Каталог сюжетно-рольових ігор для соціалізації дітей старшого дошкільного віку by yukhymenko - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Каталог сюжетно-рольових ігор для соціалізації дітей старшого дошкільного віку

  • Joined Oct 2017
  • Published Books 2

Магазин

Завдання:  викликати у дітей інтерес до професії продавця, формувати навички культури поведінки в громадських місцях, виховувати дружні відносини.

Ролі:  директор магазину, продавці, касир, покупці, водії, вантажник, прибиральниця.

Ігрові дії:  Водій приносить на машині товари, вантажники розвантажують, продавці розбираються товаром на полиці. Директор  стежить за порядком в магазині , піклується про те, що в магазині під час закупівлі товару, дзвонить на базу, замовляє товар. Приходи покупці. Продавці пропонують товар, показують, зважують. Покупець оплачує покупку в касі, отримує чек. Касир  отримує гроші , пробиває чек, дає покупцеві здачу, чех. Прибиральниця прибирає приміщення.

Ігрові ситуації: «У овочевому магазині», «Одяг», «Продукти», «Тканини», «Сувеніри», «Кулінарія», «Книги», «Спорттовари».

Попередня робота: Екскурсія в магазин. Спостереження за розвантаженням товару в овочевому магазині. Бесіда з дітьми про проведені екскурсії. Читання літературних творів: Б. Воронько «Казка про незвичайних покупках» та ін. Етична бесіда про поведінку в громадських місцях.

Зустріч дітей з мамою, яка працює продавцем в магазині. Складання дітьми оповідань на тему «Що ми вміємо?»: «Як купити хліб у столові?», «Як перейти дорогу, щоб потрапити в магазин?», «Де продають зошити, олівці?» І т. Д. д. Виготовлення з дітьми атрибутів до гри (цукерки, гроші, гаманці, пластикові карти, цінники і т. Д.).

2

Фотоательє

Завдання:  розширити і закріпіть знання дітей про роботу в фотографіях, виховати культуру поведінки в громадських місцях, повагу, ввічлість ставлення до старших і один до одного, вчити вдячні за надану допомогу та послугу.

Ролі: фотограф, касир, клієнти.

Ігрові дії: Касир приймає замовлення, отримує гроші, вибиває чек. Клієнт вітає, робить замовлення, оплачує, знімає верхній одяг, приводить себе в порядок, фотографується, дякує за послугу. Фотограф фотографує, робить фотографії. У фотоательє можна сфотографувати, показати плівку, переглянути плівку на спеціальному апараті, зробити фотографії (в тому числі для документів, збільшити, відновити фотографії, купити фотоальбом, фотоплівку.

Попередня робота:  Екскурсія в фотоательє. Бесіда за проведену екскурсію. Етична бесіда про культуру поведінки в громадських місцях. Розгляд альбому із зразками фотографій. Знайомство з фотоапаратом. Розгляд дитячого та справжнього фотоапарата. Розгляд сімейних фотографій. Виготовлення з дітьми атрибутів до гри.

Ігровий матеріал: дитячі фотоапарати, дзеркало , гребінець, фотоплівки, зразки фотографій, рамки для фотографій, фотоальбоми, гроші, чеки, каса, зразки фотографій.

 

 

3

Перукарня

Завдання:  розширити і закріпити знання дітей про роботу перукаря, виховати культуру поведінки в громадських місцях, повагу, ввічлість ставлення до старших і один до одного, вчитесь дякувати за надану допомогу та послугу

Ролі:  перукарі – дамський майстер, чоловічий майстер, касир, прибиральниця, клієнти.

Ігрові дії:  Касир вибиває чеки. Прибиральниця підмітає, змінює використані рушники. Відвідувачі знімають верхній одяг, привітно вітаються з фарбою, просять зробити стрижки, радяться з фарукарем, платять у касу, дякують за послуги. Перукар миє волосся, сушать, зачісує, робить стрижки, фарбує волосся, голює, очисляє одеколоном, дає рекомендації по догляду за волоссям. Можна з’єднати з грою «Будинок, сім’я»

Попередня робота:  Відвідування дітьми перукарнями з батьками. Розповіді дітям про те, що вони робили в перукарні. Етична бесіда про культуру поведінки в громадських місцях. Розгляд альбому з зразками зачісок. Дидактична гра «Причешу ляльку красиво». Прогулянка до найближчого перукарня. Виготовлення з дітьми атрибутів до гри з залученням батьків (халати, пелеринки, рушники, чеки, гроші та ін.).

Ігровий матеріал: дзеркало, набір гребінців, бритви, ножиці, машинка для стрижки волосся, фен для сушіння, бігуді, лак для волосся, одіж, альбом із зразками зачіски, фарба для волосся, халати, пелеринки, рушники, каси, чеки, гроші, швабра, відра, ганчірки для пилу, для підлоги.

Салон краси

Завдання: розширити і закріпіть знання дітей про роботу в “Салоні краси”, викликати бажання виглядати красиво, виховувати культуру поведінки в громадських місцях, повагу, ввічлість ставлення до старших та один до одного.

Ролі: перукар, майстер манікюру, майстер косметичного кабінету, касир, прибиральниця, клієнти.

Ігрові дії: Перукар миє волосся, зачісує, робить стрижки, фарбує волосся, голить, освіжає одеколоном. Майстер манікюру робить манікюр, покриває нігті лаком, дає рекомендації по догляду за руками. Майстер косметичного кабінету робить масаж обличчя, протирає лосьйоном, змащує кремом, фарбує очі, губи і ін. Касир вибиває чеки. Прибиральниця підмітає, змінює використані рушники, серветки. Відвідувачі чемно вітаються з працівниками салону, просять надати послугу, радяться з майстрами, платять в касу, дякують за послуги.

Попередня робота:  Відвідування дітьми перукарнями з батьками. Розповіді дітям про те, що вони робили в перукарні. Розповідь вихователя про культуру поведінки в громадських місцях. Розгляд альбому з зразками зачісок. Розгляд буклетів із зразками косметичних засобів. Дидактична гра «Причешу ляльку красиво». Дидактична гра «Попелюшка збирається на бал». Прогулянка до найближчого перукарня. Виготовлення атрибутів до гри з залученням батьків (халати, пелеринки, рушники, серветки та ін.)

Ігровий матеріал:  дзеркало, набір гребінців, бритви, ножиці, машинка для стрижки волосся, фен для сушіння, лак для волосся, одеколон, лак для нігтів,  дитяча косметика , альбом із зразками зачісок, фарба для волосся, халати, пелеринки, рушники, тасьма чеки, гроші, швабра, відро.

4

Банк

Цілі: вибрати роль та діяти відповідно до неї , формувати навички співпраці. Відображати в грі явища соціальної дійсності, закріплювати правила  поведінки в громадських місцях , формувати навики мовного етикету.

Зразкові ігрові дії: відвідування банку, вибір необхідних послуг; робота каси, пункт обміну валют; оформлення документів, прийом комунальних платежів; робота з пластиковими картами; консультації з директором банку.

Обладнання: бланки; касса; ощадні книжки; комп’ютер

5

Будуємо дім

Завдання:  познайомити дітей з будівельними професіями, звернути увагу на роль техніки, що полегшує роботу будівельників, навчити дітей будувати будівлю складної конструкції, виховати дружні відносини в колективі, розширювати знання дітей про особливості праці будівельників, розширити словниковий запас дітей: ввести поняття “будівництво” , “Муляр”, “підйомний кран”, “будівельник”, “кранівник”, “тесляр”, “зварювальник”, “будівельний матеріал”.

Ігрові дії:  вихователь пропонує дітям розгадати загадку: «Що за башточка коштує, а в вікні світло горить? У цій башті ми живемо, і вона зветься? (будинок) ». Виховник пропонує дітям побудувати великий, просторий будинок, де б могли зайнятися іграшками. Діти вгадують, які бувають будівельні професії, чим зайняті люди на будівництві. Потім діти домовляються про будівництво будинку. Розподіляються ролі між дітьми: один – Будівельники, вони будують будинок; інші – Водії , вони підвозять будівельний матеріал на будівництво, одна з дітей – Кравець. В ході будівництва слід звернути увагу на взаємини між дітьми. Будинок готовий, і туди можуть впасти нові мешканці. Діти самостійно грають.

Ігровий матеріал:  великий будівельний матеріал, машини, підйомний кран, іграшки для обіграння споруди, картинки з зображенням людей будівельної професії: муляри, теселяра, кранівника, шофера і т. Д. Д.

 

7

На дорогах міста

Завдання:  закріпити знання дітей про правила дорожнього руху, познайомити з новою роллю – регулювальник, виховати витримку, терпіння, увагу на дорозі.

Ігрові дії:  діти пропонують побудувати гарний будинок – театр. Вибираємо місце для будівництва. Але спочатку потрібно перенести будівельний матеріал у потрібну місце. З цих легко вводиться водії на машинах. Діти беруть машини і їдуть за будматеріалом. Але ось невдача – на головних дорогах не працює світлофор. Щоб не було аварії на дорозі, необхідно, щоб рухом машин керував регулювальник. Вибираємо регулювальника. Він стає в гурток. В руках у нього червоний і зелений прапорці. Червоний прапорец – «стій», зелений прапорець – «йди». Тепер все буде в порядку. Регулювальник управляє рухом.

Іговий матеріал:  іграшкові машини, прапорці для регулятора – червоний і зелений.

8
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content