GELECEĞİN MESLEKLERİ by ılgın yılmaz - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

GELECEĞİN MESLEKLERİ

  • Joined Nov 2017
  • Published Books 4

Bilgisayar ve Sistem Mühendisliği:

Bilgisayar ve network ağlarının tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de artması, bu alandaki şirket sayısının da artmasını sağlayacak. Bu şirketlerde istihdam edecek çalışanlara her geçen yıl daha da fazla ihtiyaç olacak.

2

Ekolog:

Dünya nüfusunun artışı ve çevresel önemi, çevresel temizlik ön plana çıkarıyor. Bu konuda görev alacak insanlara ihtiyaç duyulacak.

 

Kriminolog:

Suç oranlarının özellikle büyük şehirlerde sanatmasıyla, suçu anında tespit ederek uzmanlara karşı duyulacak ihtiyacın da oranda artması beklenmekte.

3

Ortodondistlik:

Diş çarpıklıklarını düzeltmek için adlandırabileceğimiz ortodonti, onu yaştaki hastaya uygulanabilir hale getirecek ve istenilen sonuçlara ulaşıp estetik olarak tatmin edici görüntüye kavuşmaya yardımcı olmak, bu konuda gittikçe bilinçlenen toplumumuzda önümüzdeki yıllarda da yoğun ve sanatkâr birinden bir sözleşme söz konusu.

 

Şehir planlayıcısı:

Nuffusun artmasıyla bir kaosaydı gelen şehir yaşamı, etkinliklerin ve yerleşim bölgelerinin detaylı planlanmasını zorunlu kılıyor.

4

Veri Tabanı Yöneticileri:

Bilgisayar destekli vertabanı yaratan kişiler ön plana çıkacak.

 

İnternet Güvenliği:

İnternette kişisel bir çok yönlü koruma, güvenlik programları, hazırlanıyor önemini arttırmıştır.

5

Web Tasarımcısı:

İnternette kendine ait bir site değil şirketler, artık müşteriye ulaşılamıyor. Her şeyi kendin yap, kendi organizasyonun kendine ait bir sitesi yapmak için gerekiyor. Bu da web tasarımcılarının gittikçe daha büyük bir öneme sahip olursunuz.

Ergonomi Mühendisliği:

Modern ergonomi bilimi çalışanların verimini ve kapasitesini arttırmayı amaçlayan çağdaş bir bilim dalı. Ergonomi mühendisleri, çalışanların verimliliği arttırmak için ergonomik ortamlar geliştirir. Finans kurumları ve endüstri kuruluşları ergonomi mühendislerinin çalışabileceği önemli alanlar.

6

Genetik Mühendisliği:

Genetiğin geleceğin meslekleri arasında yer alan ilk sırayı alacağı herkesin ortak görüşü. 1970’lerin bilgisayar teknolojisineyarattığı devrime benzer bir sonuç doğuracağı ve gelecek yılların genomik (genetik ekonomisi) çağı olacağı görüşünde birleşiyor.

 

Diyetisyenlik:

Çağımızın iş ve yaşam şekilleri daha az enerji tüketimi ve yemek yeme alışkanlıklarımız da fast food yönünde yoğunlaştığından, günümüzde önemli bir meslek haline gelen diyetisyenlik önümüzdeki yıllarda parlayan meslekler arasında üst sıralarda yer alacaktır.

7

Finans Analistliği: 

Finans sektörü daha da büyüyor ve fonlar ve borsa hisse senetleri analistlere ihtiyacı sanattıracak.

8
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content