Іван Сила та його книга пригод
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Іван Сила та його книга Пригод

by

Artwork: i don k now -_-

  • Joined Jun 2023
  • Published Books 2

Іван Сила та його книга Пригод!                                           Писав : Андрій Борисов                                                                                     Писав під час тривоги: Андрій Борисов

2

«Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу» — пригодницька повість про долю гірського силача із Закарпаття, який став чемпіоном Чехословаччини та Європи з кількох видів спорту, здобув велику кількість перемог. Автор твору — український письменник Гаврош Олександр Дюлович.

Уперше повість для молодшого та середнього шкільного віку побачила світ у «Видавництві Старого Лева» у 2007 році. У 2014 році у видавництві «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» вийшла її друга, розширена редакція.

3
Іван Сила та його книга Пригод by Paket Man - Illustrated by i don k now -_- - Ourboox.com

Прототипоп Івану Силі став Іван Федорович Фірцак (Кротон-Фірцак; Іван Сила, 28 липня 1899Білки, нині Іршавського району Закарпатської обл. — 10 листопада 1970БілкиЗакарпатська область) — український борець, боксер, боєць вільного стилю, силач, артист цирку. 1928 року був визнаний найсильнішою людиною планети. Деякі силові трюки Івана Фірцака-Кротона досі ніхто не може повторити.Іван Федорович Фірцак найсильніша людина СВІТУ! Народився в с. Білки (Іршавського району на Закарпатті (тоді комітат БереґУгорське королівствоАвстро-Угорщина), у селянській родині, яка належала до середняків. Неймовірна фізична сила юнака швидко привернула до нього увагу. У 1919 році двадцятирічний Кротон подався на заробітки до Праги. Там завдяки рекомендаційному листові Вацлава Прохазки, який служив нотарем у Білках, Іван Фірцак потрапив на празький завод, власником якого був брат чиновника.

5
Іван Сила та його книга Пригод by Paket Man - Illustrated by i don k now -_- - Ourboox.com

Як спортсмен-аматор став відомим та популярним у 20-х роках, коли почав перемагати на бійцівських турнірах і змаганнях у Празі. Першим спортивним поєдинком для закарпатця став бій із мандрівним силачем Вілетом, що заробляв собі на прожиття виступами на вуличних аренах. Бій для Вілета скінчився розгромною поразкою. Під час поєдинку Івана Фірцака помічає тренер Ондржей Нейман, який на тривалий час стає наставником силача. Фірцак називав його «паном професором». Юнак тренувався із 25-кілограмовою гирею. Не тільки носив її вдома у дворі, а і їздив із нею трамваєм.

7
Іван Сила та його книга Пригод by Paket Man - Illustrated by i don k now -_- - Ourboox.com

«Іван Сила» — український дитячий художній фільм режисера Віктора Андрієнка. Знятий за книгою Олександра Гавроша «Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу» (2009).

До-прем’єрний показ фільму відбувся 19 вересня 2013 в запорізькому кінотеатрі ім. О. П. Довженка. У широкий український прокат стрічка вийшла 3 жовтня 2013 року.Фільм «Іван Сила» оповідає незвичайну історію життя Івана Фірцака, який народився в червні 1899 року в селі Білки Іршавського району на Закарпатті. У 18 років він став артистом чехословацького цирку і побував у 64 країнах світу, дивуючи всіх своїми перемогами. Чемпіон Чехословаччини з важкої атлетики та боротьби, чемпіон Європи з культуризму. За неймовірну силу він отримав прізвисько Іван Сила — Кротон.

9
Іван Сила та його книга Пригод by Paket Man - Illustrated by i don k now -_- - Ourboox.com

«Іван Сила на острові Щастя» — повість про нові пригоди відомого силача та його друзів. На цей раз вони потрапляють на невідомий острів серед океану, де мешкають дивні тубільці.
Книжка Олександра Гавроша сповнена гумору та карколомного сюжету. Це один із небагатьох творів сучасної української літератури для дітей, побудованих на дотепі.
Дорослі ж у цій книжці відшукають філософські рецепти щастя, подані в несподіваній формі.

11
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content