Серце віддаю дітям by Shbyf - Illustrated by Педагогіка - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Серце віддаю дітям

by

Artwork: Педагогіка

  • Joined Mar 2018
  • Published Books 1

2
Серце віддаю дітям by Shbyf - Illustrated by Педагогіка - Ourboox.com

Вислови В.О.Сухомлинського про виховання дітей

Роки дитинства — це насамперед виховання серця.

Виховуючи свою дитину, ти виховуєш себе.

Знання без виховання -меч в руках божевільного.

До хорошого уроку учитель готується все життя.

Вільний час учителя — це корінь, який живить джерела педагогічної творається розібратися в хорошому й поганому на своїх уроках, у своїх стосунках з вихованцями, той вже досягнув половини успіху.

Головна школа виховання дітей — це взаємини чоловіка і дружини, батька і матері.

Для того щоб виховати справжніх чоловіків, потрібно виховувати справжніх жінок.

Дати дітям радість праці, радість успіху у навчанні, збудити в їхніх серцях почуття гордості, власної гідності — це перша заповідь виховання.

У наших школах не повинно бути нещасливих дітей, душу яких гнітить думка, що вони ні на що не здібні.

Успіх у навчанні — єдине джерело внутрішніх сил дитини, які породжують енергію для переборення труднощів, бажання вчитися.

 

4

5

Педагогічно-меморіальний музей Василя Олександровича Сухомлинського

 

6
Серце віддаю дітям by Shbyf - Illustrated by Педагогіка - Ourboox.com

Музей Василя Олександровича Сухомлинського у смт. Павлиш – це педагогічно-меморіальний музей, присвячений життю та діяльності заслуженого вчителя УРСР, члена-кореспондента Академії Педагогічних Наук СРСР, Героя Соціалістичної праці, дитячого письменника, автора багатьох педагогічних праць, колишнього директора Павлиської середньої школи (зараз Навчально-виховного комплексу “Павлиська загальноосвітня школа I-III ст. №1 – ліцей імені В. О. Сухомлинського”).

Музей було відкрито після смерті педагога за ініціативою колективу Павлиської середньої школи. Спочатку це була невеличка виставочна кімната, яку оформили вчителі та учні. У 1972 році дружина Сухомлинського Ганна Іванівна передала до фонду музею 1500 експонатів (сімейну бібліотеку, особисті речі, рукописи). У цей же час музею було виділене приміщення для експозицій і передана квартира, де двадцять два роки жила сім’я Сухомлинських. Ця будівля споруджена ще у 1910 році. У ній спочатку містилась земська школа. У середині 1973 року, згідно з постановою Ради Міністрів УРСР, музей набув статусу державного педагогічно-меморіального.

 

8

Структура музею та сучасний стан

Нині фонд музею має 21738 одиниць збереження, загальна експозиційна площа 230 квадратних метрів. Збережено педагогічну документацію школи 1950-60х років, певну частину творчих матеріалів учителів і учнів, підготовчі матеріали, рукописи до літературних та науково-педагогічних праць Василя Олександровича, особисті документи педагогів.

Експозиція музею поділяється на дві частини. Перша – педагогічна (три експозиційні зали, де експонати розміщені за хронологічним принципом). Друга – меморіальна (службовий кабінет і квартира родини Сухомлинських).

Невеликий коридор з’єднує службові приміщення з квартирою, де жила сім’я Сухомлинських. Обстановка квартири проста і скромна. Тут все лишилось, як було за життя педагога і його родини. Експонуються вітальня та особиста бібліотека, яка нараховувала декілька тисяч художньої, політичної, філософської, публіцистичної літератури. У одній із кімнат зібрані фото учителів і випускників Павлиської середньої школи (1948-1947 рр.). Вул. Сухомлинського, 4

У центрі першого залу знаходиться бюст, що є авторською копією пам’ятника на могилі педагога (скульптор О. Скобліков, архітектор Г. Ігнащенко), він розташований на фоні слів «Серце віддаю дітям», що були не тільки назвою його найвідомішої книги, а й девізом усього життя.

У музеї обладнаний невеликий кінозал, де Відвідувачі мають можливість переглянути хронікально-документальні фільми «Учитель», « Серце віддаю дітям», «Роздуми про допитливість», «Родина Сухомлинських» та інші. Зацікавлені можуть оглянути шкільну садибу: кілька приміщень навчального призначення, шкільний сад, «зелені класи».

9

10
Серце віддаю дітям by Shbyf - Illustrated by Педагогіка - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content