Діана Вінн Джонс . «Мандрівний Замок Хаула» by Ludmila Kucherenko - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Діана Вінн Джонс . «Мандрівний Замок Хаула»

  • Joined Apr 2020
  • Published Books 12

Діана Вінн Джонс – одна з найяскравіших і самобутніх зірок на небосхилі сучасної літератури. Її невгамовна фантазія створила дивовижний всесвіт, у якому живуть добрі чаклуни і лихі відьми, хоробрі принци і підступні демони, мудрі феї і хижі дракони.

  Письменниця народилася 16 серпня 1934 року в передмісті  Лондона в сім’ї вчителів. Батьки багато працювали. В сім’ї було ще дві молодші сестрички – Урсула та Ізабель (остання стала  професором і відомим літературним критиком). Під час Другої світової війни сім’я переїхала до Уельсу, де жили її бабуся та дідусь. Її дідусь був священиком, тож Діана змалку відвідувала церкву.

  Діана дуже любила читати, але не мала грошей, щоб купувати книги. Це спонукало її вже в дванадцять років самотужки написати повість для молодших сестер. Ще в дитинстві Діана сказала : «Я буду письменницею!». І обіцянки своєї дотрималась…

  Навчатись у школі Діана не дуже любила, але мала хорошу пам’ять. Навчалась у коледжі святої Анни при Оксфордському університеті, захоплювалася лекціями професорів Дж. Толкіна, творця славнозвісного «Володаря перснів» та К. Льюїса, автора не менш знаменитих «Хронік Нарнії».

Письменниця вийшла заміж і народила трьох синів. Для них вона і почала писати твори.У 1973 році вийшла друком перша книга письменниці. Вона також писала п’єси для Лондонського театру. У 1976 році родина переїхала до м. Бристоля. У їхній сім’ї панувала любов до англійської літератури, наукових досліджень, тому не випадково, що двоє з її синів присвятили своє життя вивченню англійської літератури.

  У своєму домі Діана писала твори олівцем за філіжанкою кави, а біля її ніг обов’язково були собака чи кішка. Письменниця працювала натхненно, кожен з її персонажів був для неї живим, маючи власний характер. Сини виросли… А пригодницькі твори Діани Джонс читає тепер увесь світ. Навіть у далекій Японії про один з її найяскравіших образів – Мандрівний Замок Хаула – знає кожна дитина завдяки екранізації однойменного твору у стилі аніме. У 2005 році вийшла англійська версія мультфільму. До речі, створюючи “Мандрівний замок Хаула”, письменниця спиралася на традиції англійської літератури, започатковані Джоном Донном.

Джонс — авторка більш ніж сорока книг, перекладених 17 мовами.

У 2007 році Діана Джонс отримала Всесвітню премію фентезі.

1

ТЕОРІЯ ЛІТЕРАТУРИ

( записати в словник)

Фантастичний роман – це великий за обсягом, складний за будовою твір, дія якого відбувається довкола розкриття характерів кількох персонажів, що формуються під час фантастичних обставин та подій. 

2

ПЕРЕГЛЯНУТИ БУКТРЕЙЛЕР ДО КНИГИ

3

Сюжет роману.

Основна дія роману відбувається у місті Маркет-Чіппінгу. Головна героїня  Софі Хаттер є дуже доброю та працьовитою дівчиною. Після смерті матері батько одружився вдруге. Але мачуха виявилася доброю жінкою. Фанні народила в новому шлюбі доньку Марту, яку сестри приймають як рідну сестру у своє тепле сімейне коло.  Всі  три сестри не ворогують, а дружать між собою. Після смерті батька Фанні вирішила відправити дівчаток навчатися різних ремесел: Марту віддали на навчання до чаклунки Аннабель Ферфакс,  Летті – до кондитерської, а Софі залишилася працювати в крамниці дамських капелюшків, що утримувала її мачуха Фанні. Дівчата мусять самі заробляти собі на життя, боротися зі скрутою та самотністю. І разом з тим довкола них панує чарівна атмосфера. Господар Мандрівного Замку Хаул створив чимало легенд про себе і свій будинок. Так , у місті люди вірили, що ніби Хаул закохує в себе дівчат, заманює їх у замок , а потім «з’їдає» їхні серця. Софі  Відьма Пустирищ перетворила на стару жінку. Не знаючи, як зняти прокляття злої чаклунки, Софі вирушає до Мандрівного Замку, маючи надію на диво. Хаул кидає всі свої сили на знищення злої чаклунки й перемагає її. А разом із Софі вони перемагають і вогняного демона. Софі ж рятує життя Хаула.

Роман має щасливий фінал. Справжня любов долає чаклунство. Усі сестри знаходять щасливе кохання.

4

ПРОЧИТАТИ КНИГУ ( ОБОВ’ЯЗКОВО)

https://www.ukrlib.com.ua/world/printit.php?tid=636

5

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ АНІМЕ “МАНДРІВНИЙ ЗАМОК ХАУЛА”

(за бажанням)

http://moviestape.net/katalog_multfilmiv/multfilm/1870-mandrivnyj-zamok.html

6