Безпека в Інтернеті by Julia - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Безпека в Інтернеті

by

 • Joined Apr 2023
 • Published Books 2

 

Комп’ютер – це наше майбутнє. Робота на ньому навчає дітей новому способу, простішому і швидшому, здобуття і обробки інформації.

Світова громадськість приділяє особливу увагу питанням безпеки дітей, що відносяться до найбільш вразливої категорії користувачів Інтернету. Міжнародні організації, уряди країн, різні структури створюють і підтримують програми, спрямовані на навчання грамотного і безпечного використання Інтернету дітьми.

Захист дітей та молоді від негативних інформаційних впливів є одним із державних напрямів української державної політики в галузі освіти. Змістом державної політики у сфері захисту суспільної моралі є створення необхідних умов, які сприяють реалізації права на інформаційний простір, вільний від матеріалів, що становлять загрозу фізичному та інтелектуальному розвитку або морально-психологічному стану дітей та молоді.

2

За даними міжнародного дослідницького проєкту ESPAD, лише 6,7% опитаних підлітків в Україні не користувались соціальними мережам. Майже 45% підлітків проводять у соціальних мережах до 3 годин на день, а ще приблизно  50% – 4 та більше годин.

Діти також використовують Інтернет для шкільного та позашкільного навчання. За правильного використання мережа привчає до самостійного розв’язання задач, структурування великих потоків інформації, дотримуючись основних правил безпеки.

Щоб допомогти батькам і педагогам отримати інформацію щодо захисту дітей від впливу шкідливої інформації, розроблено посібники, шкільні уроки та складено перелік рекомендованих для дітей онлайн-ресурсів. Зазначені матеріали допоможуть дітям безпечно користуватись цифровими технологіями.

3

ЗАХИСТ ДІТЕЙ ВІД СЕКСУАЛЬНОГО НАСИЛЛЯ В ІНТЕРНЕТІ: ОСВІТНІЙ ПРОЄКТ “STOP SEXTING”

Сексуальне насилля онлайн – один з викликів, який стоїть перед батьками та педагогами. Діти можуть стикатись із сексуальним насилля в Інтернеті у формах секстингу, кібергрумінгу та сексторшену.

Секстинг – це надсилання інтимних фото чи відео з використанням сучасних засобів зв’язку. Діти можуть надсилати такі матеріали як знайомим, так і не знайомим їм у реальному житті людям. Матеріали подібних переписок можуть бути оприлюднені, що часто призводить до кібербулінгу та цькувань дитини у школі.

Кібергрумінг — це процес комунікації із дитиною в Інтернеті, під час якого злочинці налагоджують довірливі стосунки з дитиною з метою сексуального насильства над нею у реальному житті чи онлайн. Вони можуть змушувати дітей виконувати певні сексуальні дії перед камерою. Злочинці свідомо будують своє спілкування з дитиною так, аби викликати в неї теплі почуття та довіру, показати, що вона цінна та унікальна. Вони можуть прикидатися однолітками дитини, пропонувати роботу моделлю, дарувати подарунки тощо.

Сексторшен – налагодження довірливих стосунків із дитиною в Інтернеті з метою отримання приватних матеріалів, шантажування та вимагання додаткових матеріалів або грошей.

Звертаємо увагу: якщо дитина стала жертвою секстингу, кібергрумінгу чи сексторшену, необхідно звернутися до поліції.

4

Освітній проєкт #stop_sexтинг за підтримки МОН, Мінцифри та Уповноваженого Президента України з прав дитини створили навчальні матеріали для батьків і педагогів щодо упередження та протидії сексуальному насиллю в Інтернеті:

5

КІБЕРБУЛІНГ ТА ЧАТ-БОТ “КІБЕРПЕС”

Кібербулінг – це цькування із застосуванням цифрових технологій. Кібербулінг може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах і мобільних телефонах, зокрема через:

 • поширення брехні чи розміщення фотографій, які компрометують когось у соціальних мережах;
 • повідомлення чи погрози, які ображають когось або можуть завдати комусь шкоди.

За даними ЮНІСЕФ в Україні, майже 50% підлітків були жертвами кібербулінгу. Кожна третя дитина прогулювала школу через кібербулінг. 75% підлітків у анонімному опитуванні підтвердили те, що Instagram, TikTok і Snapchat є основними соціальними платформами для цькування.

Міністерство цифрової трансформації у співпраці з ЮНІСЕФ та за інформаційної підтримки Міністерства освіти і науки України, Координаційного центру з надання правової допомоги та Міністерства юстиції України випустило чат-бот “Кіберпес”. У чат-боті можна дізнатись про те, як діяти дітям, батькам і вчителям у разі кібербулінгу.

6

У чат-боті “Кіберпес” можна знайти інформацію про те:

 

 • що таке «кібербулінг» та як він проявляється;

 • як визначити контент, що містить кібербулінг;

 • що робити, якщо вас кібербулять;

 • як видалити матеріали, що містять кібербулінг;

 • як попередити кібербулінг;

 • як не бути кібербулером.

7

БУДЬТЕ СМІЛИВИМИ В ІНТЕРНЕТІ

Діти засвоюють нові цифрові технології та вчаться вільно орієнтуватися в інформаційному просторі. Вони виявляють підвищену зацікавленість усім новим, найбільше піддаються впливу зовнішнього середовища. Тому увага батьків до Інтернет-безпеки дітей є дуже важливою.

Діти не можуть реально оцінювати рівень достовірності й безпеки інформації, що містить Інтернет-простір. На сьогоднішній день понад 60% дітей та підлітків щодня розмовляють в Інтернет-чатах. Троє з чотирьох дітей, що працюють в режимі он-лайн, готові поділитися приватною інформацією про себе і свою сім’ю в обмін на товари і послуги. А кожна п’ята дитина щорічно стає мішенню зловмисників. Доступність Інтернет-ресурсів для неповнолітніх диктує підвищені вимоги до якості, достовірності та безпеки інформації, що міститься в Мережі.

8

«Interland: безпека дітей в Інтернеті»

Google у співпраці з МОН і Міністерство цифрової трансформації України запустив онлайн-гру «Interland: безпека дітей в Інтернеті»

Ця гра допоможе розпізнавати фейки, тримати персональну інформацію в безпеці та навчить чемно поводитися в мережі.

Гра доступна на будь-якому пристрої🎮: bit.ly/3HcyGu3

Також в освітньому хабі «Google Знання»: bit.ly/41ADqkW можна знайти більше порад для безпеки дітей в інтернеті.

 

https://beinternetawesome.withgoogle.com/uk_ua/interland/landing/kind-kingdom

 

Можливо, це зображення (карта)

9

Надавайте наведені нижче рекомендації для безпечної роботи в Інтернеті:

1) захистіть свій комп’ютер:

завжди оновлюйте операційну систему;
використовуйте антивірусну програму;
використовуйте брандмауер;
робіть резервні копії важливих файлів;
будьте обережними, завантажуючи вміст;

2) захистіть себе в онлайні:
будьте обережними, надаючи особисту інформацію;
думайте про те, з ким ви розмовляєте;
пам’ятайте, що в Інтернеті не все є надійним і не всі є чесними;

3) дотримуйтесь правил:
ви маєте дотримуватися законів навіть в Інтернеті;
пам’ятайте, що в Інтернеті ви повинні піклуватися про інших так само, як про себе.

10

79% дітей впевнені у тому, що вони достатньо інформовані про ризики в Інтернет та 67% навіть повідомили, що їм розповідали правила роботи в мережі. Основними інформаторами, за словами дітей, є батьки (59%), друзі (37%) та на останньому місці — вчителі (33%).

Аналізуючи результати цього дослідження, можна сміливо констатувати недостатній рівень інформування населення України щодо правил безпечної роботи в Інтернет.

 

До переліку Інтернет-загроз відносять:

 • Комп’ютерну залежність;
 • Розходження між реальним «я» і своїм Інтернет-образом;
 • Доступ до небажаного контенту (дорослий контент);
 • Інтернет-шахрайство;
 • Зараження комп’ютера шкідливим програмним забезпеченням;
 • Он-лайн насильство;

 

 

 

11

Перегляньте відео поради

 

12

Інтерактивна вправа

“Інтернет-безпека”

 

 

13

Правила безпеки в Інтернеті :: офіційний блог психологічної служби КЗ "Василівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1" ВРР ЗО

14

10 золотих правил безпеки в Інтернеті

15
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content