Катеринюк Світлана “Принтери” by Svitlana - Ourboox.com
This free e-book is brought to you by
Ourboox.com

Ourboox is the world's simplest platform for creating and sharing amazing ebooks.

You too can become one of our 75,000 authors.

Join us now and start creating your own books right away.

Create your own free book

Катеринюк Світлана “Принтери”

Member Since
May 2020
Published Books
1

 

 

 

 

 

 

Комп’ютерний принтер  — периферійний друкувальний пристрій, що підключається до комп’ютера і має змогу друкувати текстову та іншу графічну інформацію на папері.

 

 

1
Катеринюк Світлана “Принтери” by Svitlana - Ourboox.com

 

 

 

 

За технологією друку принтери поділяють :

матричні, струменеві, лазерні й сублімаційні

 

 

За колірністью друку :

 кольорові й монохромні

3
Катеринюк Світлана “Принтери” by Svitlana - Ourboox.com

 

 

 

 

 

Монохромні принтери можуть друкувати зображення, що має кілька градацій одного кольору, зазвичай, чорного (хоча зрідка застосовують інші кольори: синій, червоний чи зелений).

 

5
Катеринюк Світлана “Принтери” by Svitlana - Ourboox.com

 

 

 

 

 

Із розвитком комп’ютерних технологій крім монохромних набули поширення принтери, що можуть друкувати майже весь спектр кольорів, видимий людським оком. Такі принтери називають «кольоровими».

 

7
Катеринюк Світлана “Принтери” by Svitlana - Ourboox.com

 

 

 

 

Матричні принтери застосовують як спеціалізовані для друку на рулонах паперу в лабораторіяхбанкахбухгалтеріях, для друку на багатошарових бланках (наприклад, паспортиавіаквитки), а також, коли важливий саме факт друку ударом. Вважається, що факт удару ускладнює несанкціоновані зміни фінансового документа.

9
Катеринюк Світлана “Принтери” by Svitlana - Ourboox.com

Лазерні принтери

Принцип технології полягав у тому, що на поверхні фотобарабана коротроном (скоротроном) заряду, або валом заряду рівномірно розподіляється статичний заряд, після цього світлодіодним лазером (або світлодіодною лінійкою) на фотобарабані знімається заряд — тим самим на поверхню барабана поміщається приховане зображення. Далі на фотобарабан наноситься тонер, після цього барабан прокочується папером, і тонер переноситься на папір коротроном перенесення, або валом перенесення. Тонер, залежно від знаку його заряду, може притягуватися до поверхні, що зберегла приховане зображення або фону. Після цього папір проходить через блок термозакріплення для фіксації тонера, а фотобарабан очищається від залишків тонера і розряджається у вузлі очищення.

11
Катеринюк Світлана “Принтери” by Svitlana - Ourboox.com

 

 

Лазерне сканування (засвічування) — процес проходження негативно зарядженої поверхні фотовалу під лазерним променем. Промінь лазера відхиляється обертовим дзеркалом і, проходячи через розподільну лінзу, фокусується на фотовал. Лазер активізується тільки у тих місцях, на які з магнітного вала (магнітного барабану) надалі повинен буде потрапити тонер. Під дією лазера ділянки фоточутливої поверхні фотовалу, які були засвічені лазером, стають електропровідними, і частина заряду на цих ділянках «стікає» на металеву основу фотовалу. Тим самим на поверхні фотовал створюється електростатичне зображення майбутнього відбитка у вигляді «малюнка» з ділянок з негативнішим зарядом, ніж загальний фон.

 

13

Переваги лазерних принтерів

-Вони мають більшу швидкість, оскільки промінь лазера може пересуватися значно швидше, ніж друкуюча головка з десятками і сотнями сопел, з яких у момент друку з певним інтервалом випорскують мікроскопічні крапельки чорнила.
-Лазерні принтери економічніші, ніж струменеві, просто внаслідок того, що картриджів з тонером вистачає не на одну тисячу сторінок, а ось чорнильні картриджі закінчуються швидше, і їх доводиться частіше заправляти або міняти.
-Лазерні роздруківки більш стійкі, чіткість відбитків не порушується в умовах підвищеної вологості. Тонер може злежуватися, що легко виправити легким струшуванням картриджа, на відміну від струменевих принтерів, чорнила яких можуть засихати у дюзах, що вимагає їх промивання і, іноді, заміни. Промивку дюз можна зробити тільки в умовах сервісного центру.

14

Недоліки лазерних принтерів

-При роботі лазерного принтера виділяється озон.

-Наявність у конструкції елементів з високим енергоспоживанням (головний двигун, термовузол) призводить до того, що пікова споживана потужність лазерного принтера досить висока, що робить неможливим підключення його до побутових джерел безперебійного живлення середньої і малої потужності.

-Якість друку кольорових напівтонових зображень, наприклад фотографій, нижче ніж при струменевому друці

-Лазерні принтери дорожчі за струменеві у середньому утричі, а вартість комплекту картриджів для лазерного принтера набагато дорожче, ніж комплект для струминного (зазвичай становить вартість нового принтера).

15
Катеринюк Світлана “Принтери” by Svitlana - Ourboox.com

 

 

 

 

 

Ма́тричний при́нтер — комп’ютерний принтер, що створює зображення на папері з окремих маленьких точок ударним способом друкуючою головкою, що має набір голок, які приводяться в дію електромагнітами.

17
Катеринюк Світлана “Принтери” by Svitlana - Ourboox.com

 

 

 Термосублімація (сублімація)— це швидкий нагрів фарбника, коли пропускається рідка фаза. З твердого фарбника відразу утворюється пара.

До серйозних проблем сублімаційного друку можна віднести чутливість вживаного чорнила до ультрафіолету. Якщо зображення не покрити спеціальним шаром, який блокує ультрафіолет, то фарби незабаром вицвітуть. При застосуванні твердих фарбників і додаткового ламінуючого шару з ультрафіолетовим фільтром для оберігання зображення, отримувані відбитки добре переносять вологість, сонячне світло і навіть агресивні середовища

19
Катеринюк Світлана “Принтери” by Svitlana - Ourboox.com

Струменевий принтер-

 один із різновидів принтерів. Принтер має низьку швидкість порівняно з лазерним аналогом, проте відрізняється високою якістю нанесення чорнила на папір.Принцип дії струменевих моделей подібний до способу роботи матричних принтерів тим, що зображення на носії формується за рахунок точок. Проте замість головок з голками в струменевих апаратах використовується матриця, яка виконує друк за допомогою рідких барвників.

 

 

21

Цікаві факти

Не дивлячись на характерну для струменевих принтерів низьку швидкість друку, найшвидший настільний струменевий пристрій із представлених на світовому ринку (станом на початок 2014 року) — НР Officejet Pro X576dw (раніше Lomond EvoJet Office) — може друкувати до 70 сторінок формату А4 за хвилину. Це стає можливим завдяки друкувальній голівці шириною на весь лист. Під час друку вона залишається нерухомою, а папір просто проходить під нею.

  • Напрям художнього цифрового друку, що виник у 80-х роках ХХ століття в США, зародився завдяки появі на ринку перших високоякісних струменевих принтерів.

22
Катеринюк Світлана “Принтери” by Svitlana - Ourboox.com

                      

3D-принтер-

 пристрій, що використовує метод пошарового створення фізичного об’єкта за цифровою 3D-моделлю.

 

24

           

Приклади використання 3D-принтера:

  • Виробництво різних дрібниць в домашніх умовах.
  • Виробництво складних, масивних, міцних і недорогих систем. Наприклад, безпілотний літак Polecat компанії Lockheed, велика частина деталей якого була виготовлена ​​методом швидкісного тривимірної друку.
  • Виготовлення деталей для космічної галузі. Зразком такого використання ЗD принтера стало виготовлення величезної маківки (купола) з титану.
  • Друк їжі, технологію якого було представлено у межах конференції Experimental Biology 2018
  • Розробка такої машини — проект RepRap, на даний момент принтер вже виробляє більше половини власних деталей. Проект являє собою розробку з загальнодоступними напрацюваннями.
  • Будівництво. В швейцарській комуні Ріом-Парсонц встановлена інсталяція з 9 індивідуально спроектованних бетонних колон висотою 2,7 м кожна, роздрукованих на будівельному фаббері (виготовлені без опалубки на повну висоту за 2,5 години на основі 3D-друку).
25
Катеринюк Світлана “Принтери” by Svitlana - Ourboox.com

Робоча частина 3D принтера складається з платформи (робочий простір) і голівки «екструдер». Екструдер пошарово створює об’єкт шляхом видавлювання термопластика (або іншого матеріалу) у вигляді філамента (нитка).Екструдер ділиться на дві основні частини: верхня – блок, що подає филамент, і нижня – сопло з нагрівачем. У блоці варто ролик і шестерня, поєднана з електромоторчиком. Ці елементи тягнуть нитку, і виводять її вниз до сопла, де матеріал виходить на робочу поверхню в плавленом вигляді. У сопла екструдера встановлюють термодатчик. Ця деталь принтера дозволяє стежити за температурами екструдера, так як вихідні або призначені для користувача настройки можуть збитися.Верхня частина екструдера сильно нагрівається в процесі друку, що неприпустимо, так як матеріал передчасно розплавляється. Для запобігання цієї неприємності між холодної та гарячої частиною екструдера встановлюють теплоізоляційну прокладку. Крім цього, на блок з механізмом подачі нитки встановлюють кулер і радіатор.

27
Катеринюк Світлана “Принтери” by Svitlana - Ourboox.com

Зміст

1.Що таке комп’ютерний принтер?

2.Фото

3.Класифікація принтерів

4.Фото

5.Монохромні принтери

6.Фото

7.Кольорові принтери

8.Фото

9.Матричні принтери

10.Фото

11.Лазерні принтери

12.Фото

13.Лазерні сканування

14.Переваги лазерних принтерів

15.Недоліки лазерних принтерів

16.Фото

17.Матричний принтер

18.Фото

19. Термосублімація (сублімація)

20.Фото

21.Струменевий принтер

22.Цікаві факти

23.Фото

24.3д-принтер

25.Приклади використання 3D-принтера

26.Фото

27.Будова принтера

28.Фото

29.Зміст

29
This free e-book is brought to you by
Ourboox.com

Ourboox is the world's simplest platform for creating and sharing amazing ebooks.

You too can become one of our 75,000 authors.

Join us now and start creating your own books right away.

Create your own free book

COMMENTS 0

Leave a Reply