Хімічні властивості води by Viktoriya - Illustrated by Хімія 7 клас - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Хімічні властивості води

by

Artwork: Хімія 7 клас

  • Joined Feb 2018
  • Published Books 7

Взаємодія води з оксидами

Поняття про кислоти й основи

Більшість оксидів здатні вступати в хімічні реакції з водою. Зазвичай ці реакції є реакціями сполучення, у результаті яких утворюються продукти приєднання води до оксидів. Речовини, що утворюються сполученням води з іншими речовинами, називають гідратами.

Залежно від того, з яким оксидом взаємодіє вода, може утворитися два типи гідратів: кислоти і основи. Кислоти складаються з атомів Гідрогену і кислотного залишку (H2SO4, Н2С03), а у формулах основ на першому місці записують металічний елемент, з яким сполучається гідроксильна група —ОН (KOH, Ba(OH)2). Залежно від гідрату, що відповідає певному оксиду, серед оксидів виділяють дві групи: кислотні оксиди та основні оксиди.

1

 

Перегляньте відео

2

Кислотні оксиди

Усі кислотні оксиди, за винятком силіцій(ГУ) оксиду SiО2, за звичайних умов вступають у реакції сполучення з водою з утворенням кислот:

 

Оксиди, гідрати яких є кислотами, називають кислотними оксидами.

 

Більшість кислотних оксидів — це оксиди неметалічних елементів. Але кислотні оксиди можуть утворювати і металічні елементи, якщо ці елементи можуть виявляти високі валентності, вищі за чотири. Так, до кислотних оксидів належать хром(УІ) оксид Сг0та манган(УІІ) оксид Мп207.

3

Формули найбільш поширених кислотних оксидів та відповідних їм кислот наведено в таблиці 5.

 

Таблиця 5. Кислотні оксиди та відповідні їм кислоти

 

4

Основні оксиди

Продукти реакції оксидів із водою (гідрати) можуть виявляти основні властивості. Якщо гідрат оксиду є основою, то такий оксид є основним.

Оксиди, гідрати яких є основами, називають основними оксидами.

Більшість основних оксидів із водою не взаємодіють. У реакцію з водою вступають лише оксиди, гідрати яких розчиняються у воді. Такі гідрати називають лугами:

 

5

До основних оксидів належать оксиди металічних елементів. Це здебільшого оксиди одно-, дво-, а іноді тривалентних металічних елементів (табл. 6).

 

Таблиця 6. Основні оксиди та відповідні їм основи

 

6

Єдиний кислотний оксид, що за звичайних умов не взаємодіє з водою, — це силіцій оксид SiO2, якому відповідає силікатна кислота H2SiO3. Він дуже поширений у природі у складі мінералу кварцу. Звичайний кварцовий пісок на берегах морів і річок — це і є силіцій оксид.

При взаємодії кальцій оксиду (негашеного вапна) з водою утворюється кальцій гідроксид (гашене вапно). Під час цієї реакції з водою виділяється настільки багато теплоти, що вода може закипіти. Цю реакцію використовують у так званих хімічних грілках для розігрівання сніданків або напоїв в одноразових пакетах.

7

8

 

Перегляньте відео

9

На сайті Мій клас https://miyklas.com. виконайте перевірочну роботу. Термін виконання до 12.05 до 12:00. Час виконання 45 хв. 2 спроби. Бажаю успіхів!

10
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content