בית ספר אלגזאלי” במה לכל תלמיד”

by faida

Artwork: צוות מפרש מוביל בבית הספר

This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

בית ספר אלגזאלי” במה לכל תלמיד”

by

Artwork: צוות מפרש מוביל בבית הספר

  • Joined Dec 2016
  • Published Books 6

בית הספר, מהווה גורם משמעותי בחיי התלמידים,  בהיותו מקום מפגש של היבטים שונים בחייהם- הלימודי, הרגשי והחברתי. יוזמה זו נערכה במטרה לבנות תלמיד מסוגל, יכול להביע רגשות ולבטא את עצמו בצורה ראויה, ולנהל שיח משמעותי. אנו שואפים להפוך את  בית הספר למקום של במה לתלמיד, מקום להנאה ורוגע נפשי.

הצעד הראשון בפריצת הדרך לחלום שלנו, היה מקרה מעניין של אחד התלמידים בכיתה ב’, שהתקשה להציג בפני קהל, המורות דיווחו שהוא לא מסוגל  אפילו לבחור לעצמו איזה צבע יבחר לציור שלו, ההורים שלו דיווחו עד כמה הוא מצטיין מבחינה לימודית אבל קשה לו להתמודד עם קשיים, אתגרים ומטלות.( סיפורו המפורט של תלמיד י’ במחקר שנערך על ידי צוות מפרש.

2

לאור המקרה, הועלו כמה שאלות לבירור, האם יש הרבה תלמידים כאלה? האם פספסנו אותם בדרך אל הפסגה? האם שכחנו אותם? האם אנחנו כבית ספר יסודי יש לנו יד במה שקורה במגזר הערבי, מנשירה, מהחלפת מקצועות באוניברסיטאות, עלייה ברמת האלימות, בבניית בן אדם לא מתמודד מול קשיים ומה זה קשור למסוגלות העצמית אצל התלמידים שלנו, האם כל הכוח שלנו היה בהעלאת ההישגים ובזימון משאבים, ופספסנו את הצד החברתי הרגשי??? מה הסיבות לכך, ההורים, המורים, התרבות הערבית..????….ועוד……????????. ומכאן התחלנו את המסע המרתק לחקירת המסוגלות העצמית בבית הספר, בין המצוי והרצוי

3

“הטרגדיה האמתית של החיים היא לא שלכל אחד מאתנו אין מספיק חזקות; הטרגדיה היא שאנחנו לא משתמשים בחזקות שיש לנו.”

(Buckingham & Clifton)

4
בית ספר אלגזאלי” במה לכל תלמיד” by faida - Illustrated by צוות מפרש מוביל בבית הספר - Ourboox.com

הצגת היזמים

6
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content