Бізнес-план юридичних послуг by gfhecybrb - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Бізнес-план юридичних послуг

 • Joined Dec 2015
 • Published Books 1

ВСТУП

Послуги кваліфікованих юристів  —  в ціні, в усі часи і в усіх країнах. Напевно, саме цим пояснюється престижність юридичної освіти. Але отримати якісну освіту юриста —  тільки перший, хоча і вельми значущий, крок на шляху до успіху. Створити свій успішний юридичний бізнес, надавати юридичні послуги населенню та бути затребуваним як професіонал —  про це мріє, напевно, кожна людина, яка вийшла зі стін юридичного вузу. Бізнес-план надання юридичних послуг допоможе здійснити цю мрію.

Даний напрямок підприємництва вимагає, насамперед, високу кваліфікацію персоналу. Саме від рівня його підготовки, глибоких знань, практичного досвіду багато в чому залежить, наскільки реалізується бізнес-план юридичних послуг. Приватні особи або компанії, яким фахівці допоможуть вирішити ті чи інші юридичні проблеми, як правило, стають постійними замовниками та залучають нових клієнтів. Вони рекламують рівень і якість у своєму середовищі.

1

А особисті рекомендації відіграють найважливішу роль у процвітанні правового бізнесу. Бізнес-план юридичних послуг дозволить досвідченому юристу організувати весь процес, прорахувати необхідні інвестиції і спрогнозувати прибуток.

Основні витрати при відкритті юридичної фірми —  оренда офісу в правильно обраному місці, оформлення і устаткування його всіма сучасними засобами зв’язку, наймання персоналу.

Бізнес-план юридичних послуг дозволить оптимально вирішити ці питання. Просування компанії за допомогою різних рекламних інструментів —  ще одна вагома стаття витрат. Але, при розумному підході, вона здатна принести успіх і прибуток від нових замовлень.

Конкуренція у правовій сфері сьогодні досить висока. Бізнес-план юридичних послуг дозволить вибрати позиціонування компанії, визначити асортимент надаваних послуг, спеціалізацію майбутньої компанії, відмінні риси, які дозволять виділити фірму в середовищі конкурентів.

 

2

ВВЕДЕННЯ

2.1. Юридична фірма «Legal Services» та її бізнес

Юридична компанія «Legal Services» розпочне свою роботу в січні 2022 р. в місті Києві. Завданням новостворюваної фірми буде задоволення попиту на якісні послуги в галузі трудового права та захисту прав споживачів, а також купівлі-продажу нерухомості в Україні та за кордоном. Крім цього, юридична фірма «Legal Services» буде проводити навчальні семінари та бізнес-тренінги для ріелторських компаній і оцінювачів нерухомості.

Вибір вищеперелічених напрямків юридичної, консалтингової та навчальної діяльності зумовлений тією обставиною, що після фінансово-економічної кризи в Україні, ринки стали відновлюватися, на них позначився певний ріст.

3

У той же час частина гравців даних ринків в особі агентств нерухомості, юридичних фірм та приватних юристів не витримала кризової стагнації[1] і покинула дані сфери діяльності, звільнивши місце для нових учасників. Тим самим склалися певні передумови для прибуткової роботи юридичної компанії «Legal Services». Конкретно, вони полягають у наступному:

 1. За час кризи суттєво зросло безробіття в Києві і Київській області і становить за офіційними даними 12%. Разом з тенденціями скорочення персоналу посилився тренд на зниження зарплат, бонусів та соціального захисту працюючих. На 15-18% зросла кількість звернень за юридичною допомогою з боку трудящих, права яких були порушені роботодавцями.
 2. Відновне зростання доходів окремих верств населення знову відродив інтерес до купівлі нерухомості українських громадян за кордоном — особливо в сегменті «mass market» і «premium».
4
 1. Наявні на ринку юридичні компанії не можуть забезпечити всіх бажаючих якісними послугами. Особливо це стосується сегмента ринку захисту трудових прав молоді та мігрантів з країн ближнього зарубіжжя.
 2. По закінченні кризи більшість компаній сектора нерухомості відновило корпоративні програми навчання персоналу.

Базуючись на вищевикладених трендах і передумовах, я прогнозую, що юридична фірма «Legal Services» протягом 2-х років зможе завоювати до 0,5% ринку даних послуг, що забезпечить чистий прибуток до кінця 1-го року в розмірі 350 тис. грн; до кінця 2-го року — 1 млн. грн.

5

2.2. Обгрунтування проекту

Ініціатором створення юридичної фірми «Legal Services» виступає особа, яка має вищу юридичну освіту, та проходила практику в даній спеціальності.

Досвід роботи, накопичений фахівцем новостворюваної фірми «Legal Services», дає підставу припускати, що розроблений проект з надання зазначених вище юридичних послуг виявиться високорентабельним і швидко окупиться.

В даний час у м. Києві не є в достатній кількості юридичних фірм, що надають своїм клієнтам якісні послуги за помірними цінами. Значну частку ринку займають юридичні фірми з сегменту малого бізнесу чисельністю до 25 чоловік і приватнопрактикуючі юристи.

Стратегічна установка розробників проекту «Legal Services» —персональна турбота про кожного клієнта, надання йому якісних і різноманітних послуг. Я припускаю, що дана стратегія виявиться вирішальним фактором для процвітання фірми.

 

6

Проект по створенню юридичної фірми «Legal Services» передбачає реалізуватися  в одному зі спальних районів міста з метою зручності для клієнтів і забезпечення досить інтенсивного клієнтопотоку. Крім цього, розміщення офісу фірми на периферії знизить витрати його на оренду та експлуатацію. Вдале місце розташування офісу забезпечить приплив клієнтів не тільки з Києва, але і районів Київської області.

Локація офісу фірми в районі метро «Печерська» обумовлена ​​наступними причинами:

 • У даному районі проживає велика кількість потенційних клієнтів фірми. Всього – 136 тис. чол.
 • У даному районі та прилеглих до нього територіях високий середньодушовий рівень доходу населення. Крім того, концентрація тут конкуруючих юридичних компаній нижча, ніж в середньому по Києві.
 • У зазначеному окрузі наростає попит на покупки закордонної нерухомості як з боку індивідуальних, так і корпоративних клієнтів[2].

Для юридичних послуг, що надаються фірмою «Legal Services» по інтернету, локація офісу значення не має.

 

7

ЮРИДИЧНА ФІРМА «LEGAL SERVICES» ТА ЇЇ БІЗНЕС

3.1. Структура фірми «Legal Services»

Засновником юридичної фірми «Legal Services» є Василенко Діана Олександрівна, 1999 року народження, освіта вища. У 2020 році закінчила юридичний факультет Національного університету державної податкової служби України.  Після закінчення НУДПСУ Василенко Д. О.  проходила практику в органах Державної податкової служби України.

8

3.2. Вплив пори року

Робота на ринках юридичних послуг пов’язана з циклічними явищами. З кінця травня по кінець серпня спостерігається деякий спад в кількості клієнтури (що досягає 25-30% від загальної кількості). Ця обставина пов’язана з періодом відпусток і виїздом багатьох клієнтів в місця проведення відпочинку.

Після періоду літніх відпусток кількість клієнтів відновлюється, обсяг грошових надходжень від надання юридичних послуг збільшується.

9

3.3. Життєвий цикл юридичних послуг

Цикл надання юридичних послуг в цілому наступний:

 1. Темпи зростання − стабільні. Після фінансово-економічної кризи відновлення попиту на юридичні послуги відбувається темпом в 12-14% річних у грошовому виразі.
 2. Частка ринку юридичних послуг − зростає наростаючим темпом в 17% з урахуванням інфляції. 90-92% − українські індивідуальні та корпоративні клієнти, 8-10% − нерезиденти[1].
 3. Перелік послуг – усталений.
 4. Фінансові показники − велика частка готівки, відсутність заборгованості.
 5. Стабільність частки ринку − достатня (за відсутності значних макроекономічних ризиків).
 6. Входження в ринок – відносно нескладне.

 

10

3.4. Аналіз ринку збуту юридичних послуг. Об’єм ринку

Юридична фірма «Legal Services» займе частку ринку міста Києва, що охоплює район Печерський, а також прилеглі до цього району житлові масиви. Фірма зосередить свою увагу на фізичних особах та компаніях, які зацікавлені інвестиціями в нерухомісті і охочі придбати її за кордоном.

Крім того, юристи фірми «Legal Services» акцентують увага на захисті прав громадян, порушуваних роботодавцями. Клієнтами фірми стануть як українці, так і мігранти.

11

3.5. Сегментація ринку. Основні клієнти та їх аналіз

Типові клієнти фірми «Legal Services» − жінки у віці від 24 до 45 років і чоловіки у віці від 25 до 50 років з яскраво вираженим інтересом до зарубіжного відпочинку та купівлі нерухомості за кордоном. Клієнти цього типу мають, як правило, вищу або середню спеціальну освіту і досить хороші матеріальні умови; вони забезпечать до 65% реалізованих юридичних послуг.

Фірма «Legal Services» матиме інший клієнтський склад у напрямку захисту трудових прав громадян та мігрантів. Це люди працездатного віку від 20 до 60 років з рівнем доходів дещо нижче середнього. Планована частка доходів фірми від даного клієнтського контингенту − 23-27%.

12

3.6. Тактика продажів

Повсякденну роботу з клієнтами здійснюватимуть 12 юристів, які працюють на постійній основі і 6 залучених фахівців, що працюють за схемою аутсорсингу[4]. Допоміжний персонал в особі 2 секретарів, 6 помічників юристів і 2 фахівця з інтернет-технологій будуть здійснювати технічну допомогу основним працівникам. При пікових навантаженнях по клієнтурі обслуговування будуть вести прикомандировані юристи з фірми «DLA Piper», що працюють за схемою аутстаффінгу[5] (попередні домовленості з фірмою «DLA Piper» є).

Звертаючись в офіс клієнти, будуть перебувати на персоніфікованому обліку у профільного юриста. Перша робоча зустріч проводитиметься в приміщенні офісу фірми, або, за бажанням клієнта, на його території. Поточні консультації можуть проводитися по телефону або за допомогою мобільного інтернету.

 

13

При необхідності проведення бізнес-семінарів і навчальних тренінгів для фахівців з купівлі-продажу та оцінювання нерухомості з України та країн ближнього і далекого зарубіжжя, орендуються приміщення в найближчому бізнес-центрі в приміщеннях класу «А». Можливі також виїзні семінари та конференції, фінансові та організаційні питання, які обговорюються в індивідуальному порядку.

14

ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ, ЯКЕ ВИКОРИСТОВУЄ КОМПАНІЯ «LEGAL SERVICES»

15

Системне програмне забезпечення

ОС Windows — узагальнююча назва операційних систем для ЕОМ, розроблених корпорацією Microsoft.

Властивості ОС Windows:

 • графічний інтерфейс;
 • багатозадачна;
 • розрядність — 32 або 64 біти;
 • підтримка режиму Plug and Play — автоматичного розпізнавання додаткових пристроїв, що підключаються до комп’ютера;
 • наявність розвинених засобів міжкомп’ютерного обміну даними;
 • можливість установити індивідуальні значення параметрів роботи операційної системи для кожного користувача.

 

16

Системне програмне забезпечення

Утиліта NOD32 — антивірусний пакет, що випускається словацькою фірмою ESET.

NOD32 — це комплексне антивірусне розв’язання задачі захисту в реальному часі. ESET NOD32 забезпечує захист від вірусів, а також від інших загроз, включаючи троянські програми, черв’яки, spyware, adware, фішинг-атаки. В ESET NOD32 використовується патентована технологія ThreatSense, призначена для виявлення нових загроз, які виникають у реальному часі, шляхом аналізу виконуваних програм на наявність шкідливого коду, що дозволяє попереджати дії авторів шкідливих програм.

17

Прикладне програмне забезпечення загального призначення

Microsoft Office — офісний пакет, створений корпорацією Microsoft для операційних систем Microsoft Windows, Apple Mac OS X і Apple iOS (на iPad). До складу цього пакету входить програмне забезпечення для роботи з різними типами документів: текстами, електронними таблицями, презентаціями, базами даних тощо.

 

18

Склад Microsoft Office:

 • Microsoft Office Word — текстовий процесор.
 • Microsoft Office Excel — табличний процесор.
 • Microsoft Office Outlook — персональний комунікатор.
 • Microsoft Office Access — управління базами даних.
 • Microsoft Office Visio — застосунок для роботи з бізнес-діаграмами і технічними діаграмами.
 • Microsoft Office OneNote — застосунок для запису заміток і управління ними та інші.

 

19

Прикладне програмне забезпечення

«АСД-ЮК»

«АСД-ЮК» – програмний комплекс створений на базі WEB технологій. WEB-орієнтація продукту, дозволяє використовувати даний програмний продукт без встановлення додаткового програмного забезпечення на комп’ютерах користувачів і надає можливість віддаленої роботи в межах глобальної мережі Інтернет. Завдяки тому, що система розроблена під масове використання, програмний код при виконанні використовує мінімальні ресурси сервера – забезпечується максимальна швидкість обміну даними всередині компанії. Програмне забезпечення працює на базі надійної операційно системи Linux, що дозволяє зберігати стабільність та надійність його роботи. Швидкісні канали зв’язку які підключені до сервера, надають користувачеві можливість швидко обмінюватися даними в системі.

20

Всі канали передачі даних кодуються і працюють через протокол https, що дозволяє зберігати конфінденціальність даних. Працівники компанії «АСД» ведуть постійний нагляд за роботою обладнання і надають всі необхідні консультації користувачам що до роботи системи.

21

ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

Бізнес-план юридичної контори – це бізнес план проекту, який полягає у відкритті компанії по наданню юридичних послуг.

Успіх даного проекту залежить від прагнення людини створити компанію, яка буде надавати якісні юридичні послуги та реально допомагати клієнтам. Спеціалізація співробітників по окремих галузях права, забезпечить якісне вивчення всіх питань, а індивідуальний підхід до кожного клієнта побудує хорошу клієнтську базу.

 

22

5.1. Актуальність проекту

Сьогодні ринкова економіка сприяє розвитку різних форм власності, суспільство стає більш правовим, у зв’язку з цим населення потребує якісної юридичної допомоги.

У сучасному світі кожна людина за своє життя користується юридичними послугами по кілька разів і без грамотного юриста ніяк не обійтися.

23

5.2. Інвестиції

Сума для реалізації даного проекту складає 50 тис. грн.

Інвестиції підуть на:

 • Купівля офісних меблів і техніки – 20 тис. грн;
 • Витрати на програмне забезпечення – 8 тис. грн.;
 • Реклама – 10 тис. грн.;
 • Експлуатаційні витрати – 5 тис. грн.;
 • Непередбачені витрати – 3 тис. грн.;
 • Решту витрат покриються за рахунок надходження від поточної діяльності.
24

5.3. Сильні сторони проекту

 • Висока мотивація керівних співробітників;
 • Зацікавленість всіх співробітників у роботі;
 • Вдале розташування компанії;
 • Обдумана маркетингова політика.

25

[1] Стагнація — депресія, застій, традиційна фаза економічного розвитку держав з ринковою економікою, для якої характерні певний спад ділової активності і кон’юнктури, незначний ріст безробіття та зниження цін.

[2] Корпоративні клієнти – це юридичні особи з річною виручкою від реалізації понад 10 млн грн.

[3] Нерезиденти — юридичні особи та суб’єкти підприємницької діяльності, що не мають статусу юридичної особи.

[4] Аутсорсинг  — передача компанією частини її завдань або процесів стороннім виконавцям на умовах субпідряду.

[5] Аутстаффінг – це спосіб управління персоналом, що передбачає надання послуг у формі надання в розпорядження замовника певної кількості працівників, не вступають з ним у будь-які правові відносини безпосередньо, але надають від імені виконавця певні послуги за місцем знаходження замовника.

26
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content