by Ful Olya
Copyright © 2023
Міністерство освіти і науки України
Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації
Комунальний навчальний заклад «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради»
Відділ освіти Чорнобаївської селищної ради Черкаської області
Підготувала: вчитель біології та екології Филь Ольга Миколаївна,
І кваліфікаційна категорія,
«старший учитель»
Великоканівецького навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів» Чорнобаївської селищної ради Черкаської області
2023 рік
Цільова аудиторія: 8 клас
Розділ: Обмін речовин і перетворення енергії в організмі людини
Тема: “Харчування та здоров’я»
Тривалість-90 хв.
Тема. Харчування і здоров’я
Мета:
- ознайомити учнів із основними вимогами до раціонального харчування; розглянути наслідки неякісного харчування, переїдання, голодування;
- з’ясувати фактори, що негативно впливають на харчування і здоров’я людини, основні правила харчування і використовувати їх у формуванні правильної харчової поведінки;
- визначити норми раціонального харчування для різновікових груп, закріпити знання учнів про вітаміни та обмін речовин;
- сформувати в учнів уявлення про небезпеку, яку становлять певні види речовин, що можуть бути в продуктах харчування;
- з’ясувати, які продукти з’являються внаслідок впливу бактерій, та які при цьому процеси відбуваються, які хвороби викликають бактерії, що наявні у продуктах харчування;
- практично застосувати знання в побуті в процесі організації харчування;
- формувати комунікативну компетентність при роботі в міні-групах, соціокультурну компетентність при формуванні уявлення про гендерну рівність та реалізації ідей гендерної рівності у світлі розподілу обов’язків в цілому та обов’язків на кухні в приготування страв зокрема;
- формувати здоров’язберігаючі, соціокультурні компетентності, критичне мислення та медіа грамотність.
- Тип уроку: інтегрованийФорма уроку: урок-практикумОбладнання й матеріали: таблиці «Хімічний склад і калорійність основних продуктів харчування», «Функції та джерела вітамінів», «Добова потреба людини в поживних речовинах», підручник, додаткова література, доповіді та повідомлення учнів, пам’ятки «Азбука харчування», меню на день, відеоролики, презентації.
-
Інтегровані предмети та науки Біологія Хімія Медицина Психологія Географія
Методичне пояснення. У представленому уроці розроблений один з варіантів вивчення теми «Харчування та здоров’я». Виходячи з рівня сформованості загальнонавчальних умінь і навичок учнів, рівня навчальних досягнень з базових знань з хімії, біології та географії особливий акцент у викладанні ставиться на використання проблемного, дослідницького, евристичного методів, інтерактивних прийомів.
Керована учителями-тьюторами навчальна діяльність дозволить активізувати самостійну пізнавальну діяльність, розвивати творчу активність учениць та учнів, формувати навички роботи з різними джерелами інформації, проведення експерименту, навчального дослідження, що сприяє ефективному засвоєнню знань, застосуванню їх на практиці, рефлексії особистісних змін.
Урок доцільно проводити як інтегрований кейс-урок. Така форма проведення навчального заняття дасть можливість посилити міждисциплінарні зв’язки, розширити сферу одержуваної інформації і що особливо важливо підвищити мотивацію навчання.
Вчитель організує проведення уроку згідно можливостей навчального закладу: повноцінний урок-практикум (90 хв.), або два уроки по 45 хвилин.
В структурі уроку передбачено поділ на два блоки теоретичного матеріалу, які завершуються виконанням практичних вправ та застосуванням набутих знань та навичок в практичних ситуаціях.
Епіграф
Здоров’я – це безцінний дар природи,
воно дається, на жаль, не на віки,
його треба берегти.
Здоров’я людини залежить
від неї самої, від її способу
життя, умов праці, харчування…
І.П.Павлов
ХІД УРОКУ
- Організаційний етап
- Мотивація навчальної діяльності учнів.
Американський лікар Поль Брегг говорив: «За гроші можна купити ліжко, але не сон, їжу, але не апетит, ліки, але не здоров’я, книги, але не розум….» і ще древні мудреці розуміли, що помірність у їжі – запорука здоров’я і довголіття. Їжа – життєва необхідність. Багато причин підштовхують нас до їжі. Ми їмо, щоб втамувати голод, відчути радість, щастя, задоволення, іноді ми їмо в стані розчарування, гніву, розпачу, стресу. У кожного з нас ще з дитинства виробився певний стереотип харчування. Існує безліч факторів, які впливають на наші стереотипи харчування. Деякі з них ми можемо контролювати, інші – не керовані нами. Тема сьогоднішнього уроку нагальна «Харчування і здоров’я», а мета уроку – з’ясувати основні правила харчування і використовувати їх у формуванні правильної харчової поведінки.
- Актуалізація опорних знань.
Але спочатку пригадаємо і повторимо матеріал попереднього уроку. Щоб перевірити, наскільки якісно ви засвоїли тему, ми проведемо тестування:
Запросити через ігровий код
- Відкрити joinmyquiz.com
2.Ввести цей код 4623 7545 або посилання https://quizizz.com/join?gc=46237545
Хімічний склад продуктів
- Які речовини є основним будівельним матеріалом в клітині?
А) жири, Б) вуглеводи, В) білки.
- Яку природу мають ферменти, що каталізують всі процеси в організмі?
А) білкову, Б) вуглеводневу, В) неорганічну.
- Скільки вам відомо амінокислот?
А) 5, Б) 17, В) 20.
- Білки розщеплюються у:
А) кишечнику, Б) ротовій порожнин, В) шлунку?
Published: Jan 13, 2023
Latest Revision: Jan 13, 2023
Ourboox Unique Identifier: OB-1405536
Copyright © 2023