Великі українки by Kuzmenko - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Великі українки

  • Joined Dec 2023
  • Published Books 3

Найвідоміші жінки давньої і сучасної України. Нам є ким пишатися, ким захоплюватися і на кого рівнятися!

2

Про жінку-українку в світі ходять легенди. Українки ставали королевами, впливали на політику великих держав, з’являлися на полотнах всесвітньо відомих художників і створювали всесвітньо відомі полотна власноруч. Вони робили наукові відкриття, виступали на світових сценах, засновували школи і писали книжки.

3
Княгиня Ольга

 

КНЯГИНЯ ОЛЬГА (945-964)

Їй було лише 17 років, коли вона стала правительницею Київської Русі – однієї з наймогутніших держав того часу. Мудра, сильна, харизматична княгиня київська. Історики засвідчують, що саме рукою Ольги правилась країна, поки її чоловік Ігор, а згодом і син Святослав були у численних воєнних походах. Вражають усіх відомі легенди про її хитромудру і жорстоку розправу над непокірними древлянами.

 

5

 

Славна бабуся Володимира Великого однією з перших прийняла християнство. Видатна історична постать, одна із золотих сторінок нашої багатовікової історії: прибула до Візантії не як ворог, а як мудрий політик, убезпечивши і зміцнивши власну державу на сотні прийдешніх років. Володимир Великий, у вихованні якого головну роль знову ж таки відіграла бабуся-княгиня, будував власну політику за її прикладом.

6

7
Великі українки by Kuzmenko - Ourboox.com

 

 

КОРОЛЕВА АННА (прибл.1032 – після 1075)

Дочка князя-просвітителя Ярослава Мудрого і королеви Франції, вона була надзвичайно розумною і освіченою. Законодавиця моди на освіченість! Ставши дружиною овдовілого 40-річного Генріха I, вона забезпечила Франції сильного політичного союзника Київську Русь, принесла багатий посаг і подарувала четверо дітей, від яких пішла нова монархічна династія.

 

9

У Париж Анна привезла майстерно виконане давньоруське Євангеліє, на якому всі наступні монархи під час коронації складали присягу.

10

11
Великі українки by Kuzmenko - Ourboox.com

РОКСОЛАНА

(1506-прибл.1558)

Або ж Анастасія Лісовська, Рушен, Роксоляна або Роксолана, Хасекі, Хюррем Султан – славетна українка доби ХІV століття. Найяскравіша правителька Османської імперії, яка змогла повернути хід історії так, як потрібно було їй.

У Туреччині вона знана як Хюррем Султан, що означає Радісна султанша. Туди вона потрапила ще 15-річною – в татарський ясир. І могла закінчити своє життя рабинею, якби доля не привела її в гарем султана. Настя полонила його не вродою, а тим, що ані розумом, ані освіченістю не поступалася чоловікові. Вільно листувалася з іноземними правителями, проводила аудієнції, стала фактично повновладною правителькою Османської Імперії. Жінці більше не судилось побачити України, але вона не забула про рідний край: Сулейман у догоду любій Хасекі, матері шести його дітей, заборонив татарам здійснювати набіги на Україну.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13

 

Султан Сулейман і султанша Хасекі прожили у шлюбі 40 років. Заради неї він занедбав свій гарем і був  вірним їй аж до смерті. За тисячолітню історію Османської імперії вона єдина, хто удостоївся честі бути похованою поруч з чоловіком-правителем.

14

15
Великі українки by Kuzmenko - Ourboox.com

ЛЕСЯ УКРАЇНКА (1871-1913)

Видатна українська письменниця, поетеса, перекладачка і культурна діячка. Її твори –  визнані шедеврами світової літератури. Перший свій вірш вона написала у дев’ять років, останній – у 40 років. Всього Леся Українка написала біля 270 віршів, а ще поеми і віршовані драматичні твори.

Співзасновниця літературного гуртка “Плеяда”.

Писала в жанрах поезії, лірики, епосу, драми, прози, публіцистики. Також працювала в ділянці фольклористики (220 народних мелодій записано з її голосу) і брала активну участь в українському національному та жіночому русі. А крім того – це просто наша Леся, наша Мавка, наша українська душа!

17

 

 

«Від часу Шевченкового «Поховайте та вставайте, кайдани порвіте» Україна не чула такого сильного, гарячого та поетичного слова, як із уст сеї слабосилої хорої дівчини».

І. Франко

 

18

19
Великі українки by Kuzmenko - Ourboox.com

КВІТКА ЦІСИК(1953-1998)

Американська співачка українського походження, популярна виконавиця рекламних джинглів у США, оперна і блюзова співачка, виконавиця українських народних і популярних пісень. Пісня “Ти осяюєш моє життя” ( You Light Up My Life ), яку вона виконала для однойменного фільму, отримала 1978 року “Оскар” і “Золотий глобус” у категорії “Найкраща пісня до фільму”,.

21

22

23
Великі українки by Kuzmenko - Ourboox.com

ЛІНА КОСТЕНКО (нар.1930 р.)

Видатна українська письменниця, поетеса, почесний професор Києво-Могилянської академії, почесний доктор Львівського та Чернівецького університетів. Ліна Костенко – лауреатка Шевченківської премії, премії Антоновичів, премії Петрарки, Міжнародної літературно-мистецької премії ім. О.Теліги, вона нагороджена Почесною відзнакою президента України і Орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня.

Її твори перекладено багатьма європейськими мовами.

25

 

“Невпіймана королева” – так назвав свою статтю про Ліну Костенко Юрій Андрухович.

Наш талант, наша сила, мудрість і гордість, наша Ліна, – так кажемо про неї ми, її сучасники!

26

27
Великі українки by Kuzmenko - Ourboox.com

ДЖАМАЛА

(Суса́на Алі́мівна Джамаладі́нова, нар.1983 р.)

Українська співачка й акторка кримськотатарського та вірменського походження, народна артистка України. Виконує пісні у стилях джаз, соул, фанк, фольк, поп та електро, а також бере участь в оперних постановках і шоу. Перемогла на 8-му міжнародному конкурсі “Нова хвиля” в Юрмалі та 61-му пісенному конкурсі “Євробачення” в Стокгольмі.

29

30
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content