Дельфіни by Olexanddr - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Дельфіни

  • Joined Mar 2023
  • Published Books 1

Delphinus delphis with calf.jpg

2

 

 

 

 

Дельфінові (Delphinidae) — родина ссавців підряду зубатих китів ряду китоподібних (Cetacea). Представники родини трапляються в усіх океанах і морях, а також у деяких річкових системах. Дельфінові видаються дуже розумними, вони швидко й гнучко можуть адаптуватися до нових ситуацій.

3

Дельфін - опис, види, де мешкає, чим харчується, фото

4

Опис дельфінів

Дельфін – це не риба, а тварина – ссавець. Загальним для всіх видів є витягнутий обтічний тулуб, який вінчає невелика голова дельфіна з клювообразною пащею. На кожній щелепі розташовується 80-100 маленьких зубів конічної форми. Зуби дельфіна злегка нахилені всередину. Перехід між мордочкою і лобової частиною добре виражений. Майже у всіх представників класу дельфінів є виступаючий спинний плавник. Шкіра еластична і гладка на дотик. Довжина дельфіна може досягати 4,5 метрів в залежності від виду. Очі дельфінів маленькі, зір слабкий. Це обумовлено тим, що тварини практично не користуються ними для полювання. Ніздрі трансформовані в дихло, розташоване на тімені.

5

Дельфінотерапія: випробувано на собі – АрміяInform

6

Люди і дельфіни

Про надзвичайні розум і кмітливість дельфінів люди знають давно. Ці чарівні тварини рятують людей, не даючи їм потонути. Можна навіть сказати, що дельфіни – найрозумніші тварини на планеті. Багато дресирувальників вважають, що інтелект дельфінів можна прирівняти до людського, настільки розумно і незвично поводяться ці тварини.

7

 

 

 

 

8

Мова дельфінів

Дельфіни – тварини соціальні, живуть зграями, в яких може налічуватися від 10 до 100 (іноді більше) особин, спільними зусиллями відбиваючись від ворогів. Всередині зграї між ними практично не буває конкуренції або бійок, одноплемінники мирно співіснують один з одним. Розмовляють дельфіни за допомогою звуків і сигналів. Мова дельфінів надзвичайно різноманітна. «Розмова» цих ссавців включає в себе клацання, свист, гавкіт, щебет. Спектр голосів дельфінів простягається від найнижчих частот до ультразвуку. Більш того, вони можуть складати прості звуки в слова і пропозиції, передаючи один одному інформацію.

9

Що їдять дельфіни?

10

Чим харчуються дельфіни?

У раціон харчування дельфінів входить виключно риба, перевага віддається сардинам і анчоусам. Цікавий і спосіб полювання, яким користуються тварини. Зграя дельфінів знаходить косяк риби і особливими звуками змушує його збитися в щільну групу. В результаті такого полювання велика частина косяка стає здобиччю дельфінів. Цією особливістю часто користуються чайки, атакуючи перелякану рибу з повітря. Відомі факти, коли дельфіни допомагали рибалкам, заганяючи косяк до них в мережі.

11

Дельфіни й акули фото

12

Цікаві факти
про дельфінів:

    Акули і дельфіни живуть в симбіозі. Вони часто полюють разом, не показуючи ніякої агресії один до одного.

    Дельфіни не сплять! Вірніше, спить у них лише одна півкуля мозку, тоді як друга не спить і інтуїтивно виштовхує дельфіна на поверхню водної гладі для здійснення чергового вдих. 

13
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content