Світловий та біо дизайн by qwertyyy - Illustrated by Тернова Кристина - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Світловий та біо дизайн

by

Artwork: Тернова Кристина

 • Joined Jan 2019
 • Published Books 2

Світловий дизайн – дизайн майбутнього

Як зробити простої невеликою площею і висотою квартиру? Розкрийте стіни або підняти стелю? Неможливо. Залишається використовувати ілюзорні особливості кольору і світла.

Світло дає можливість сформувати смисловий центр приміщення, збільшити або зменшити простір, розділити функціональні зони, створити динаміку, оживити інтер’єр загалом. Отримайте висвітлення декількох разів, що дозволить їм отримати освітлення таким чином, щоб було зручно і красиво, але корисно для ваших очей.

2

1. Ефект «висячої стелі». Його можна домогтися, підібрати за периметром кімнати, що охопила світло, захопленого в карниз або за стійкою стіни. Ефект створює зворотний розвиток стерені від стін, проникнення повітря і природного світла, які призводять до виникнення високих рівнів кімнати. У цьому випадку колір ламп повинен бути нейтральний або холодний відтінку.

2. Золоте правило: теплі кольори світла наближують, холодні – зорово віддаляють предмети. Тому досягнуто зворотного ефекту, зменшення відсотки, можливо, втручання кольору в освітлені прилади.

3. Слід заручити, що при встановленні прихованого світла висвітлювати можна тільки добре оброблену поверхню, без тріщин і інших вад, тому що таке освітлення вмить підкреслити всі дефекти.

4. Щоб візуально розширити вузьку кімнату, сміттєві світильники, відправте послугу в центрі, а також зі зміною до однієї зі зірок.

5. Низьку стелю також «піднімути» світильники, сфокусовані вгору, надмірно високу «компенсують» джерело світла, що інтенсивно висвітлюють стіни, залишаючи саму стелю трішки потімненою.

6. Внутрішній коридор з можливістю «розширити» ряд світильників, розташованих по одному стіні.

7. Якщо яскраво освітити стіну в кінці довгого приміщення, то воно стане «коротше».

8. Щоб перетворити інтер’єр, наділіть його таємницю, скористайтеся нижньою поверхнею світла (світлодіодні чітки, світильники, увімкнені в підлогу, настільні лампи, торшери). Розмір лампи при цьому повинен відповідати іншим предметам інтер’єру і не перевантажувати простір.

Загалом, сьогодні в моді різноманітність: чим більше варіацій освітлення, тим краще. Найкращі критерії: неоднозначність світлових джерел, їх мобільність і рухливість, спрямовані на світ. Не бійтесь – експериментуйте!

3
Світловий та біо дизайн by qwertyyy - Illustrated by Тернова Кристина - Ourboox.com

Найважливіше знання – освітлення в інтер’єрі, яке має два типи: функціональні та декоративні. З упевненістю ясно, що завдання першого – зробити кімнату комфортною для перебування в ній, а інше – допоміжні інтер’єрні деталі, приємні оку і урізноманітні оформлення. Недооцінювати декоративні освітлення не можна. Воно робить образ житла особливим і, що ще важливіше, довершення. Більше того, за допомогою додаткових джерел світла можна невизначити зону простір і працювати з візуальним сприйняттям габаритів приміщень.
Дизайн світильників – це дуже важливо, однак все це важливо важливо правильно відвідати освітлювальну роль в світлі інтер’єру. Для цього треба продумувати так званий сценарій освітлення: де повинні бути основні джерела світла, де потрібне підсвічування, і де – акцент світло. І, головне, щоб розташувати приладів добре логічно, як кожна репліка в театральному сценарії.
Зазвичай освітлення визначають, як завершується штурм у оформленні інтер’єру. І це можна назвати грубою помилкою з точки зору професійного дизайну. Справа в тому, що в готовому інтер’єрі розгортають освітлювальні прилади, які є чимось ближчими. А виною тому, як правило, непродумане розташування розеток. Так, проектувати сценарій майбутнього освітлення краще. Так, ви могли зрозуміти, яке розташування розеток в кімнаті буде оптимальним і не буде з цим питанням по завершенню ремонту.

5
Світловий та біо дизайн by qwertyyy - Illustrated by Тернова Кристина - Ourboox.com

                    Світловий дизайн інтер’єру

Світловий дизайн інтер’єру – це багатоваріантна система з різних освітлювальних приладів, які одночасно вирішують функціональні, естетичні та емоційні завдання, що відповідають визначенню того чи іншого приміщення.

У кухні, наприклад, ви в першу чергу цікавитесь функціональним аспектом освітлення “робочого місця”. Так само нам небайдужий і студійний освітлення письмового столу в кабінеті.

У спальні або вітальні на перший план виступають питання, що викликають сприятливі для відпочинку емоційні атмосфери. Тут нам хочеться або затишне свічення “вогняної шкіри абажура” з таємницею грою тіней на стінах, або, навпаки, святкового блискавки кришталевої люстри в вітальні з плаваючими у фужерах незліченними віддзеркаленням …

Взагалі, в світловому дизайні, при всьому його раціональності міститься якийсь елемент магії. Світло – настільки сильний і пластичний “матеріал”, який з його допомогою можна “виліпити” будь-яким чином предмет. Театр, кіно, фотографія – всі ці види мистецтва “чаклують” з світлом, досягаючи вражаючих ефектів.

Сто лінгвістики, яка означає, що для особистої людини значно більше, ніж просто “машина для житла”. Проектування освітлення системи – це один з найприйнятніших моментів роботи дизайнерів при створенні ліній різних образів інтер’єру. І якщо предмети і їх просторі взаємини в квартирі достатньо статичні, то світлова “оркестр” примірна в порівнянні з ними гнучкою до безкінечності.

7

                        Яким буває світло 

У світлі є характеристика: світловий потік, яскравість, сила світла. І з ними “грають” різні конструкції освітлювальних приладів.

Штучне світло має і колір. Всілікі відтінки, що використовують від характеру джерела світла Так, наприклад, в лампах розтягування переглядають жовту і відсутні додаткові сини і фіолетові промені. Тому перенесення кольорів синього і зеленого в інтер’єрах при лампах розварювання гір, ніж при природному освітленні.

З погляду кольору світло ділиться на “тепле” і “холодне”. Властивості визначаються вибором кольорового фільтра, встановленого в освітленому приміщенні, а також видом відвертаювальних поверхонь. Відображає, чи є в ньому тінь, яким притаманні яскравість світла. У деяких типах освітлювальних приладів виділені системи відбитків, колір і поверхня яких теж сильно впливають на отримане світло. Мiкi ефекти заiтичного оранжевого абажуру, наприклад, досягає збiршення мiнної чи анодової жовтої погляду.

8
Світловий та біо дизайн by qwertyyy - Illustrated by Тернова Кристина - Ourboox.com

                   Джерела штучного світла

Чим ближче освітлення кімнати до природного, тим нешкідливіше воно для зору людини.

У сучасних приміщеннях використовують три “сімейства” ламп розжарювання, галогенні і денного світла. Як не крути, вони лише подібність Сонця, і усередині його спектру кожне “сімейство” живе на певній території, випромінюючи світло у власному діапазоні.

У інтер’єрах застосовують в основному лампи розжарювання і галогенні світильники. Головною перевагою галогенних джерел світла є висока потужність при пониженому приблизно в три рази рівні споживання електроенергії. Можна повісити в будь-якому куточку квартири по бра, влаштувати в кімнатах цілий сад з торшерів, а платити по лічильнику ви будете не більше, ніж сусід. Проте вартість експлуатації цього світлового достатку конфліктує з вартістю його покупки. Галогенним лампам необхідний трансформатор, що, звичайно ж, підвищує ціну. Лампи розжарювання, навпаки, дешевші, але споживають більше електроенергії. Правда, останнім часом розроблені моделі з різними видами напилень, що дає лампам розжарювання деякі плюси галогенок, зокрема економічність.

Існує дві традиційні системи освітлення, які ми встановлюємо в квартирах і які може спроектувати дизайнер: локальна і парадна. Раніше для першої однозначно служили бра, настільні лампи і торшери, а для другої – люстри. Але тенденції розвитку індустрії світла такі, що зараз з цими двома функціями справляється будь-який освітлювальний прилад – за рахунок реостатного вимикача. Він дозволяє регулювати рівень освітленості приміщення, і потужності одного торшера цілком вистачає на кімнату. З іншого боку, усі 12 лампочок кришталевої люстри можуть слабо жевріти, наповнюючи напівтемряву спальні таємничим мерехтінням…

Останній приклад відноситься вже до інтимного освітлення. Серед новітніх розробок в цій області – системи з ефектом “зоряного неба”. Вони складаються з світловодів, проектора і світлофільтру. Всі скляні волокна мають різну товщину і різні насадки. Диск світлофільтру за рахунок нагрівання приладу поволі обертається, і проектоване на стелю “зоряне небо” хвилеподібно міняє свій колір. Атмосфера створюється дуже загадкова.

10

                           Види потоків світла

У дизайні інтер’єрів використовують всі види потоків світла в просторі.

По-перше, це точкове світло. Світловий потік виходить з локалізованої точки, що знаходиться або на стелі, або в середньому або нижньому рівні (настільна лампа, бра, торшер і т.д.). Точкове світло буває направленим і ненаправленим, залежно від призначення світильника. Наприклад, при розробці настільних ламп основні зусилля дизайнерів зосереджені на організації регульованого точкового світла.

По-друге, це розсіяне пряме світло ламп з великою світловою поверхнею як, скажімо, у люмінесцентних або кулястих світильників.

По-третє, це відбите світло. Якщо зважати на екологію то воно найшкідливіше. Всім відомо, що краще читати лежачи у гамаку в саду, чим на розжареному пляжі. У лісі сонячні промені, “зістрибуючи” з листка на листок під різним кутом, стають м’якими, розсіяними і не стомлюють око. І навпаки, на відкритому просторі від яскраво освітленої сторінки просто темніє в очах. Саме тому в більшості сучасних світильників ставлять системи відбивачів. Потік світла від лампи спочатку б’є в них, потім відбивається на стелю і лише потім розсіюється в просторі.

11

Світло+колір=простір

Освітлення сильно змінює колір. Тому перед тим як купувати будь-який “кольоровий” елемент для майбутнього інтер’єру (тканини, фарби, шпалери, килимові покриття, меблі та ін.) грамотний дизайнер “випробовує” його зразок не тільки при природному світлі в магазині, але і при освітленні, яке буде встановлено в квартирі. Інакше може легко трапитися так, що, скажімо, красивий блакитний килим разом з ретельно підібраним до нього ансамблем голубуватих меблів і аксесуарів в кімнаті з “теплим” освітленням перетворяться на невиразне скопище мишасто-сірих предметів, які ніби заціпеніли в сомнабулічному трансі, повністю забувши про первинну колірну ідею.

Існують спеціальні колористичні таблиці, що показують, як “тепле” і “холодне” штучне світло впливає на мутації колірної гамми. Наприклад, пастельний відтінок жовтого (при денному світлі) стає яскравішим при “теплому” освітленні і дуже слабким і сіруватим при “холодному”.

Загальновідомо, що забарвлення стін, підлоги і стелі здатне міняти наше сприйняття розмірів приміщення.

– Темні фарби роблять кімнати меншими, стелі – нижчими. Світлі кольори дають оптичне розширення і кімната здається просторішою, стелі “піднімаються”.

– Холод блакитних тонів створює враження простору. Стіни і стелі оптично відсовуються.

– Теплі кольори з виразною присутністю червоного мають протилежний ефект. Вони як би присуваються до глядача.

– Теплі жовтуваті тони менш агресивні, чим відтінки червоного. Темні відтінки звужують кімнату світлі – розширюють.

– Кажучи про світловий дизайн інтер’єру, слід враховувати ці ефекти причому окремо для кожного режиму освітлення.

Світло наділяє предмети обстановки власним життям і особливим “виразом обличчя”. Вони вступають в нові просторові взаємини. Їх контури можуть розчинятися в повітрі або, навпаки ставати чіткими, контрастними і “м’язистими”. Щось підійде з пітьми ближче, щось відсунеться в тінь… Старі меблі набувають молодої свіжості і грації, знівечена планувальними виступами стіна стає стрункою і таємничою… і т.д.. – світло кожен вечір творить свою казку.

Проте у всякої казки є свої закони, свій сюжет і композиція. Вивчивши їх, кожен здатний стати чарівником, або, якщо по-сучасному, – фотографом, що творить світлові образи власного інтер’єру.

 

12
Світловий та біо дизайн by qwertyyy - Illustrated by Тернова Кристина - Ourboox.com

14

Біодизайн – це не просто напрямок в дизайні інтер’єру , а ціла наука, метою якої є пошук, знаходження і використання елементів або образів живої природи для створення психологічного та естетичного комфорту людини.

зміст:

15
Світловий та біо дизайн by qwertyyy - Illustrated by Тернова Кристина - Ourboox.com

17

Біодизайн став відповіддю на урбанізацію, на сірість і геометричну бездоганність сучасних стилів, на лаконічність і розважливу функціональність кожного міського будинку.

Невірно розуміти під біодизайну використання лише природних мотивів, патернів, ліній або форм. Біодизайн – це частинка природи на тлі скупих сучасних інтер’єрів, це відпочинок для очей і ще одна можливість знайти себе в гармонії зі світом.

Інструментами биодизайна є:

 • фонтани, водоспади та інші штучні водойми;
 • композиції з каменів;
 • флораріуми;
 • акваріуми;
 • флористичні та фітокомпозиції;
 • зимові сади і багато іншого.

Все, що допомагає відтворити в інтер’єрі куточок живої природи або частинку ландшафту, можна сміливо зараховувати до інструментів биодизайна.

18
Світловий та біо дизайн by qwertyyy - Illustrated by Тернова Кристина - Ourboox.com

Дякую за увагу !!

20
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content