by Vika
Copyright © 2019
Вплив погодно-кліматичних умов на життя і господарство людини
Клімат — це багаторічний режим погоди, який спостерігається вданій місцевості. Практичне уявлення про клімат одержують на основі статистичної обробки метеорологічних спостережень за багаторічний період (декілька десятків років).
Вплив погодно-кліматичних умов на життя та господарську діяльність Кліматичні ресурси — це невичерпні природні ресурси, зокрема сонячна радіація, сума додатних температур, необхідних для вегетації рослин, вологість повітря та енергія вітру. Залежно від форми природокористування з групи кліматичних ресурсів виділяють: 1. Сільськогосподарські, або агрокліматичні, ресурси — це кліматичні ресурси, що використовуються для потреб сільського господарства ( зміни температур повітря та ґрунту, а також зміни в них вологи). # Не завжди кліматичні умови є сприятливими для господарської діяльності людини.
Вплив погодно-кліматичних умов на здоров’я людини : Зміни атмосферного тиску: -зниження -підвищення Проблеми дихання, слабкість, серцево-судинна недостатність Зниження артеріального тиску, кількості лейкоцитів Нестача сонячного світла Апатія, депресія Запиленість, замкнутість повітря Головний біль, сонливість, роздратованість Головною причиною є – не регулярні коливання кліматичних показників, а їх раптові зміни.
Вся сукупність кліматичних факторів впливає на системи органів, що є головними у процесі теплообміну із середовищем Кровозабезпечення шкірних покривів Дихальна Серцево-судинна Потовидільна
Клімат впливає на: ☼ Життя рослин і тварин ☼ Ґрунтоутворення ☼ Розподіл внутрішніх вод ☼ Формування рельєфу ☼ Розвиток сільського господарства ☼ Життя і здоров’я людини
Град
Ґрунти страждають від зміни клімату і тому повинні адаптуватися до неї
Ґрунти активно поглинають парникові гази і таким чином сприяють зменшенню викидів. Втім невірне управління та деградація ґрунтів, а також використання викопних джерел енергії, спричиняють емісії парникових газів, що в комплексі сприяє зміні клімату. Тому з одного боку, ґрунти та рослинництво допомагають боротися зі зміною клімату, з іншого — іноді служать причиною її виникнення, а з третього — страждають від зміни і тому повинні до неї адаптуватися.
варинництво страждає від зміни клімату і тому повинне адаптуватися до неї
З іншого боку тваринництво є однією з причин зміни клімату — через емісії парникових газів внаслідок управління гноєм, кишкову ферментацію великої рогатої худоби та використання викопного палива.
Основні парникові гази природного походження — діоксид вуглецю (СО2), закис азоту (N2О), метан (СН4) і озон (О3), антропогенно-галоїдні вуглеводні та інші хлоро- і бромовмісні речовини (наприклад, у холодагентах).
Які наслідки може викликати зміна клімату для тваринництва?
- Посилення впливу підвищених температур повітря, вологості, теплового випромінювання, швидкості вітру тощо на стан здоров’я, збереження поголів’я, приріст живої маси, прояв продуктивності, відтворювальну здатність.
- Доступність, кількість, різноманітність та якість кормових ресурсів, питної води.
- Погіршення пасовищних угідь може негативно впливати на кормову базу, особливо у малих сільськогосподарських господарствах (МСГ використовує 34, 7%зелених кормів у загальній структурі годівлі, підприємства — 15,5%).
- У птахівництві можливі зниження рівня прояву господарсько-корисних ознак, зниження виробництва традиційних кормових культур, потреби у нових системах мікроклімату в пташниках, збільшення стресу та смерті птахів.
Тому Бережіть Себе і Землю
Дякую за увагу!!!
Published: Dec 3, 2019
Latest Revision: Dec 3, 2019
Ourboox Unique Identifier: OB-693846
Copyright © 2019