Джунглі by Marina - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Джунглі

  • Joined May 2019
  • Published Books 1

Джунглі – непрохідні зарості, ліси в ті чи інші рівні, які можуть зустрічатися з незвичайними тваринами і екзотичними рослинами.

1
Джунглі by Marina - Ourboox.com

У джунглях ви зустрінете безліч захоплюючих, яскравих і звичайних тварин. Наприклад, в джунглях Амазонки можна зустрітися з капібарою, анакондою, папугою ара, колібрі, ягуаром і багатьма іншими. В джунглях Африки: горили, пантери, гепарди, окапі, шимпанзе і так далі.

3
Джунглі by Marina - Ourboox.com

Ознайомимося з деякими представниками тваринного світу. 

Ягуар – третій за розмірами в світі і найбільший і найсильніший представник родини котячих. Зовнішньо схожий на леопарду, проте за екологічні характеристики скоріше нагадує тигра. Має надзвичайно потужний укус, навіть у порівнянні з великими кішками. Полюбляє дерева.

5
Джунглі by Marina - Ourboox.com

Капібара – капібари мешкають на берегах річок, озер, струмків і в болотистих місцях, ведуть напівводний спосіб життя, живляться рослинами. Капібари — соціальні тварини, живуть у групах до 100 особин.

7
Джунглі by Marina - Ourboox.com

Анаконда – одна з найбільших змій, розміром до 5—6 м, зрідка до 8—11 м і вагою до 250 кг. Проводить значний час у воді, вичікуючи на птахів і тварин, якими харчується. Анаконда не отруйна, вона вбиває жертву, обвиваючи її та стискаючи, поки та не задихнеться. Ця змія може відкрити свою пащу настільки, що в змозі проковтнути дорослу людину. Живиться ссавцями (капібара, агуті та ін.), птахами, жабами, рибою.

9
Джунглі by Marina - Ourboox.com

Папуга-ара – великі (завдовжки до 95 см, хвоста — до 58 см) папуги з дуже яскравим й красивим забарвленням зелених, червоних, блакитних і жовтих тонів. Характерною рисою цих папуг є великий, зжатий з боків і сильно закруглений дзьоб із круто загнутим кінчиком. При гарному обходженні легко приручаються і прекрасно почувають себе в неволі. Можуть прожити 80-100 років.

11
Джунглі by Marina - Ourboox.com

Горила – найбільша мавпа на землі, родич орангутанга. Дорослий самець важить до 270 кг і має зріст до 2 метрів. Але, всупереч своїм величезним розмірам і грізного вигляду, горили мають добродушну вдачу.Оскільки горили одні з найбільших тварин джунглів, у них мало ворогів. 

13
Джунглі by Marina - Ourboox.com

Тигр – найбільший серед родини котячих. Очі тигра виразні, до того ж вони здатні, як і люди розрізняти кольори (в цілому здатність розрізняти кольори дуже рідкісна в тваринному світі) і навіть бачити в темряві. Крім хорошого зору тигри мають також і чудовий слух і нюх (як втім, багато котячих хижаків), здатні вловлювати найменші звуки і тонкі запахи. До того ж тигри не бояться води.

15
Джунглі by Marina - Ourboox.com

Найбільші у світі масиви вологих тропічних лісів ростуть уздовж басейну Амазонки. Протягом всього року тут волого і тепло. Рослинам доводиться пристосовуватися до умов тропічного лісу, де багато вологи, але мало світла. Дерева часто виростають заввишки більше 50 метрів, але вони навдивовижу неглибоко вкорінені, і, якщо навколо немає інших дерев, вітер легко вивертає їх із землі. По стовбурах дерев в’ються ліани, які намагаються пробитися до сонця. їхні довгі батоги звисають униз. Багато видів орхідей та папоротей – це рослини-епіфіти. Вони прикріпляються до певних видів дерев, де знаходять для себе достатню кількість поживи, вологи та світла. Деякі з них, наприклад, бромелії, затримують воду у своєму воронкоподібному листі.

17
Джунглі by Marina - Ourboox.com

Ліа́ни — різноманітні в’юнкі рослини, як дерев’янисті, з вічнозеленим або опадаючим листям, так і трав’янисті, з багаторічними або однорічними стеблами. Не маючи змоги вільно триматись у повітрі, вони спираються на сусідні рослини або інші структури й піднімаються високо в повітря, де й росте їхнє листя і квітки.

Ліани властиві переважно вологим тропічним лісам, де вони, обвиваючись навколо дерев, чіпляючись за них вусиками, присосками, перекидаючи свої гілки з дерева на дерево, утворюють іноді непрохідну гущавину.

19
Джунглі by Marina - Ourboox.com

Орхідеї відносяться до числа найбільш красивих, таємничих і цікавих рослин. У квітки найбільш помітним є оцвітина, що складається з шести пелюсток, які покладені в двох колах на три пелюстки. Особливістю орхідей є також велика різноманітність їх запахів, інтенсивність яких не постійна, змінюється протягом для і збільшується в період, відповідний для запилення. Форма квітів, фарба, запах і присутність нектару є приманкою для запилювачів. Більшість орхідей запилюють комахи, деякі запилюють колібрі і лише невелика кількість видів є самозапильні.

21
Джунглі by Marina - Ourboox.com

Папороті з’явилися на Землі близько 300 млн років тому, протягом кам’яновугільного періоду (карбону) палеозойської ери. Вони були справжніми гігантами і формували рослинний покрив нашої планети. Папороті утворювали цілі ліси. Зараз деревовидних папоротей на Землі залишилося мало. Сучасні папороті набагато менші за розмірами від тих, котрі існували у попередні геологічні періоди.

23
Джунглі by Marina - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now