як приборкати вогонь
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Як приборкати вогонь

by

Artwork: Viktoria

  • Joined May 2021
  • Published Books 2
Як приборкати вогонь by Victoria - Illustrated by Viktoria - Ourboox.com

Історичний розвиток зварювання можна простежити з найдавніших часів. Найбільш ранні артефакти відносяться до бронзової епохи. Невеликі золоті короба, що зберігаються в Ірландському національному музеї, були отримані фактично зварюванням тиском, яка, як відомо, не вимагає нагріву, і проводиться шляхом пластичної деформації при кімнатній температурі. Передбачається, що ці короби були виготовлені більш 2 тис. років тому.

     У залізному віці єгиптяни і жителі східної частини Середземномор’я навчилися зварювати шматки заліза разом. Багато інструменти, які були знайдені, зроблені в період близько 1000 р до н.е.

     В середні віки свого світанку досягло ковальське мистецтво і багато виробів, які з’явилися в ту пору, були зварені куванням, поки в 19-му столітті не винайшли зварювання, якою ми її знаємо сьогодні

2
Як приборкати вогонь by Victoria - Illustrated by Viktoria - Ourboox.com

 Василь Володимирович Петров  – російський фізик-експериментатор, електротехнік-самоучка, академік Петербурзької академії наук. Основоположник вітчизняної електротехніки.

Фізик і електротехнік, академік Василь Петров відкрив ефект електродуги в 1802 році. Під час дослідів він пропускав електрострум через металевий і вугільний стрижень і зауважив, що виникає яскравий спалах – високотемпературна дуга. В його працях є опис цього явища. Але до відкриття зварювального апарату були роки, поки розвивалася електротехніка. Для дугового технології потрібні були потужні джерела струму.

4
Як приборкати вогонь by Victoria - Illustrated by Viktoria - Ourboox.com

Винахідник Микола Бенардос розробив електродугове зварювання тільки через 80 років після відкриття дуги. Почався новий етап історії розвитку зварювання. Микола Миколайович застосував дугу для різання і з’єднання металевих елементів.

Протягом декількох років новий спосіб з’єднання був упроваджений більш ніж на 100 заводах Західної Європи. М.М.Бенардос особисто впроваджує свій спосіб на багатьох заводах Росії і за кордоном. Компанія “Електрогефест”, заволодівши правами на винахід, нещадно експлуатує самого автора. У важких матеріальних умовах Бенардос удосконалює устаткування і технологію, усуває недоліки, шукає нові шляхи застосування дуги для обробки металів.

6
Як приборкати вогонь by Victoria - Illustrated by Viktoria - Ourboox.com

Славянов Микола Гаврилович створив перший зварювальний апарат та електроди. Він офіційний автор, визнаний у всьому світі. Вперше саме він,  винайшов зварювання, запатентував її, тільки потім стали розвиватися технології в інших країнах. Славянов активно пропагував свій метод:

виправляв шлюб, що виник при литті деталей;
відновлював частини парових турбін;
заварював зношені деталі.

 

Він розробив флюси, що захищають гарячий шов від окислення, придумав зварювальний генератор з регульованою потужністю. Впровадження його винаходів займалися за кордоном. Сварка стала застосовуватися повсюдно.

8

9
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now