Енергозбереження в побуті
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Енергозбереження в побуті

by

  • Joined Apr 2018
  • Published Books 1

Енергозбереження в побуті
Поради по економії енергії:
1. Не викидайте гроші у вікно
Вікно, яке годинами залишається відкритим, навряд чи забезпечить Вам значний приплив свіжого повітря, але великий рахунок за опалення воно забезпечить напевно. Краще провітрювати частіше, але при цьому відкривати вікно широко й усього на кілька хвилин. І на цей час відключати термостатний вентиль на радіаторі опалення.

2. Сучасний опалювальний котел – кращий спосіб заощаджувати енергію
Тому що він дуже добре «переробляє сировину» і особливо ощадливо використовує дорогоцінну енергію. Сучасний низькотемпературний або конденсаторний котел використовує приблизно на 40 відсотків менше енергії, ніж застаріла опалювальна техніка.

3. Не перешкоджайте шлях теплу
Не облицьовані батареї опалення не завжди гарні на вигляд, зате це гарантія того, що тепло буде безперешкодно поширюватися в приміщенні. Довгі штори, радіаторні екрани, невдало розставлені меблі, стійки для сушіння білизни перед батареями можуть поглинути до 20 відсотків тепла.

4. Не перегрівайте квартиру
Деякі люди люблять пекуче натоплені квартири, а потім дивуються більшим рахункам за опалення. Завжди пам’ятайте: кожний додатковий градус температури в приміщенні обійдеться приблизно в 6 відсотків додаткових витрат на енергію.

5. Опалюйте свою квартиру, а не котельню
Треба дуже добре – меж досконалості тут немає – термоізолювати опалювальний котел, водонагрівач, труби опалення й гарячого водопостачання, тому що в остаточному підсумку Вам потрібна тепла квартира, а не теплий підвал.

6. Не випускайте тепло
На ніч опускайте жалюзі, закривайте штори, щоб зменшити втрати тепла через вікна. Термоізолюйте ніші для опалювальних батарей і розмістіть в них відбивну срібну фольгу. Завдяки цьому можна заощадити до 4 відсотків витрат на опалення.

7. Сучасний опалювальний регулятор регулює й Ваші витрати на опалення
Установка сучасної системи регулювання опалення з автоматичним зниженням температури по ночах обходиться недорого, однак вона допоможе Вам заощадити багато грошей і енергії. Термостатні вентилі тепер повинні в обов’язковому порядку встановлюватися й у старих системах опалення.

 

2

8. Більше світла з меншими витратами енергії
Енергозберігаючі лампи споживають енергії приблизно на 80 відсотків менше, ніж традиційні лампи накалювання, а служать в 8-10 разів довше.

9. Коли варите й печете, зменшуйте інтенсивність полум’я
Якщо діаметри каструлі й конфорки збігаються, то тепло використовується оптимально. В «ощадливих» каструль рівне дно й припасована кришка.
10. Використовуйте залишкове тепло конфорки й духовки
Готуйте з невеликою кількістю рідини в закритій каструлі! Для готування страв, що вимагають на це багато часу, користуйтеся скороваркою. Плита й холодильник або морозильник – погані сусіди! Через тепловіддачу плити холодильний агрегат споживає більше енергії.
11. Маленькі спеціальні прилади можуть надати більшу допомогу в енергозбереженні
Одна кавова машина, наприклад, готує улюблений гарячий підбадьорливий напій набагато економічніше, ніж добра стара каструля. І інші спеціальні прилади, наприклад, яйцеварка або тостер в більшості випадків ощадливо використовують дорогоцінну енергію.

12. Охолоджуйте з розумом
Установлюйте морозильний агрегат у прохолодному, добре провітрюваному приміщенні й розморожуйте його не рідше одного разу в рік.
Температура заморозки в -18о С є цілком достатньою.
Морозильний відсік варто відкривати лише ненадовго й поміщати туди тільки добре охолоджені продукти.
13. Розумні господарки й господарі виконують прання, пам’ятаючи про збереження енергії
Використовуйте ємність пральної машини оптимально й виконуйте прання злегка забруднених речей при низькій температурі й без попереднього прання.

14. Мудрі господарі регулярно запрошують фахівців з техобслуговування водонагрівачів
Завдяки цьому заощаджується енергія й збільшується термін служби техніки.

15. Не дозволяйте гарячій воді постійно циркулювати
Циркуляційний насос із реле часу скорочує втрати тепла й зменшує вартість електроенергії, що споживається насосом.

 

3

16. Регулярне техобслуговування системи опалення є рентабельним
Це відбувається завдяки майже 4-процентній економії енергії, тому що добре налагоджена опалювальна техніка споживає менше енергії. Регулярне технічне обслуговування підвищить також експлуатаційну надійність Вашої системи й зменшить імовірність неполадок.

17. Приймати не ванну, а душ – такий девіз усіх, хто заощаджує енергію
Чи знаєте Ви, що витрати енергії на прийняття ванни приблизно в три рази вище, ніж на прийняття душу? Родина з 4 чоловік зможе заощаджувати на вартості енергії й води, якщо замість ванни буде приймати душ.

18. Одноважільний змішувач забезпечує постійну температуру води й низькі енерговитрати
Одноважільний змішувач, як і термостатний змішувач вносять свій внесок у справу ощадливого використання енергії. Вони заощаджують значну кількість гарячої води, що інакше виливалася б без усякої користі!

4
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content