
План-конспект уроку
Професія: “Кухар”
Кваліфікація: “Кухар 3 розряду”
Дисципліна: «Технологія приготування їжі з основами товарознавства»
Тема програми: «Обробка різних видів риб, продуктів моря та приготування напівфабрикатів з них»
Тема уроку: «Механічна обробка морепродуктів.»
Мета уроку:
навчальна: вивчення механічної обробки морепродуктів.
розвиваюча: активізувати розумову діяльність здобувачів освіти, розвивати пізнавальну, пошукову активність та самостійність; формувати навички роботи з різними джерелами інформації, вміння складати опорні конспекти; підвищувати рівень комунікативних здібностей здобувачів освіти, працювати з різними програмами та платформами
виховна: виховувати інтерес та любов до обраної професії, доброзичливість,вміння слухати, вступати в діалог і відстоювати свою думку, співпрацю в колективі, акуратність, вміння раціонально та економно використовувати сировину та різні ресурси.
Методична мета: впровадження Інтернет- ресурсів на уроках професійно-теоретичної підготовки для формування професійних компетентностей здобувачів освіти
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Вид уроку: бесіда, розповідь, самостійна робота
Види діяльності: фронтальна, індивідуальна.
Метод викладання уроку: пояснювально-ілюстративний, репродуктивний, частково-пошуковий, проблемний
Методичне оснащення: робоча програма,календарно-тематичний план з предмету “Технологія приготування їжі з основами товарознавства”, план уроку
Дидактичне оснащення:
форма для опитування (створена викладачем), інтерактивні вправи: для актуалізації опорних знань, для закріплення вивченого матеріалу, відеоролики,Google – малюнки.
Міжпредметні зв’язки: Устаткування підприємств харчування. Тема: «Машини та механізми для обробки м’яса та риби»;
Охорона праці. Тема: «Основи безпеки праці в харчовій галузі».
Матеріально-технічне забезпечення уроку: роздатковий матеріал по темі, підручники В.Доцяк «Технологія приготування їжі з основами товарознавства», ноутбук.
Методи проведення: фронтальне опитування, пояснення нового матеріалу.
Хід уроку
І. Організаційний момент (1 хв.)
Підготовка здобувачів освіти до уроку. Рапорт чергового про відсутніх на уроці.
- Актуалізація та корекція опорних знань (10 хв).
(Актуалізація мотиваційних резервів учнів шляхом фронтального опитування з пройденого матеріалу з використанням онлайн-сервісів LearningApps та Wordwall, які дозволяє створювати інтерактивні вправи.)
Тепер, перед тим, як перейти до теми нашого уроку давайте пригадаємо пройдений матеріал , тому пропоную Вам виконати вправи за посиланнями:
- Хімічний склад і харчова цінність морепродуктів.
Нерибні продукти моря багаті на мінеральні речовини, такі, як натрій, калій, кальцій, магній, фосфор, йод, мідь, цинк, кобальт.
Йоду в морепродуктах в 100 разів більше, ніж у яловичині, а кобальту – в 20 разів.
Морепродукти багаті на вітаміни А, Д, групи В, РР і білки, містять мало жирів.
Завдяки цьому вони запобігають атеросклерозу,стабілізують обмін речовин, попереджають старіння організму.
М’ясо з морепродуктів дуже ніжне і соковите.
Використовують нерибні продукти моря для приготування холодних закусок, перших і других страв.
- Механічна кулінарна обробка морепродуктів.
Заморожені ракоподібні (омари і лангусти) варять у підсоленій киплячій воді (на 1 кг — 2 л води, 100 г солі, коріння петрушки, перець горошком, лавровий лист) протягом 15-20 хвилин. У гарячому вигляді відокремлюють м’ясо від панцира. Омари і лангусти використовують відвареними або смаженими, а з консервованих готують гарячі і холодні закуски.
Для приготування страв з живих і заморожених устриць і мідій їх ретельно очищають від водоростей і піску, промивають, потім гострим ножем розкривають стулки черепашок. Для перших страв м’ясо молюсків спочатку промивають, заливають холодною водою, доводять до кипіння, додають коріння петрушки, ріпчасту цибулю, сіль і варять на невеликому вогні 7-10 хвилин. Відходи і втрати становлять 83%. Варені устриці подають до столу на одній із стулок черепашки, як на блюдці. Верхню стулку заздалегідь знімають, а молюск кладуть разом з другою стулкою у підсолену воду, яку охолоджують харчовим льодом.
Варено-морожені мідії розморожують у холодній воді або на повітрі і промивають. З них готують салати, холодні і гарячі закуски, начинки, перші страви. Свіжі живі устриці і мідії зберігають 3-5 годин при температурі 15-18°С.
Трепанги ретельно промивають теплою водою, щоб видалити порошок, потім заливають холодною водою і залишають для набухання на одну добу, 2-3 рази міняючи воду. В процесі набухання маса трепангів збільшується в п’ять разів. Після цього їх розрізають уздовж черевця, видаляють рештки нутрощів і варять 2-3 год. Використовують для приготування холодних страв, соусів, додають до перших і других страв, їх смажать, тушкують, запікають, використовують як начинки і гарніри до страв з риби і м’яса.
Сушену морську капусту обчищають від механічних домішок, замочують у холодній воді у співвідношенні 7-8:1 протягом 12 годин і промивають. Морожену капусту розморожують у холодній воді протягом 30 хвилин, а потім промивають. Сушену і морожену капусту кладуть у киплячу воду без солі (на 1 кг 2 л води ) і варить протягом 2 годин при слабкому кипінні, поки не стане м’якою. Готову капусту зберігають у відварі до наступного дня. Відвар зливають, капусту заливають холодною водою і зберігають у холодильній шафі. Використовують для приготування салатів, вінегретів, соусів, перших страв, подають як гарнір.











V. Систематизація та узагальнення знань:
№ 1: №
№2:
VІ. Підбиття підсумків уроків:
Аналіз роботи учнів на уроці. Виставлення оцінок з коментуванням.
VII. Домашнє завдання: підручник Доцяк В.С.«Українська кухня», Львів, 1998 р., стор. 104 – 107.
Published: Feb 13, 2023
Latest Revision: Feb 13, 2023
Ourboox Unique Identifier: OB-1418133
Copyright © 2023