“З НАУКОЮ ЗА РУКУ” Сучасний інструментарій майбутнього дошкільного педагога by Marina Naumenko - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

“З НАУКОЮ ЗА РУКУ” Сучасний інструментарій майбутнього дошкільного педагога

Студентка Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка Спеціальність "Дошкільна освіта" Група ДОм-1-17-2.0д
 • Joined Nov 2018
 • Published Books 3

Актуальність

Оскільки найціннішим людським ресурсом вважають час, необхідно розумно його використовувати.

Застосування ІКТ в сфері дошкільноїосвіти значно поліпшує діяльність закладів: обробка і передавання даних, швидка комунікація з усіма учасниками освітнього процесу, ведення ділової документації, участь у міжнародних семінарах і конференціях, обмін педагогічним досвідом, формування елементарної комп’ютерної грамотності дошкільників.
Уміння педагогом обрати й ефективно використати той чи інший інструмент у своїй роботі свідчить про його професійну компетентність і конкурентоспроможність.

Сучасний педагог, вихователь мають не тільки знати про наявність безлічі безкоштовних інструментів, а й уміти правильно добирати їх – відповідно до мети і завдань, що стоять перед ним.

Картинки по запросу сучасний педагог

2

Про посібник:

Мета: розширити уявлення майбутніх педагогів дошкільної освіти щодо можливостей використання сучасних освітніх інструментів у різних сферах обраної професії.

Запропоновані інструменти є безкоштовними (ваші матеріали теж можуть бути публічними), з відкритим кодом, більшість потребує авторизації для збереження створених чи обраних матеріалів.

Можливості кожного інструменту є широким та різноманітними. Педагог може використати лише певні елементи чи окремі функції.

Як, де і коли використовувати дані інструменти педагог обирає сам, залежно від мети і змісту.

Говорячи про сучасні освітні інструменти для роботи з дітьми (Розділ 3) наголошуємно на урізноманітненні освітнього процесу, а не заміні “живого” спілкування, інших видів діяльності на ІКТ.

Похожее изображениеКартинки по запросу садик смарт доска

3

ЗМІСТ:

РОЗДІЛ 1. Інструменти для самоосвіти та саморозвитку

РОЗДІЛ 2. Інструменти для успішної комунікації

РОЗДІЛ 3. Інструменти для роботи з дітьми

РОЗДІЛ 4. Інструменти загального використання

4
“З НАУКОЮ ЗА РУКУ” Сучасний інструментарій майбутнього дошкільного педагога by Marina Naumenko - Ourboox.com

РОЗДІЛ 1.

Інструменти для самоосвіти та саморозвитку

Похожее изображение

 

6

1.1. Е-бібліотеки України:

 1. Електронна бібліотека “УКРАЇНІКА”

 2. Українська цифрова бібліотека

 3. Казки для дітей українською мовою

 4. Бібліотека “Дерево казок”

 5. Бібліотека світової літератури. Оригінали та переклади

 6. Електронна бібліотека “Відкрита книга”

 7. “Читанка”

                            Картинки по запросу е-бібліотеки

7

1.4. Масові відкриті онлайн курси (МООС)

 1. Prometheusце український проект масових відкритих онлайн-курсів, який був створений у 2014 році Іваном Примаченком та Олексієм Молчановським. Курси на платформі створено українською мовою, тож навчання доступне всім. Курси безкоштовні й доступні в мережі у будь-який час. Є й мобільний додаток для Android та iOS, що дає змогу вчитися в дорозі або в будь-яку вільну хвилині за допомогою мобільних гаджетів.

 2. EdEra – український проект, який пропонує онлайн-освіту. Особливість EdEra у тому, що платформа пропонує багато курсів, які орієнтовані на вчителів: про викладання у початковій школі, недискримінаційні підходи в освіті, роботу з дітьми з особливими освітніми потребами тощо.

 3. EdX – платформа відкритих інтерактивних курсів, заснована Массачусетським технологічним інститутом і Гарвардським університетом. Вона позиціонується як місце, де ви можете в онлайні пройти навчальні програми від кращих світових університетів. Хто не мріяв повчитися у тому ж Гарварді? З EdX таке цілком можливо. Курси на EdX поділені за темами, рівнем складності та мовами. В меню курсів усі ці фільтри можна налаштувати таким чином, аби система запропонувала вам саме ті, які підходять вам.

 4. Khan Academy – платформа дуже відкрита — навіть реєстрації невимагає. Просто обираєте курс, який сподобався, читаєте його опис і можете одразу переходити до навчання. В KhanAcademy немає завдань та тестів, так само як і сертифікатів. За задумом самого засновника платформи, учні самі мають вирішувати в якому темпі їм навчатися та наскільки глибоко хочуть вивчити той чи інший предмет й за такою гнучкою системою буде майбутнє всієї освіти.

 5. Освітній проект «На Урок»сайт з вебінарами, конференціями, конкурсами та журналом для освітян, всеукраїнською олімпіадою, матеріалами для позакласної роботи та проведення уроків. За проходження курсів чи конкурсів учні та вчителі отримують свідоцтва і відзнаки. У пошуці можна знайти потрібний матеріал за підручником, предметом чи класом. Можна знайти предмети шкільної програми, дошкільної та позашкільної освіти.

 6. Вебінари з mozaBook та mozaWeb від EdPro – Лекції з початковим та розширеним курсом з вивчення програми mozaBook в постійному доступі на сайті. Раз на 3 місяці проходить Вебінар, де вчителі можуть до кожного відео виконувати домашнє завдання і отримати Сертифікат. Навчання підходить як учителям, які активно користуються програмою, так і тим, хто ще не працював з нею. Різні рівні курсу дозволять обом категоріям взяти для себе максимум користі.

10
“З НАУКОЮ ЗА РУКУ” Сучасний інструментарій майбутнього дошкільного педагога by Marina Naumenko - Ourboox.com

РОЗДІЛ 2.

Інструменти для успішної комунікації

Похожее изображение

12

2.1. Створення, ведення блогу чи сайту: wix.com

WIX дозволяє безкоштовно створити сайт, який буде виглядати саме так, як ви хочете. Відсутність досвіду вам не завадить.

Інструкція:

 

 

 

13

2.2. Спільноти, соціальні мережі, електронні скриньки:

 1. Google+ Hangouts – це програмне забезпечення для миттєвого обміну повідомленнями та відеоконференцій, розроблене компанією Google. Hangouts дозволяє спілкуватися двом і більше користувачам у форматі групових відеоконференцій. За допомогою цієї служби можна проводити ділові наради, вебінари і спілкуватися у відеочатах. У Відеозустрічі можна показати іншим учасникам, що відбувається на екрані вашого комп’ютера, надавши спільний доступ до будь-якого відкритого вікна програми.

 2. Gmail, ukr.net, i.ua – спосіб обміну цифровими повідомленнями між людьми з використанням цифрових пристроїв, таких як комп’ютери та мобільні телефони, що робить можливим пересилання даних будь-якого змісту.

 3. Google Drive – можливість безпечно зберігати файли в хмарі з необмеженим обсягом пам’яті та спільно працювати з ними.

Пов’язане зображення

14

РОЗДІЛ 3.

Інструменти для роботи з дітьми

Похожее изображение

15
РОЗДІЛ 4. Інструменти для роботи з дітьми

3.1. Створення інтерактивних плакатів – thinglink.com

Інструкція:

 

17

3.2. Створення інтерактивних історій / фотоальбомів: storyjumper.com

Інструкція:

 

Зразок: https://www.storyjumper.com/book/index/56601975

18

3.3. Створення посібників та цікавих електронних книг: ourboox.com

Інструкція: посилання

Зразок:

19

3.4. Створення ігор, ігрових завдань та вправ для дітей: learningapps.org

Інструкція:

 

 

20

21

3.5. Скарбничка ігор, ігрових завдань та вправ для дітей, цікавих розвиваючих відео, відео-інструкції дослідів з дітьми: learning.ua

Інструкція:

 

Відео-інструкція досліду “Кольори”:

Зразки ігор:

https://learning.ua/matematyka/maliuky/vseredyni-abo-zovni

22

3.6. Створення флеш-карт для розвитку пам’яті: quizlet.com

Інструкція: посилання

Зразок:

23

3.7. Світ безкоштовних онлайн-ігор, кінозал, аудіотека тощо для хлопчиків і дівчаток: посилання

Пустунчик

Веселі конкурси та ігри для батьків і дітей

24

3.8. Створення мультфільмів: wickeditor.com

Wick є безкоштовним рішенням з відкритим кодом і, крім того, не потребує реєстрації.

Інструкція: посилання

 

 

Camtasia Studio – відео-редактор для створення яскравих відеорядів.

 

Інструкція:

 

 

25

РОЗДІЛ 4.

Інструменти загального використання

Результат пошуку зображень за запитом "цифрові технології"

26

4.1. Робота з документами у спільному доступі:

Google Docs — розроблений компанією Google безкоштовний мережевий офісний пакет, що включає текстовий, табличний редактор і службу для створення презентацій. Передбачає роботу з документами одночасно з іншими користувачами, кому автор надає доступ.

 

Результат пошуку зображень за запитом "гугл докс"

 

27

4.2. Створення вікторин, опитувальників, тестів:

Google Форми –  дозволяють не лише швидко провести опитування, а й скласти список гостей, зібрати електронні адреси для розсилки новин і навіть провести вікторину.

Survio – користувачам  доступні безкоштовна і платна версія. На безкоштовній основі можна створити п’ять опитувань з необмеженою кількістю питань, при цьому кількість опитаних респондентів не повинно перевищувати 100 чоловік в місяць. Для роботи з сайтом необхідно пройти реєстрацію.

Для прикладу:

28

4.3. Пошук, класифікація зображень:

Pinterest – це сервіс візуальних закладок з інтегрованими соціальними функціями. У ньому зручно зберігати як зображення, так і відео, збирати рекомендації і розміщувати віш-листи. Тут же і соціальна складова: можна дивитися дошки друзів і показувати свої матеріали.

 

Результат пошуку зображень за запитом "pinterest"

29

4.4. Публікація матеріалів, доробків, досягнень:

Padlet – мережевий сервіс для створення електронної стіни. Сервіс, який дає можливість працювати дистанційно, публікувати свої доробки, обговорювати їх, ознайомлюватись з публікаціями інших користувачів.

 

Сделано на Padlet
30

4.5. Створення мультимедійних презентацій:

Microsoft Sway – можливість створювати презентації, які будуть розміщуватися в Інтернеті, їх зручно переглядати з будь-якого пристрою починаючи від десктопу з великим екраном, закінчуючи мініатюрним смартфоном.

Інструкція: посилання

Canva – безкоштовне програмне забезпечення для створення презентацій надає доступ до сотень чудових макетів на будь-яку тему. Можливість обирати бездоганні зображення, шрифти та кольори. Окрім презентацій ресурс дозволяє створювати постери, плакати, візитівки тощо.

_Результат пошуку зображень за запитом "канва"

Prezi — це хмарне презентаційне програмне забезпечення; інструмент для створення інтерактивної презентації в режимі онлайн. Для прикладу: посилання

Powtoon – генератор анімаційних презентацій. У цьому онлайн-сервісі можна створити відео на основі шаблону або з “чистого аркуша”. Безкоштовні можливості сервісу дещо обмежені: за шаблоном можна створити відео до 45 секунд, а без шаблону – до 5 хвилин. Готові роботи можна безпосередньо завантажувати на YouTube.

 

Інструкція: 

 

Зразок:

 

 

 

 

31

4.6. Інструменти дистанційного навчання у роботі з батьками:

1. Google Classroom – безкоштовний веб-сервіс створений Google для навчальних закладів з метою спрощення створення, поширення і класифікації завдань безпаперовим шляхом. Основна мета сервісу прискорити процес поширення файлів.

Інструкція:

 

2. ClassDojo – це зручний і простий інструмент для оцінки роботи класу в режимі реального часу. В даному застосунку на правах учителя можна  створювати бейджі, розробляти завдання, відображати рейтинг кожного учня в процесі роботи усьому класу.

Інструкція: посилання

 

 

32

Шановні користувачі!

Оцініть роботу з посібником у наступній формі:

 

33
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content