛИВО, МИ ЩОСЬ ЗАБУЛИ?

Американські вчені спробували порівняти людський мозок з жорстким диском комп’ютера і підрахували, що людська пам’ять здатна містити близько 1 мільйона гігабайт (або 1 петабайт) (наприклад, пошукова система Google обробляє щодня близько 24 петабайт даних).

1. Пам’ять не погіршується
Кожен з нас стикався з тим, що інколи не міг чогось пригадати. Тому можна зробити висновок, що пам’ять з часом погіршується, але вчені не підтримують такої думки. Вони вважають, що пам’ять не має лімітів. Просто до тієї інформації, яка зберігається в пам’яті, але не повторюється, важче отримати доступ.

2. Забування допомагає нам вчитись
Думка про те, що забування допомагає нам навчатись, може здаватись нелогічною. Але уявіть собі, що є мозок, який може згадати й відтворити все. І от, наприклад, він намагається згадати, де припаркував машину — для цього мозку прийдеться подумати про всі паркувальні майданчики, на яких він побував, і відсортувати всю непотрібну інформацію. А все тому, що найважливішим буде останній спогад.

Так і в житті — нещодавні події, як правило, важливіші, ніж ті, які відбулись давно.

Отож, нам потрібна система, яка б фільтрувала те, що відбувається. Вона і називається «забуванням». Ми пам’ятаємо інформацію, яка є більш важливою для щоденного вжитку.

3. Втрачені спогади можна відновити
Є інша сторона того, що ми можемо щось забувати. Суть її в тому, що, навіть забуваючи щось, ми можемо це відновити в пам’яті.

Експерименти показують, що інформація, яка давно стала недоступною, може бути відновленою. Це як навички їзди на велосипеді, яких ви ніколи не позбудетесь, – вони доведені до автоматизму, це стосується і пам’яті та відтворення.

4. Пригадування змінює спогади
Повертаючись до спогадів, ми можемо змінити їх. Всупереч тому, що це фундаментальний принцип пам’яті, сама ідея, що повернення до спогадів може змінити їх, здається абсолютно неправильною. Як процес спогадів може змінити те, що ми згадуємо?

Повертаючись до якоїсь події, ми робимо її більш яскравою в порівнянні з аналогічними спогадами, таким чином, надаючи їй більшої значущості. Наприклад, ви повертаєтеся в пам’яті до одного конкретного дня народження в дитинстві й згадуєте, що вам подарували конструктор. Кожен раз, коли ви згадуєте цей факт, інші подарунки, які ви отримали в той день, здаються не такими важливими.

Помилкові спогади створюються за допомогою помилкового відтворення минулого. У зв’язку з цим виникає захоплююча ідея про те, що ми самі створюємо собі, вибираючи, що конкретно з минулого згадувати.

5. Пам’ять не стійка
Той факт, що згадування змінює пам’ять, свідчить про те, що вона не стійка. Попри це, люди схильні вважати, що пам’ять цілком стабільна: ми забуваємо, що ми щось забули, одночасно вважаючи, що не забудемо в майбутньому те, що знаємо зараз.

Читати далі: https://osvitanova.com.ua/posts/5036-10-dyvovyzhnykh-faktiv-pro-pamiat-i-pryhaduvannia

7
НАШІ ТАК-ПРАВИЛА
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content