Африканський культурний регіон by Maryana - Illustrated by Андрюшина Мар'яна - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Африканський культурний регіон

by

Artwork: Андрюшина Мар'яна

 • Joined Apr 2023
 • Published Books 1

 

 

 

Африканський культурний регіон — унікальна культурна територія, що охоплює всілякі етнічні групи, мови, традиції та історії на континенті Африка. Це культурне розмаїття формує особливий соціокультурний ландшафт регіону.

 

 

Вивчення культурного спадку Африки є ключем до розуміння багатств і різноманітності цього регіону. Врахування традицій, мистецтва, релігії та історії сприяє глибшому міжкультурному розумінню та взаємодії.

 

2
Африканський культурний регіон by Maryana - Illustrated by Андрюшина Мар

А що ти пам’ятаєш про Африку? Перевіримо?

               

 

4

Історичні особливості:

Історія Африки вражає своєю різноманітністю та багатовіковим розвитком цивілізацій. Африка є місцем, де розцвітали великі імперії, такі як Малійська імперія, Імперія Аксум, Зимбабвійське царство, та інші. Великі міста, такі як Тімбукту, славилися своєю культурною та освітньою активністю.

Крім того, історія Африки пов’язана із складним періодом колонізації, що вплинув на культурні, економічні та соціальні аспекти життя континенту. Рухи за незалежність привели до створення багатьох нових країн, кожна з яких розвиває власну культурну ідентичність на основі традицій та спадщини.

Усі ці етнічні та історичні аспекти формують багатий і унікальний культурний регіон, який продовжує вражати світом своєю різноманітністю і глибиною.

5

Етнічні особливості:

 

Африка – це континент, населений різноманітністю етнічних груп, які мають власні традиції, мови, музику, мистецтво та стиль життя. У різних регіонах можна визначити велику кількість етнічних груп, таких як Яоруба, Ібо, Хоса, Ашанті, Маасаї, Хауса та багато інших. Кожна з цих груп має свою ідентичність, яка виражається через мову, традиції, релігійні вірування та сімейні структури.

 

У багатьох африканських культурах великий акцент робиться на колективізмі та спільноті. Традиційні родинні цінності, повага до старших, взаємодопомога та спільна відповідальність визначають соціальний ландшафт цього регіону.

6
Африканський культурний регіон by Maryana - Illustrated by Андрюшина Мар

 

 

 

 

Коли північні території Африки захопили араби, панівною релігією став іслам, що вплинуло й на мистецтво.

 

 

Завдання. Розгляньте карти праворуч. Проаналізуйте поширення світових релігій на даному континенті. Обґрунтуйте свої висновки.

 

 

8
Африканський культурний регіон by Maryana - Illustrated by Андрюшина Мар

Африка – це континент, який населяють найбільше різноманітні етнічні групи у світі. Наприклад: Яоруба, Ібо, Хоса, Маасаї. В них спостерігається багато спільних рис саме в традиціях.

 

10

Африка славиться своєю надзвичайною мовною різноманітністю, яка вражає численністю мов та діалектів, що використовуються різними етнічними групами. Нижче наведено кілька ключових аспектів мовної різноманітності на континенті:

 1. Кількість мов:
  • Африка вважається найбільшим континентом за кількістю мов. Оцінюється, що вона налічує більше 2,000 мов, представлених різними етнічними групами.
 2. Мовні сім’ї:
  • Багато мов Африки входять до різних мовних сімей. Найбільш відомою є сім’я нігеро-конголезьких мов, яка включає мови таких етнічних груп, як Яоруба, Ігбо, та Суахілі. Інші сім’ї включають афроазійські, ніло-сахарські, та Кушітські мови.
 3. Мовна антропологія:
  • Африка має велику мовну антропологію, яка досліджує походження та розвиток мовних систем на континенті. Вона визначає історичні зв’язки між різними мовними групами.
 4. Офіційні мови:
  • Багато африканських країн мають офіційні мови, які часто відображають різноманітність їхнього населення. Наприклад, Нігерія має англійську як офіційну мову, але також визнає багато місцевих мов.
 5. Традиційні мови:
  • Більшість етнічних груп мають свої традиційні мови, які передаються від покоління до покоління. Ці мови відіграють ключову роль у збереженні культурної спадщини та традицій.
11

 

На традиційне мистецтво Африки тако мали вплив такі релігійні вірування, як анімізм, тотемізм, фетишизм, а також культ вождів та їхніх предків.

 

Зверни увагу на терміни!

12
Африканський культурний регіон by Maryana - Illustrated by Андрюшина Мар

Мистецтво Африки вражає своєю надзвичайною різноманітністю, яка відображає багатство культур, традицій та історій різних етнічних груп континенту. Нижче розглянуто ключові аспекти мистецької різноманітності народів Африки:

 1. Традиційне мистецтво:
  • Різні етнічні групи Африки розвинули свої унікальні стилі та техніки в традиційному мистецтві. Це охоплює виготовлення масок, скульптури, тканин, прикрас, що відзначається глибоким символізмом та відображенням традицій.
 2. Скульптура:
  • Багато етнічних груп славляться своїми вражаючими скульптурами. Наприклад, скульптури йоруба в Нігерії часто мають релігійне та міфологічне значення, в той час як скульптури Маасаї в Танзанії можуть бути пов’язані з обрядами ініціації.
14
Африканський культурний регіон by Maryana - Illustrated by Андрюшина Мар

Живопис Африки вражає своєю різноманітністю та глибоким зв’язком з традиціями та культурою. Декілька ключових аспектів:

 • Кольорова енергія: Живопис Африки часто використовує яскраві кольори, які символізують радість, енергію та життєрадісність.
 • Символізм форм та образів: Художники використовують символічні форми та образи, щоб передати релігійні, ритуальні або міфологічні концепції.
 • Традиційні мотиви: Живопис часто містить традиційні мотиви, такі як геометричні узори та абстракції, що мають глибокий культурний зміст.
 • Виразність ліній та форм: Виразні лінії та форми створюють динамічний образ та підкреслюють важливість руху в мистецтві.
 • Сценічні Карти: Багато картин відтворюють сцени з повсякденного життя, релігійні обряди або природні пейзажі.
 • Модернізація старовини: Сучасні художники часто використовують традиційні елементи, але інтерпретують їх у сучасному контексті.
 • Використання різноманітних матеріалів: Художники вдаються до різноманітних матеріалів, включаючи дерево, тканини, барвники та метали.
 • Збереження культурної ідентичності: Живопис сприяє збереженню та передачі культурної спадщини через мистецтво.
 • Соціальний контекст: Багато картин відображають соціальні та політичні аспекти життя, виражаючи погляди на проблеми та події.
 • Глобальний вплив: Живопис Африки має глибокий вплив на світове мистецтво, знаходячи визнання та зацікавленість серед митців та колекціонерів.
16
Африканський культурний регіон by Maryana - Illustrated by Андрюшина Мар

18

Мистецтво на тканинах:

 • Тканини відіграють важливу роль у вираженні мистецтва в Африці. Багато культур виготовляють унікальні текстильні вироби, використовуючи яскраві кольори та традиційні мотиви.

Мистецтво на тілі:

 • Традиційне мистецтво охоплює також малювання та прикрашання тіл в різних обрядах та святкуваннях. Це може включати геометричні малюнки, які мають релігійне або обрядове значення.

19

Музична культура народів Африки славиться своєю величезною різноманітністю, ритмічністю та впливом на світову музику. Нижче розглянуті ключові аспекти музичної культури народів Африки:

Традиційні ритми та інструменти:

 • Традиційна африканська музика відома своїми потужними ритмами, які часто використовують унікальні ударні інструменти, такі як джембе, дунун, балафон і декілька видів барабанів.

Вокальні традиції:

 • Вокальне мистецтво грає ключову роль в африканській музичній культурі. Багато етнічних груп використовують поліфонію, канонічні структури та імпровізацію для створення багатогранних вокальних композицій.

Танцювальні традиції:

  • Танцювальне мистецтво нерозривно пов’язане з музикою. Традиційні танці відображають ритуали, історії та спільноту. Кожна етнічна група має свої унікальні танцювальні рухи та виразність.

Імпровізація та колективне музикування:

  • Багато африканських музичних традицій базуються на імпровізації та колективному музикуванні. Музиканти відкриті для спільного творчості та спілкування через музику.

Мистецтво гри на ударних інструментах:

  • Ударні інструменти відіграють величезну роль в африканській музиці. Інструменти, такі як джембе, використовуються для передачі повідомлень, ритуалів та сприймання ритму у спільноті.

Вплив на світову музику:

  • Традиційні африканські ритми та музичні елементи значно вплинули на світову музику. Багато стилів, таких як джаз, блюз, рок, фанк і хіп-хоп, беруть свій початок або мають сильний вплив від африканських музичних традицій.
20

 

21

Танцювальна культура народів Африки є надзвичайно багатошаровою та вражає своєю енергією, емоційністю та сильним зв’язком із традиціями. Нижче розглянуті ключові аспекти танцювальної культури народів Африки:

Роль танцю в суспільстві:

 • Танці в африканських культурах використовуються як засіб вираження емоцій, спілкування, виявлення традицій, релігійних обрядів та історії. Вони також служать для об’єднання спільнот та вираження колективного духу.

Традиційні танці:

 • Кожна етнічна група в Африці має свої унікальні танцювальні стилі, які передаються з покоління в покоління. Традиційні танці включають в себе різні рухи тіла, ритмічні структури та елементи імпровізації.

Ритуальні танці:

 • Танці в африканських культурах в частині ритуалів та обрядів грають ключову роль. Вони можуть супроводжувати релігійні церемонії, обряди переходу, весілля та інші важливі події в житті спільнот.

Експресивність і енергія:

 • Танці в африканській культурі вражають енергійністю та експресивністю. Вони включають в себе сильні ритмічні елементи, виразні рухи та використання вокалу для створення музичного та танцювального об’єднання.

Сучасні танці:

 • Сучасні танці в Африці також відображають вплив глобалізації та сучасних тенденцій. Молодь створює нові танцювальні стилі, поєднуючи традиційні елементи з сучасними рухами та музичними жанрами.

Танцювальне мистецтво як засіб спілкування:

 • Танці в африканській культурі виступають як засіб спілкування та передачі повідомлень. Кожен рух, поза чи жест може мати своє специфічне значення та історію.
22

23

Невід’ємним важливим   елементом традиційної мистецької культури є африканські маски. Їх різноманітність вирізняється наявністю багатьох етнічних груп на континенті Африки. Вони мають глибоке релігійне, ритуальне та символічне значення. Нижче розглянуті ключові аспекти африканських масок:

Релігійне та ритуальне значення:

 • Багато африканських масок використовуються в релігійних та ритуальних обрядах. Вони можуть відображати духовний світ, зв’язок з предками або богами, а також використовуватися для виявлення різних стадій життя чи обрядів переходу.

Символіка та представлення духів:

 • Маски часто призначені для представлення різних духів, богів або енергій. Кожна маска може мати унікальні символічні елементи, кольори та форми, що передають конкретні значення.

Традиційні мистецькі стилі:

 • Різні етнічні групи мають свої традиційні мистецькі стилі у виготовленні масок. Це включає в себе різноманіття декоративних технік, таких як різьблення, розмальовка, використання різноманітних матеріалів та декоративних елементів.

Маски у танцях та виставах:

 • Багато масок використовуються під час традиційних танців та ритуалів. Вони допомагають створити особливий атмосферний ефект та здійснювати зв’язок між природою, духами та людьми.

Зберігання традицій та спадщини:

 • Маски служать інструментом для передачі традицій, історій та знань від покоління до покоління. Вони є важливим елементом культурної спадщини та сприяють збереженню ідентичності.

Вплив на сучасне мистецтво:

 • Естетика та символіка африканських масок сильно вплинули на сучасне мистецтво та дизайн. Багато сучасних художників використовують елементи африканських масок у своїх творах.
24
Африканський культурний регіон by Maryana - Illustrated by Андрюшина Мар

 Ще пару родзинок про Африку…

 

26

 Закріпимо матеріал?

Пропоную тобі для самоконтролю пройти вікторину і перевірити якість своїх знань

       

27
Африканський культурний регіон by Maryana - Illustrated by Андрюшина Мар

Пропоную покреативити і проявити свою творчу уяву!

Завдання

створити власну стилізовану африканську маску

Інструкція по виготовленню африканської маски:

Матеріали:

 1. Глина або пап’є-маше для основи маски.
 2. Газети для пап’є-маше.
 3. Дерев’янна дошка для моделювання.
 4. Акрилові фарби та пензлі.
 5. Різнокольорові тканини або стрічки.
 6. Додаткові декоративні матеріали (якщо потрібно): пір’я, бісер, нитки тощо.
 7. Лак для фіксації.

Кроки:

 1. Підготовка робочого місця:
  • Захистіть робочу поверхню газетами.
  • Розмістіть усі матеріали та інструменти на легкодоступному місці.
 2. Створення основи маски:
  • Виберіть форму для маски: вирізану з глини або зроблену з пап’є-маше.
  • Якщо використовуєте пап’є-маше, виріжте форму на основі дерев’яної дошки.
 3. Пап’є-маше:
  • Зробіть пап’є-маше, змочивши газети у воді з клеєм і розмазавши їх по основі.
  • Повторюйте цей процес кілька разів, доки не отримаєте міцну основу.
 4. Моделювання деталей:
  • Якщо використовуєте глину, моделюйте деталі, такі як обличчя, ніс, рот та інші характерні риси маски.
  • Якщо пап’є-маше, можна накладати додаткові шари для формування об’ємних деталей.
 5. Сушіння та фіксація:
  • Дайте масці висохнути повністю.
  • Після висихання використовуйте лак або клей, щоб закріпити та захистити поверхню маски.
 6. Фарбування:
  • Розфарбуйте маску за допомогою акрилових фарб та пензлів. Виберіть традиційні африканські кольори та орнамент.
 7. Додаткове декорування:
  • Додайте елементи, такі як тканини, стрічки, пір’я чи бісер, щоб прикрасити маску.
 8. Завершення та лакування:
  • Після завершення всіх деталей та декора, лакувати маску для захисту від зношування.
 9. Поєднання зі стандартами:
  • Враховуйте культурні особливості та звичаї, дотримуйтеся респекту до африканської традиції у створенні маски.
 10. Насолоджуйтесь творчістю:
 • Насолоджуйтеся процесом та результацією вашої унікальної африканської маски!
29
Африканський культурний регіон by Maryana - Illustrated by Андрюшина Мар

Африканська культура

представляє собою надзвичайно різноманітний та багатогранний світ, насичений унікальними традиціями, високою естетикою, історичним багатством та глибокими цінностями. Цей континент вражає своєю багатошаровістю в мовному, релігійному, мистецькому та соціокультурному вимірах. Важливою особливістю африканської культури є її здатність до адаптації та вираження своєї унікальності через різноманіття етнічних груп.

Мистецтво, мова, традиційні обряди та сучасні вияви життя утворюють багатогранний мозаїчний ландшафт африканської спадщини. Історія культури тісно пов’язана із життям спільнот, а традиційні поняття гостинності та спільної відповідальності глибоко вкорінені в її соціальних звичаях.

Невпинний вплив зовнішніх чинників, таких як колоніалізм, не завадив культурі Африки зберегти свою ідентичність і знайти способи відновлення та розвитку. Сучасна африканська культура відзначається взаємодією традицій та інновацій, що створює унікальний культурний контекст, який продовжує вражати своєю різноманітністю та красою.

31
Африканський культурний регіон by Maryana - Illustrated by Андрюшина Мар
Африканський культурний регіон by Maryana - Illustrated by Андрюшина Мар
Африканський культурний регіон by Maryana - Illustrated by Андрюшина Мар
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content