Виконала:
студентка групи ПОм-1-16-2.0д
Вишньовська Інна Володимирівна
Природознавство
2 клас
Природа взимку
Навчальні теми:
Тема 1. Які прикмети у зими?
Тема 2. Як змінюється взимку нежива природа?
Тема 3. Як рослини пристосувалися до зими?
Тема 4. Як змінюється взимку життя комах і птахів?
Тема 5. Як звірі пристосувалися до життя взимку?
Рекомендації
Електронний посібник створено спеціально для дітей та батьків як допоміжний інтерактивний інструмент до традиційного навчального матеріалу.
Тема: ЯКІ ПРИКМЕТИ У ЗИМИ?
Мета: сформувати в учнів уявлення про характерні ознаки зими в неживій природі; розвивати спостережливість, вміння бачити прекрасне в усьому, що нас оточує; прищеплювати любов до природи.

Хід уроку
-
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
-
АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
— Про яку пору року ми говорили на минулому уроці?
— Назвіть осінні місяці.
— Який самий листопадний місяць?
— Яким був найхолодніший місяць?
— Чому говорять: «В осінній час сім погод у нас»?
— А яка осінь вам більше подобається — рання чи пізня?
— Яка пора року настає після осені?
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як зміни природи відбиваються на назвах зимових місяців.
-Опрацювання відео «Що таке зима»
- ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
- Робота за підручником (с. 68-75)
— Розгляньте фотографію на с. 68. Прочитайте народну мудрість. Які зміни в природі відбуваються взимку?
— Прочитайте завдання для ведення спостережень узимку за неживою і живою природою на с. 70.
— Як спостерігати за погодою взимку? Розгляньте зимовий календар природи на с. 70. Які природні явища відбуваються в неживій природі? в житті рослин? в житті тварин?
— Пригадайте, коли, на вашу думку, закінчується осінь? Які ознаки зими з’являються першими?
— Зима — це шлях, який проходить природа від осені до весни.
— Розгляньте картини в художній галереї Матінки Природи (с. 72).
— Розкажіть, які пейзажі зобразили художники.
— Синьокрила Сойка запитує: «Про що розповідають назви зимових місяців? Що називали груднем у давні часи? Чому? Чому перший місяць зими називали ще мостовиком?».

Робота з вікториною “Зима”
Фізкультхвилинка
Дорожній майстер грудень
мости будує всюди,
вкриває ріки кригою,
воює із одлигою. (Т. Коломієць)
— Чому кажуть: «Січень — снігом січе»? Яка існує інша думка про походження назви місяця січня?
Сніжинки, сніжинки, сніжинки
розсипала всюди зима.
І жодної в літо стежинки
від нашої хати нема. (В.Діденко)
— Чому другий місяць року зветься лютий?
А лютує він тому, що на світі
довго бути не доводиться йому.
Хоче лютий, щоб на світі
панувала вік зима.
Та поволі сонце гріти
починає крадькома. (Н. Забіла)
Робота в групі
— Прочитайте і поясніть зміст народних висловів про зимові місяці.
— Пригадайте вірші та загадки про зиму.
Робота в парі
— Складіть розповідь на тему: « Чому ми любимо зиму?» (За бажанням використайте ілюстрації, вміщені в підручнику на с. 75.)
Зразок
ЧОМУ Я ЛЮБЛЮ ЗИМУ?
Я бачила, як білокоса чарівниця-зима прилетіла на білому коні.
Торкнулася подихом верхівок дерев і кущів. І заіскрилися на них кришталеві шати, срібні мережані пишні сукні. Землю вкрила теплою ковдрою.
Надворі пахне морозом. У високому холодному небі повільно пливуть хмари, ніби великі білі кораблі. Ясного дня сніжинки іскряться і стиха кружляють у вальсі.
Всі люблять зиму. Вона радісна і весела, вітряна і морозна. Іноді срібна і красива, а буває серйозна чи сварлива.
Для допитливих
Раніше вважали, що сніг — це замерзлі краплинки води, що падає він з тих самих хмар, що і дощ. Нині вчені розгадали таємницю народження сніжинок.
Водяна пара піднімається дуже високо над землею, де панує сильний холод, і тут з неї утворюються крихітні крижинки-кристалики. Вони поступово ростуть і перетворюються на дивовижні шестикутні зірочки-сніжинки.
-
УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИ СТЕМ АТИ ЗАЦІЯ ЗНАНЬ
-
Гра «Обери зимову ознаку»
— Підкресліть ознаки зими.
Довгі ночі, короткі дні. Сонце добре світить і гріє. Сонце низьке над горизонтом. Всі дерева стоять голі. Птахи прилітають з вирію. Небо низьке, сіре, непривітне. Уночі бувають заморозки. Температура повітря вдень і вночі нижче 0°. Сніг укрив замерзлу землю. Ґрунт замерз. Водойми вкриті льодом.
- Гра «Доповни приказки»
Взимку сонце світить, та ______________ .
____________ рік кінчає, а зиму починає.
- ПІДБ ИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
— Що сталося з сонцем? (Сонце піднімається невисоко.)
— Як це вплинуло на температуру повітря? (Мороз)
— Як змінилися опади? (Снігопад)
— Як змінилося небо? (Сірі, темні хмари.)
— Що ми спостерігаємо на деревах і дротах у мороз? (Іній , паморозь)
— А на вікнах? (Візерунки на склі.)
— Що сталося на річках, озерах, ставках? (Лід)
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С . 62-64.
— Придумайте символи для зимових місяців. Порівняйте, які вони мають відмінності.
Published: Nov 3, 2017
Latest Revision: Nov 3, 2017
Ourboox Unique Identifier: OB-380318
Copyright © 2017