by Khristina
Copyright © 2020

Конспект уроку 2 клас
Тема. Вивчаю склад комп’ютера.
Мета: формувати уявлення про складові частини комп’ютера, та їх призначення; формувати уявлення про пристрої введення та виведення інформації; розвивати мислення, увагу, спостережливість; виховувати культуру навчальної праці при роботі з комп’ютером.
Обладнання: підручники, картки «Правила техніки безпеки», сигнальні картки.
Програмне забезпечення: операційна система, фізкультхвилинка з Youtube, вправа з LearningApps, комп’ютерна програма GCompris.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Ось прийшли ми знов в клас,
Де чекає комп’ютер нас.
Правила ми пригадаєм
Щось новеньке ми пізнаєм.
Нумо сіли всі рівненько
І працюємо дружненько.
(Учитель перевіряє готовність учнів до уроку.)
ІІ. Повторення вивченого матеріалу.
– Пригадайте, про що ми говорили на минулому уроці інформатики.
Вправа «Так – ні»:
– Зараз я буду вам задавати запитання, а ви маєте дати відповідь так чи ні. Готові?
– Комп’ютери бувають стаціонарні, портативні, кишенькові та планшетні. (Так)
– Мікрокомп’ютери – найбільші комп’ютери. (Ні)
– Планшетні комп’ютери не мають клавіатури. (Так)
– Персональним називається ком’ютер, яким може користуватися будь хто. (Ні)
– Уся інформація в кишеньковий персональний комп’ютер вводиться дотиком пальця або спеціальною паличкою – стілусом. (Так)
Отже, ми засвоїли знання про види комп’ютерів, та чим вони характеризуються.
ІІІ. Актуалізація знань учнів. Повідомлення теми уроку.
– Яким комп’ютером ви користуєтеся вдома? (персональним)
– Чи всі види комп’ютерів скожі до персонального комп’ютера?
– Чим вони відрізняються?
– Сьогодні на уроці ми поговоримо про склад персонального комп’ютера.
Отже, тема нашого уроку «Вивчаю склад комп’ютера».
ІV. Вивчення нового матеріалу
- Бесіда з елементами розповіді.
– Як ви вже знаєте з попереднього уроку «персональний комп’ютер» (ПК) – це комп’ютер, призначений для обслуговування однієї людини.
– Комп’ютер має апаратне забезпечення — це обладнання, що складає комп’ютер.
– Розгляньте малюнок в підручнику. З чого складається комп’ютер?
– Давайте поговоримо окремо про кожен з них.
– Діти, подивіться на комп’ютерний стіл. Що ви бачите перед собою? (монітор)
– Для чого нам потрібен монітор?
– Наступним є системний блок. На що він схожий? (схожий на ящик або скриньку)
– Системний блок є найголовнішою складовою. Хто знає чому?
– Попереду монітора знаходиться пристрій, схожий на друкарську машинку. Як він називається? (клавіатура) Що зображено на клавіатурі? (цифри, букви, різні знаки)
– За допомогою клавіатури вводиться інформація в комп’ютер, яка може відтворюватися на моніторі.
– Ось ще одна складова комп’ютера – це миша, яка є товаришкою клавіатури. Для чого нам потрібна миша?
– Натискаючи кнопки мишки, ви матимете змогу давати вказівки комп’ютеру на виконання певних команд. Миша – це пристрій введення інформації
– А якщо нам потрібно буде щось роздрукувати, чим ми скористаємося? (принтером)
– А для чого нам потрібен сканер?
– Ми розглянули з вами складові комп’ютера. Ці складові ми можемо поділити на дві групи. Пристрої введення та виведення інформації
– Які пристрої з тих що ми роглянули можна віднести до групи пристроїв введення інформації? (клавіатура, миша, сканер) А які для виведення? (монітор, принтер) Чому?
- Фізкультхвилинка
– Дітки, а тепер давайте трішки порухаємося.
https://www.youtube.com/watch?v=cqa59baDNXU
(Вчитель танцює разом із дітьми)
- V. Засвоєння набутих знань
- Робота за комп’ютером.
– Зараз ми попрацюємо за комп’ютером, але перед цим давайте згадаємо правила техніки безпеки.
– Розкажіть, які ви знаєте правила безпечної роботи в комп’ютерному класі. (Учні користуються картками «Правила техніки безпеки»).
Давайте повторимо:
– Не розпочинай роботу за комп’ютером без дозволу вчителя.
– Сидіти слід на відстані не менше 50 см від екрана монітора.
– Спину тримати рівненько.
– Не торкатися проводів, розеток, незнайомих кнопок та клавіш.
– Не працювати брудними та вологими руками.
– Молодці! А зараз виконаємо вправу. Вам потрібно правильно назвати складові комп’ютера.
https://learningapps.org/14384138
(Поки діти грають гру за комп’ютером, вчитель роздає кожному на парту сигнальні картки зеленого та червоного кольору)
- Гра «Світлофор»
– Діти, погляньте на свої парти. У вас є сигнальні картки 2 кольорів: зеленого та червоного. Я зараз буду зачитувати твердження, і, якщо ви з ним згідні – піднімайте зелену картку. Якщо не згідні – червону.
1) Монітор – це пристрій введення. (Червона)
2) Принтер – це пристрій виведення. (Зелена)
3) Клавіатура – це пристрій введення. (Зелена)
4) Миша – це пристрій виведення. (Червона)
5) Сканер – це пристрій введення. (Зелена)
– Діти, ви добре виконали завдання.
VІ. Формування вмінь та навичок. Практична робота на ПК
– Зараз ми трішки попрацюємо за комп’ютером.
- Робота з програмою GCompris.
– Сьогодні упорядкуємо об’єкти за вказаними властивостями. Для цього:
- Запусти на виконання програму GCompris.
- Послідовно вибери .
- Розташуй об’єкти із вказаними значеннями властивостей праворуч, а решту — ліворуч.
- Коли всі об’єкти будуть розміщені правильно, вибери кнопку
- Гімнастика для очей.
– Швидко поморгати. Закрити очі і посидіти спокійно, повільно рахуючи до 5. Повторити 4-5 разів.
– Міцно зажмурити очі (рахувати до 3), відкрити їх і подивитись вдалину (рахувати до 5). Повторити 4-5 разів.
VІІ. Підсумок уроку
– Отже, сьогодні ми з вами ознайомилися з комп’ютером, його складовими частинами та розглянули загальні характеристики ПК.
VIII. Рефлексія
– Що нового ви дізналися на уроці?
– Що найбільше зацікавило?
– Які пристрої введення ми сьогодні розглянули?
– Які пристрої виведення ми сьогодні розглянули?

Published: Oct 26, 2020
Latest Revision: Oct 26, 2020
Ourboox Unique Identifier: OB-923718
Copyright © 2020