Геометрія навколо нас, чи ми навколо геометрії? by Gutenko - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Геометрія навколо нас, чи ми навколо геометрії?

  • Joined Sep 2017
  • Published Books 1

У Давні часи люди приділяли багато уваги вивченню геометрії. «Начала» Евкліда.

У наш час продовжується вивчення геометрії и відкриття нових властивостей і законів. Геометрія оточує нас всюди. Щоденно ми помічаємо багато прикладів геометричних фігур у побуті, природі, навколишньому середовищі. Целевое искусство, обход живої і неживої природи. Геометрія навколо нас, чи ми навколо геометрії ..?

2
Геометрія навколо нас, чи ми навколо геометрії? by Gutenko - Ourboox.com

Архітектурні витвори мистецтва, без геометраії не були б такими довершеними. Завдяки геометрії споруди набувають досконалості форм та краси.

Величними будівлями епохи Нового царства стали храми, або “будинки” богів. Один із них – заупокійний храм цариці Хатшепсут (1525 – 1503 рр. До н. Е).

Жінка – фараон Хатшепсут була неабиякою особистістю. Захопивши владу у пасинка, майбутнього Тутмоса ІІІ, вона під час свого правління не стільки воювала, скільки відновлювала старі і будувала нові храми. З її ім’ям зв’язана також далека морська експедиція в країну Пунт. Тендітна та мініатюрна жінка з характерним контутом вузького лиця, високим чолом і широко розставленими очима завжди зображалась в чоловічому вигляді: з накладною борідкою. Така була тенденція зображення фараонів. Хатшепсут, бажаючи затвердити свою владу над підлеглими, які ще не привикли бачити жінку на троні, слідувала давно затвердженими правил. Після смерті цариці Тутмос ІІІ знищив статуї Хатшепсут, її ім’я в написах було збито.

Храм в Дейр Ел Бахрі побудував архітектор Сенмут, царский фаворит, наділений великою владою. Храм стоїть біля підніжжя стрімких скель Лівійського плоскогір’я, які не тільки служать неабиким фоном для архітектури, але й зливаються з нею в одне ціле. Храм знаходиться на трьох терасах, які з’єднані пандусами. Щоб відвідати храм, потрібно було пройти по алеї сфінксів, які тяглися в д д берегу……………………………… Строгий вигляд храму урізноманітнили статуї цариці Хатшепсут у вигляді Осіріса; колони, на капітелях, на яких була висічена голова богині Хатор; розписи і розфарбовані рельєфи (на багатьох з яких ображалась подорож в далеку країну Пунт). На просторих терасах розміщувались водой, росли дерева.

Зверніть увагу на чіткі прямокутні колони. Храм в Дейр Ель Бахрі був побудований так добре і точно, що, не дивлячись на багато тисячоліть дойшов до нас в первинному вигляді. Якщо подивитися зверху, то ми побачимо 4 подібних прямокутників, це видно на малюнку.

4
Геометрія навколо нас, чи ми навколо геометрії? by Gutenko - Ourboox.com

Метро ( франц. metropolitain, буквально – столичний, від грец.metropolis – головне місто, столиця), міська, не вулична залізна дорога для масових швидкісних перевезень пасажирів. Назва М. прийнято в СРСР і в багатьох інших країнах; інша назва –“підземка”.

Метро – самий популярний транспорт в Києві. Ми вирішили роздивитися будівництво метро.

Перший етап будівництва є створення креслення. Далі вимірюють довжину та висоту ескалатора. Це роба просто – прикладають прямокутний трикутник, вимірюють катети (висоти і довжину викопаної ями) і за теоремою Піфагора – квадрат гіпотенузи дорівнює сумі квадратів катетів, шукаємо довжину ескалатора.

Розташовую ескалатор, користуються косинусами і синусами. В будівництві ескалатора приймають участь математики, архітектори, електрики і дизайнери. Після ескалатора будують залізно дорожні шляхи, тут особливої ​​геометрії не потрібно, тільки не змінювати відстань між краями.

6
Геометрія навколо нас, чи ми навколо геометрії? by Gutenko - Ourboox.com

8

У своїй роботі досліджувала, які геометричні фігури і тіла оточують нас, і переконалася, скільки найрізноманітніших геометричних ліній і поверхонь використовує людина в своїй діяльності – при будівництві різних будівель, мостів, машин, у транспорті. Користуються їм не з простої любові до цікавих геометричних фігур, а тому, що властивості цих геометричних ліній і поверхонь дозволяють з найбільшою простотою вирішувати різноманітні технічні завдання. p align=”justify”> А природні творіння не просто красиві, їх форма доцільна, тобто найбільш зручна. А людині залишається тільки вчитися у природи – самого геніального винахідника

9
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content