by Uliana Pavuk
Copyright © 2020

Тема. Комп’ютер і його пристрої.
Тема. Комп’ютер і його пристрої.
Мета: згадувати, які пристрої мають комп’ютер; з’являється після сканування, які призначені для введення та введення інформації;
розвивати увагу, пам’ятати, словниковий запас, логічне мислення; формувати зміст робити висновки;
вислухати інтерес до інформатики; формувати вміст слухання співрозмовників; вислухати повагу до думки інших.
Тип уроку: комбінований.
Об’єднання: дошка, комп’ютери, підручники, браузер, підключення до мережі Інтернет.
Хід уроку
І. Організаційний рівень
Ось прийшли ми знов у клас,
Де чекає нас комп’ютер.
Правила ми пригадаємо,
Що новеньке ми пізнаємо.
Нумо сілі всі рівненько
І працюємо дружненько.
Перевірка готовності учнів до уроку.
ІІ. Повторення вивченого матеріалу.
– Пригадайте, яку тему ми вивчили на минулому уроці.
– Назвіть перше «приєднання» для цифр. (Пальці, камінчики, вузлики на мотузках, зарубки на палицях.)
– Які були перші пристрої для лічби? (Рахівниці, в Греції абак, в Китаї (суань-пань), Японії (соробан), на Русі («щоти», або рахівниця).)
– Хто створив першу механічну обчислювальну машину? А коли це було? (Французький винахідник Блез Паскаль, близько 400 років тому).
– Колі створили першу електронну обчислювальну машину? (У США понад 70 років тому).
– Де було створено першу електронну обчислювальну машину (ЕОМ) у континентальній Європі? (У Києві під керівництвом академії Сергія Лебедєва).
– Як згодом почали називати (ЕОМ)? (Комп’ютер).
– Отже, ми пригадали перші про перші пристрої для цифрових, хто винайшов першу механічну обчислювальну машину, а також коли було створено першу електрону обчислювальну машину.
III. Активізація знань учнів. Повідомлення теми уроку.
– Діти, ми вже пригадали коли з’явився перший комп’ютер. Чи можна приділяти, які комп’ютери є? (Персональні, стаціонарні, настінні, кишенькові та планшетні).
– Який комп’ютер допомагає нам у роботі та навчанні, спілкуванні, побудові, відпочинку інших? (Персональні).
– Ви вже знаєте, що персональні комп’ютери поширюють на стаціонарні та портативні.
– А ким ми користуємось уроками? (Стаціонарним).
– Чи всі комп’ютери схожі на нього?
– Чим вони виділяються?
– Сьогодні на уроці ми пригадаємо про комп’ютери та його пристрої.
– Отже, тема уроку «Комп’ютер і його пристрої».
ІV. Засвоєння нових знань
1.Бесіда.
– Дійте, ви вже знаєте, що комп’ютер є універсальним пристроєм для роботи з інформацією.
– Давайте пригадаємо основні пристрої комп’ютера. (Основними пристроями стаціонарного комп’ютера є системний блок, монітор, клавіатура, миша.)
– Також до складу комп’ютера можна входити й іншим пристроям, які потребують участі в роботі. Назвіть їх. (Сканер, принтер, мікрофон, наушники, колонки, вебкамера).
– Крім того, ви знаєте, що ці пристрої поділяються на: пристрої введення та пристрої введення.
– Для того, щоб повторити, які пристрої їм належать, поділіться на дві групи. Одне з них називає пристрої введення, а також інші пристрої введення.
– Для того, щоб перевірити, чи правильно ви назвали, відкрийте підручник на с. 24, перегляньте таблички. Молодці! Ви впоралися із завданням.
– Тепер пригадайте пригадайте призначення кожного із цих пристроїв.
(Сканер — пристрій введення в комп’ютер зображених на папері малюнків і тексту, принтер — це пристрій для друкування, призначений для виведення текстової та графічної інформації на папір.
Мікрофон, наушники, колонки – пристрої введення та введення звуку.
Вебкамера – настройка введення відео з можливістю його передачі мережевої мережі Інтернет.
На моніторі з’являється інформація про роботу, яку виконує комп’ютер.
За допомогою клавіатури у комп’ютері вводимо інформацію.
Миша слухає для керування комп’ютером.)
– Хто із пристроїв є найважливішим? (Системний блок).
– Правильно. У системному блоці міститися багато пристроїв. Серед них найважливішими є процесор та оперативна пам’ять. Процесор опрацьовує дані та керує роботою комп’ютера. Пам’ятати комп’ютер – це запам’ятовуючий режим, призначений для зберігання даних. Пам’ять комп’ютера поділяють на внутрішню та зовнішню. Оперативний пам’ять належить до внутрішньої пам’яті комп’ютера. Якщо ви не зберігаєте дані, з якими в цей час працює комп’ютер.
– Давайте, у підручнику на с. 2, розглянемо таблицю та дізнаємось, які пристрої належать до пристроїв зовнішньої пам’яті.
– Відже, щоб назвати пристрої зовнішньої пам’яті.
– Зовнішнє пам’ять призначене для зберігання даних тестованого тривалого часу.
2.Фізкультхвилинка
V. Формування вмінь і навичок
Робота за комп’ютером
1) Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
Ø Робота учнів у комп’ютерному класі дозволяється тільки у присутності вчителя.
Ø Не можна приєднувати або від’єднувати кабелі, зачіпати рознімні з’єднання, дроти та розетки.
Ø Не можна пересувати комп’ютери, відкривати системний блок.
Ø Не можна намагатися самостійно усунути несправності роботи апаратури. Якщо виникли несправності, негайно звертайтесь до викладача.
Ø Не можна під час роботи стукати по клавіатурі та без потреби натискати клавіші.
Ø Дотримуйся правильного режиму роботи за комп’ютером.
Ø У разі появи різання в очах, різкого погіршення зору, болю в пальцях та кистях рук, посилення серцебиття слід відразу залишити робоче місце, сповістити про свій стан вчителю.
2) Практична робота за комп’ютерами.
Порядок виконання
?? Запустити графічний редактор.
?? Створи малюнок персонального комп’ютера.
?? Додайте малюнок тексту – назви пристроїв комп’ютера.
?? Зробити висновок: чи знаєш ти пристрої комп’ютера, їхнє призначення.
3) Вправи для очей.
Раз, два –
Рівно голова!
Три, чотири, п’ять –
Нумо очі закривати!
Шість, сім –
Розплющують очки всі!
На вісім знов позакривали,
Міцненько так їх потримали
Та й усі спочатку розпочали.
П’ять разів отак зробили,
VІ. Закріплення вивченого матеріалу
– За допомогою своїх мобільних телефонів відкрийте цей код QR.
VII. Підсумок уроку
– Що ми сьогодні вивчали на уроках?
– Що було для вас відоме, а що ні?
– До побачення!
Published: Oct 26, 2020
Latest Revision: Oct 26, 2020
Ourboox Unique Identifier: OB-923716
Copyright © 2020