Веселе літо by Kapitan - Illustrated by Вікторія Капітан,студентка 2-го курсу Київського Університету імені Бориса Грінченка,Педагогічний інститут - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Веселе літо

by

Artwork: Вікторія Капітан,студентка 2-го курсу Київського Університету імені Бориса Грінченка,Педагогічний інститут

  • Joined Nov 2017
  • Published Books 1

Зміст

1.Що таке літо?
2.Літні ігри для веселего та активного відпочинку
3.Поради,як весело та продуктивно провести літо

2

Що таке літо?

Що таке літо? Це сонечко,
Відпустка довгоочікуваний і мрії,
Радість змін і воля-волошки,
У серці щастя яскраві квіти.

Що таке літо? Це пісенька,
Пісенька, прекрасна без слів,
Нот чарівних золота драбинка,
Немов трель закоханих солов’їв.

Що таке літо? це веселка
І грибні теплі дощі,
Слів і обіцянок солодких патока,
Хвилі спектра ніжності в грудях.

Що таке літо? Це Полюшко,
Білі ромашки, волошки,
Дівочі ворожіння на доленьку,
Ніби правду знають пелюстки.

Що таке літо? Це небушко,
Синє, як милі очі,
Квас холодний з короваєм хлібця
І в лісі неждана гроза.

Що таке літо? Це човник,
Вал дев’ятий або повний штиль,
Червона західне смужка –
Там, де казку чекає бувальщина.
Що таке літо? Це сонечко,
Відпустка довгоочікуваний і мрії,
Радість змін і воля-волошки,
У серці щастя яскраві квіти.

3

Що таке літо? Це пісенька,
Пісенька, прекрасна без слів,
Нот чарівних золота драбинка,
Немов трель закоханих солов’їв.

Що таке літо? це веселка
І грибні теплі дощі,
Слів і обіцянок солодких патока,
Хвилі спектра ніжності в грудях.

Що таке літо? Це Полюшко,
Білі ромашки, волошки,
Дівочі ворожіння на доленьку,
Ніби правду знають пелюстки.

Що таке літо? Це небушко,
Синє, як милі очі,
Квас холодний з короваєм хлібця
І в лісі неждана гроза.

Що таке літо? Це човник,
Вал дев’ятий або повний штиль,
Червона західне смужка –
Там, де казку чекає бувальщина.

4

Літні ігри для веселого та активного відпочинку

  • Третій зайвий 

В цю гру краще грати на лузі, пустирі, великій галявині в лісі чи гаю. Кількість гравців має бути достатнім, щоб, взявшись за руки, вони утворили велике коло. Потім учасники перебудовуються, розбившись на пари. Один з гравців в парі встає за іншим, а останній дивиться в центр кола. Відстань між парами становить близько 3 м. Потім вибирається одна пара, і за сигналом ведучого один гравець з пари тікає, а інший – доганяє.

Учасники бігають всередині кола, а за його межами вони можуть тільки оббігати гравців (не більше 2 пар поспіль). І тікає і наздоганяючий за своїм бажанням у будь-який момент можуть помінятися ролями зі стоять парами, які уважно спостерігають за грою. Стоять у внутрішньому колі – тікають, по зовнішньому – наздоганяють. Коли тікає гравець відчуває, що втомився або не може втекти від більш сильного і спритного наздоганяючого, він встає позаду будь-якої пари, і відразу той, хто виявиться у внутрішньому колі цієї пари, вважається третім і стає втікачем. Аналогічно і наздоганяючий гравець може передати свої функції іншій, вставши до будь парі попереду неї, тоді гравець зовнішнього кола, ставши третім, а отже, зайвою, стає наздоганяючим.

Гра вимагає спритності, швидкості реакції, уваги і не стомлює гравців, так як під час гри відбувається часта зміна ролей, учасники виступають в якості і спостерігачів, і наздоганяючих, і втікачів. Якщо наздоганяючий зловив гравця, то спійманий вибуває з гри, а разом з ним (за вибором наздоганяючого) – ще один гравець. Звільнене місце в парі займає наздоганяючий.

Вибирається наступна пара, коло звужується, гра продовжується до тих пір, поки не залишиться 2 пари гравців. Вони вважаються переможцями. Оскільки правила гри досить складні, проводити її краще з дітьми середнього та старшого шкільного віку.

5

6
  • Заячі будиночки

Грають зображують зайчиків. У кожного – свій будиночок, але у одного (ведучого) будиночка немає. Він підходить до будиночка будь-якого учасника гри і просить: «будь Ласка, дай мені будиночок». Зайчик не має наміру поступатися незнайомцю свій будинок. Він біжить по колу вправо, ведучий – вліво. Вони оббігають всіх учасників, доторкнувшись до кожного. Той гравець, до якого доторкнулися, повинен зайняти вільний будиночок. По команді ведучого гра зупиняється. Зайчик, залишився без будиночка, водить.

  • Той самий, по імені Пильне Око

Гру краще проводити на майданчику, в парку або лісі, де є безліч дерев, чагарників, а також різних предметів і місць укриття.

Одного з учасників призначають ведучим, а всі інші гравці разом з дорослим ховаються неподалік. Після цього ведучий повертається.

Він зупиняється недалеко від ведучого і дає сигнал до початку гри. Учасники намагаються непомітно наблизитися до ведучому, але останній уважно спостерігає за кожним їх дією, повертається в різні боки. В цей час учасники перебігають або переповзають у напрямку до інших укриттях. Якщо ведучий помітив гравця, то називає його ім’я, і останній підходить до ведучого і продовжує разом з ним спостерігати за грою.

Однак учасник не висловлюється, якщо ведучий не вгадав його.

Після закінчення встановленого часу ведучий дає сигнал про закінчення гри, після чого всі гравці виходять зі своїх укриттів. Учасник, який опинився ближче інших до ведучому, вважається переможцем.

  • Не ходіть, зайці, в город!

Для гри знадобиться дерев’яна паличка або крейда. У грі бере участь не менше 5 осіб. Ведучий (дорослий) креслить на заздалегідь вибраному майданчику коло діаметром 2,5-3 м. Це город. З числа учасників за допомогою лічилки вибирається ведучий. Він буде сторожем.

Сторож встає в коло, інші гравці – це зайці, які прагнуть потрапити в город. За сигналом ведучого зайці починають «наступ», всіляко відволікаючи увагу сторожа на себе, щоб ті учасники, які знаходяться за спиною ведучого, могли проникнути на «заборонену територію». Той, кого він торкнеться за межами кола, перебігає, не входячи в коло, на протилежну сторону.

Ця весела гра стане прекрасним розвагою для дітей під час відпочинку не тільки в парку або лісі, але і на літньому майданчику.

7

Поради,як весело та продуктивно провести літо

Якщо ви не плануєте лише пасивний відпочинок на сонячних курортах цього літа, ви могли б знайти безліч кумедних речей чим зайнятися з дітьми вдома. На щастя, існує широкий вибір розваг, які зацікавлять дітвору і навіть дорослих, а ще заощадять бюджет.

Організовуйте екскурсії

Літні канікули не повинні бути дорогими. Насправді є багато цікавих речей чим можна зайнятися не виїжджаючи далеко від будинку і які не будуть обтяжувати фінансово, включаючи поїздку в один з багатьох музеїв (діти дуже люблять зоологічні екскурсії) або час, проведений в одному з найкрасивіших парків країни. Є також величезна кількість безкоштовних майданчиків і природні стежки, розкидані по всій країні, і ви могли б навіть отримати уроки катання на роликових ковзанах або велосипедах.

Влаштуйте кемпінг в саду

Діти люблять кемпінг, так чому б не прогнати геть усі стереотипи про тривалі походи в далекі краї і просто створити наметове містечко в вашому власному садку або на дачі? Завжди є щось чарівне в сні на відкритому повітрі і малюки не заперечуватимуть, якщо вони знаходяться на пляжі, в горах або у себе вдома – так довго, поки вони можуть слухати і розповідати моторошні казки, спостерігати блиск вечірньої ватри, готувати зефір і в напівдрімоті спілкуватися всю ніч під зірками – це ви знаєте – особливості кемпінгу.

Кемпінг у себе вдома теж відмінна ідея, якщо у вас є діти різного віку. Так ви зможете укласти молодших дітей спати в своїх звичних ліжках в той час як старші діти бігають зовні і веселяться.

8

9

Проявіть творчий підхід

Діти люблять використовувати свою уяву для створення нових незвичайних речей, тому влітку можна постаратися організувати різноманітний екскурс в світ декоративно-прикладного мистецтва. Є багато речей, які ви можете зробити – від живопису і графіки до колажу і ювелірних шедеврів, так що зберіть ваше мислення в творчий кулак і придумайте цілу низку ідей. Безліч прекрасних ідей для занять в літній час можна знайти в режимі онлайн через сайти (з англомовних мені подобаються The Imagination Tree і улюблений Pinterest).

Більш того, літня пора прекрасна для занять на природі – у дворі або біля річки завжди знайдеться місце для творчості. І таким чином, вам не доведеться турбуватися про зведення плям розлитої фарби або пластилінових шматочках вдома і нехай ваші діти відкриють свій персональний творчий стиль в улюбленій справі.

Випікайте і смакуйте

На початку літніх канікул можна здивувати кожного з ваших дітей оригінальним подарунком у вигляді фартушка, поварського ковпака і нової особистої дерев’яної ложки. Якщо вони досить дорослі, попросіть їх придумати три захоплюючих рецепта, продумайте інгредієнти і приготуйте вперше разом, а може після – це стане коронною стравою вашої дитини. Хто знає? Мало того, що це вчить дітей як бути творчими на кухні, але це забезпечить веселощі і смак. Діти будуть любити робити свої власні страви, а ми то знаємо, що краще годі й шукати!

З невеликою кількістю ідей і підготовкою, залишаючись у себе вдома під час шкільних канікул, літо може бути дуже веселим!

10

 Від автора

Поради,які ви знайшли на сторінках цієї книги,перевірені мною на особистому досвіді і вони справді роблять літо веселим,активним і продуктивним.Дітям дуже подобаються різні ігри,тому я помістила сюди не типові ігри,в які малеча залюбки грає.Маю надію,ви будете використовувати всю отриману інформацію і ваше літо буде фантастичним!

Вікторія Капітан,2017

11
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content