Історія посуду
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Посуд

  • Joined Jan 2018
  • Published Books 1

Посуд (керамічний і глиняний) був придуманий в давнину – 6-7 тисяч років тому. Перший керамічний посуд, звичайно, не був таким рівним і красивим, який ми можемо побачити сьогодні.
Є відмінні сорти глини (наприклад, добуваються в давнину в Китаї) з яки можна робити фарфор для художнього посуду (чашки, тарілки, чайні сервізи). Інша глина при висиханні або випаленні тріскається, – вона не підходить для виготовлення міцного та красивого посуду. Люди здогадались додавати в глину інші речовини для фортеці та красивого кольору, і такий матеріал дістав назву – кераміка.
Як зробився перший посуд? Якщо подивитися на старовинний посуд, то складається з окремих кругів. Заготовлений матеріал розкочує в тонкі джгути і укладає по спіралі.Виходив горщик. Потім готовий горщик розгладжував, малював паличкою орнамент, обпалював у вогні.

2
Виробництво посуду було ручним, і робили його з простої глини. Пізніше виявилось, що не кожна глина підійде для виготовлення посуду.

Посуд Древньої Русі

Слова “посуд” ще не було в Древній Русі. Те, з чого можна було їсти, називали “судно”. А то, з чого можна було пити, називали “посудину”. Дуже часто, наприклад, у Домострої, слово «посудина» вживається як загальне слово для назви столового посуду. Перший раз слово “посуд” трапляється в Росії в XVII столітті.

4

Блюдо  – один з найдревніших предметів столового посуду. Навіть саме це слово використовується в російських літописах. Срібні, керамічні, скляні, олов’яні, дерев’яні блюда подавалися на стіл. Було прийнято їсти вдвох або навіть трьох з одного блюда. На бенкетах навіть виникали спори, кому з ким їсти з одного посуду. У рецептах царських страв, що збереглися, часто інгредієнти розраховуються на блюдо для двох чоловік. Блюда маленького розміру в Древній Русі подавалися менш іменитим гостям. Це відбилося в їх назвах – блюдце, блюдечко.

5

Миска  – дуже Зручний вид столового посуду для супу, юшки, каші. Особливо для української кухні, багатими супами та кашами, миска була незамінною столовим предметом. Миски виконували роль тарілок. Окрім простих горщиків і мисок у хаті іноді не було ніякої іншої посуди. Часто миски були дуже великі, і з них їла уся сім’я. У старовинних книгах з етикету можна знайти дивні оповідання, як вважається з загальної миски. Хорошою манерою вважали ретельно обтерти ложкою, перш ніж знову взяти суп з загальної миски.

Горщик  – головною посудиною для приготування їжі та подачі на стіл тривалий час була глиняний горщик. У глиняному горщику беруть початок багато сучасного вигляду посуду: каструлі, контейнери, супниці, баночки. У горщик можна готувати їжа (суп, кашу, м’ясо, рибу, овочі), а також у горщик можна зберігати крупи, борошно, масло.

6
Сучасний посуд для сервіровки столу за традицією ділиться на три частини: столова, чайна, десертна. Столовий посуд сьогодні дуже красивий, і при його виробництві використовуються фарфор, фаянс або спеціальне скло. Під час прийомів або великих обідів застосовується також кришталевий посуд.

8
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content