Інтернет by Grek - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Інтернет

by

 • Joined Nov 2018
 • Published Books 1

Матеріали для третього класу. За новою програмою

2

Зміст

1.Поняття про мережі.

2.Поняття про мережу Інтернет.

3.Складові вікна програми-браузера.

4.Поняття веб-сторінки, її адреси.

5.Пошук зображень, текстів, відео, карт в Інтернеті для навчальних предметів. Пошук з різних джерел.

6.Додавання найкращих результатів у закладки браузера. Структурування закладок у папки.

7.Ключові слова для пошуку (на прикладах знайомих текстів з природознавства, літературного читання, інших предметів).

8.Авторське право та Інтернет. Безпечна робота в Інтернеті. Налаштування безпечного пошуку та безпечного перегляду відео.

3

Поняття про мережі

 

Спілкуючись із друзями, рідними, ти передаєш і отримуєш повідомлення. Це відбувається як під час вашого особистого спілкування, так і за допомогою телефону, пошти тощо. А от між комп’ютерами обмін даними відбувається завдяки комп’ютерним мережам.

Комп’ютерна мережа — це два або більше комп’ютерів, з’єднаних між собою.

 

Згадай, як відбувається обмін повідомленнями.

 

Комп’ютери з’єднують у мережу, щоб мати можливість швидко обмінюватися даними, спільно користуватися програмами і навіть обладнанням. Так, завдяки мережі ти можеш надрукувати документ на принтері, підключеному до іншого комп’ютера; прослухати музику, що міститься на комп’ютері в сусідньому будинку, тощо.

Комп’ютерні мережі є зазвичай в офісах, навчальних кабінетах. Це допомагає полегшити та краще організувати роботу. Наприклад,після виконання практичного завдання на уроці всі учні твого класу можуть помістити свої файли в одну папку, яка є доступною з будь-якого комп’ютера. Тоді й вчителю буде зручно перевірити ваші роботи.

 

Поміркуй, яку користь ти отримаєш, якщо навчишся працювати з комп’ютерними мережами.

 

З’єднати будь-яку кількість комп’ютерів у мережу можна за допомогою спеціального кабелю або бездротовим з’єднанням. Обмін даними між комп’ютерами здійснюється завдяки певним пристроям і програмам.

Мережі, що з’єднують комп’ютери, які розташовані порівняно недалеко один від одного, називають локальними.

Глобальні мережі з’єднують комп’ютери, розташовані в різних містах, країнах і навіть на різних континентах. Як правило, глобальні мережі об’єднують кілька локальних. Глобальною всесвітньою мережею є Інтернет, який з’єднує мільйони комп’ютерів по всьому світу. Якщо комп’ютери з’єднані в мережу, то між будь-якими двома комп’ютерами завжди існує шлях для передавання даних.

4

Поняття про мережу Інтернет

Інтернет — це глобальна всесвітня мережа, яка з’єднує комп’ютери по всьому світу. Завдяки Інтернету люди отримали доступ до величезного обсягу інформації; навіть перебуваючи в різних куточках планети, вони можуть вільно спілкуватися, швидко обмінюватися текстами, зображеннями тощо.

На початку розвитку комп’ютерної техніки передавання даних з одного комп’ютера на інший відбувалося за допомогою зовнішніх носіїв. Дані записували на диск, а потім з диску переписували на інший комп’ютер. Це було не дуже зручно, особливо якщо комп’ютери були розташовані на досить великій відстані один від одного. На той час майже в усьому світі були поширені телефонні лінії. І вчені розробили пристрій, який перетворював комп’ютерні дані у вигляд, придатний для передавання саме телефонними лініями. Цей пристрій отримав назву модем. Отже, комп’ютери почали з’єднувати в мережу за допомогою телефонних ліній. Згодом ця мережа отримала назву Інтернет. Зараз для підключення до Інтернету не обов’язково використовувати телефонні лінії. Уже звичним стало використання бездротового з’єднання — супутникового зв’язку, Wi-Fi.

Мережа Інтернет з’єднує не тільки комп’ютери користувачів, а й сервери — потужні комп’ютери, які містять багато корисних даних і надають різні послуги користувачам. Працюючи в Інтернеті, ти отримуєш дані саме із серверів. Інтернет надає багато послуг: електронна пошта, голосове та відеоспілкування, можливість працювати зі свого комп’ютера на іншому, миттєво обмінюватися текстовими повідомленнями тощо. Ці послуги називають також службами Інтернету. Найпопулярнішою службою Інтернету є World Wide Web. Скорочено — WWW або Web (Веб). WWW — це всесвітня інформаційна мережа, яка складається із взаємопов’язаних документів. Ці документи називають веб-сторінками. Вони розміщені на сотнях тисяч комп’ютерів — веб-серверах, які розташовані в різних куточках нашої планети.

 

5

Складові вікна програми-браузера

 

Для перегляду веб-сторінок на комп’ютері має бути встановлена спеціальна програма – браузер, яка може виконувати перетворення гіпертекстового формату.

Гіперте́кст (англ. Hypertext) — текст для перегляду на комп’ютері, який містить зв’язки з іншими документами («гіперзв’язки» чи «гіперпосилання»); читач має змогу перейти до пов’язаних документів безпосередньо з вихідного (первинного) тексту, активувавши посилання. Найпопулярнішим зразком гіпертексту є World Wide Web, у якому веб-оглядач переміщує користувача з одного документу на інший, щойно той «натисне» на гіперпосилання.

Браузер («Обозреватель» – оглядач) здатний відображати на екрані текстову або графічну інформацію, а також звуки, анімацію і відео. Користувач за його допомогою може переглянути потрібну Web-сторінку, купи ти щось в електронному магазині, оплатити послуги і багато чого іншого.

До основних функціональних можливостей браузерів відносяться:

 • відображення текстової інформації веб-сторінки, а також відтворення звуку, анімації, відео;
 • перехід між веб-сторінками шляхом використання гіперпосилань;
 • пошук веб-сторінок за заданими ключовими словами або фразами;
 • автоматичне створення переліку веб-вузлів що були відвідані раніше, для прискорення доступу до них;
 • відображення активних компонентів; ці об’єкти містять не тільки дані, але й програмний код; активні компоненти при відображенні на екрані виконують роботу відповідно до вбудованої програми.

 

6

Поняття веб-сторінки, її адреси

Веб-сервер – спеціальний комп’ютер інформацію на якому може переглядати кожен користувач інтернету

Сайт – це група пов’язаних між собою веб сторінок. Як правило, сторінки сайта поєднані єдиним оформленням і змістом

Веб-сторінка – це електронний документ, підготовлений для розміщення в мережі Інтернет. Вебсторінка може містити текст, малюнки та інші дані, а її основним елементом є гіперпосилання.
Сукупність усіх вебсторінок, розміщених у мережі Інтернет, називають послугою WWW (від англійського World Wide Web, що в перекладі українською означає всесвітнє павутиння).

Сайтом також називають вузол мережі Інтернет, комп’ютер, за яким закріплена унікальна ІР-адреса, і взагалі будь-який об’єкт в Інтернеті, за яким закріплена адреса, що ідентифікує його в мережі (FTP-site, WWW-site тощо).

IP-адреса є винятковим ідентифікатором підключення комп’ютера до комп’ютерної мережі, що працює на основі Інтернета.IP-адреса призначається вашим провайдером як правило являє собою чотири групи чисел, що написані через точку. Наприклад 192.168.222.125

 

7

Пошук зображень, текстів, відео, карт в Інтернеті для навчальних предметів

Пошук в Інтернеті здійснюється аналогічно до того, як на комп’ютері шукають об’єкти файлової системи, для цього використовується рядок пошуку. До нього вводять слова, що відображають основний зміст пошуку і мають міститися на шуканих веб-сторінках. Для пошуку в Інтернеті потрібних відомостей часто використовують також пошукові системи
програми, призначені пошуку відомостей в Інтернеті за ключовими словами.

 

 

8

 

Основні поняття

Асоціація (англ. «Association») – зв’язок одного об’єкта з іншим за тими чи іншими ознаками.

Браузер (англ. «Browser») – комп’ютерна програма для перегляду веб-сторінок.

Закладка (англ. «Bookmark») – збережені в браузері користувачем посилання на веб-сторінку, а також мета-інформація про ці посилання (рівень вкладеності, фавікон, опис, мітка).

Мета-інформація – інформація, яка описує іншу, основну інформацію.

Система закладок (англ. «Bookmarks system») – безліч закладок довільної кількості, що зберігається в браузері за заданим користувачем принципам.

Фавікон (або «фавіконки»; англ. «Favicon») – невелике зображення, що відображається в браузері поряд з назвою сайту і його сторінок.

Базові принципи

 • Закладки необхідно класифікувати.
 • У системи закладок повинен бути дизайн
 • У систему закладок потрібно впроваджувати інші системи закладок.
 • Працювати з системою закладок можна з декількох місць.
 • Потрібно користуватися пошуком по закладках.
 • Час від часу потрібно робити бекапи закладок.
 • На мобільних пристроях теж повинні бути системи закладок.

Класифікація закладок

Даний принцип означає, що всі закладки повинні бути в папках. Якщо частина закладок знаходиться поза категорією, вона повинна перебувати в спеціальній папці типу «Без категорії».

Папки повинні мати кілька рівнів. Вони не можуть бути всі однаково важливими, завжди є папки 1-го рівня, 2-го рівня, 3-го рівня і так далі.

Дизайн закладок

Раніше вже було сказано про мета-інформацію. Ця тема піднята у зв’язку з необхідністю працювати над візуальним представленням вашої системи закладок.

Здавалося б, що тут візуального? Є довгий список написів, і в найближчому майбутньому навряд чи вигадають щось нове.

Багато (якщо не більшість) браузерів зараз містять візуальні закладки та вміють представляти інформацію у вигляді великих іконок, але і це не вирішує всіх проблем.

Принцип дизайну містить в собі такі правила:

У всіх закладок повинні бути фавіконки (зазвичай їх немає тільки у старих закладок, якщо ви переносили їх з іншої операційної системи або якщо інформація в браузері повністю стиралася). Графічна + текстова інформація – це вже мультимедіа, а тому посилання з іконками простіше запам’ятати.

Якщо у частині посилань НЕ прогружени фавікона, краще хоч на 1 секунду зайти на ці сайти (можна використовувати «пакетний візит» – функція типу «відкрити всі в нових вкладках»). Виняток – ті деякі сайти, у яких з якоїсь причини взагалі немає фавікона.

Найважливіше має бути на виду. Важливіше йде в списку вище, менш важливе – нижче. Більш авторитетні ресурси і організації вище, менш авторитетні нижче. Сама організація йде вище окремих сторінок свого сайту і проектів.
Найчастіше використовувані закладки повинні бути не в загальному меню, а на панелі під адресним рядком (коли робота з будь-якої посиланням стала рідкісною, її потрібно прибрати назад в меню, на панелі знаходяться тільки до 6 найнеобхідніших посилань).

9

Ключові слова для пошуку (на прикладах знайомих текстів з природознавства, літературного читання, інших предметів).

Треба враховувати, що інформації в Інтернеті з кожним днем стає дедалі більше і знайти потрібний документ серед мільйонів стає важче. Тому потрібно для пошуку навчитися правильно добирати ключові слова.

Ключовими називають ті слова, що вводять у рядок пошуку. Якщо ти навчишся правильно добирати слова для пошуку інформації, то зможеш швидко знаходити потрібні дані.

Хочеш навчитися правильно добирати ключові слова? Тоді уважно прочитай пам’ятку.

1. Щоб виключити з результатів пошуку сторінки з непотрібною інформацією, слід сформулювати запит для пошуку якомога точніше.

Наприклад, щоб знайти інструкцію з виготовлення аплікації з листя, використаємо такі запити:

•   вироби своїми руками (отримаємо перелік усіх сторінок, на яких є інформація про такі вироби);

•   аплікація (отримаємо перелік усіх сторінок, на яких є слово «аплікація», і не тільки з листя; пошук потрібної сторінки займе багато часу);

•   інструкція з виготовлення аплікації з листя (оскільки в запиті багато слів, то отримаємо перелік сторінок з різними інструкціями, зі словами «виготовлення» та «аплікація»; серед знайдених сторінок буде багато зайвих).

Розгляньмо результати двох запитів. Як ти вважаєш, який з них сформульовано найточніше?

2. Складаючи запит, слід враховувати, що потрібні відомості можуть бути записані без використання саме тих слів, які є в запиті, тобто в текстах можуть бути їх синоніми.

Примітка. Синоніми – це слова близькі за значенням. Наприклад, пошук з ключовими словами «незвичайне про тварин» можна замінити на такий: «цікаве про тварин».

 

3. Якщо потрібно знайти дані, які мають точно збігатися зі словами запиту, то ключові слова беруть у лапки. Наприклад, знайдемо текст вірша з таким рядком «Де є в світі кращі гори». Оформлення запиту і його результат виглядатимуть так:

 

 

10

Авторське право та Інтернет. Безпечна робота в Інтернеті. Налаштування безпечного пошуку та безпечного перегляду відео.

Комп’ютерні віруси – це такі комп’ютерні програми, що можуть самостійно записуватися на комп’ютерні носії та знищувати дані.

Деякі користувачі мережі Інтернет розповсюджують небезпечні програми та файли, заражені комп’ютерними вірусами. Щоб їм запобігти, на комп’ютери встановлюють спеціальні програми, які розпізнають і знищують комп’ютерні віруси, а також перевіряють усі дані, розміщені на комп’ютерних носіях.

Запам’ятай, щоб не занести у свій комп’ютер шкідливі програми, потрібно:

•   завжди запитувати дозволу в дорослих на користування комп’ютером, а особливо на доступ до мережі Інтернет;

•   у мережі Інтернет відкривати тільки сторінки, які ти знаєш;

•   у жодному разі не відкривати сторінки із заманливими пропозиціями, наприклад заробити гроші або отримати щастя;

•   відмовлятися від пропозицій установити на комп’ютер програму або завантажити файл;

•   повідомляти дорослих про будь-які проблеми в роботі з комп’ютером і не намагатися їх усунути самостійно.

 

В будь- якої інформації в мережі Інтернет є автор – той, хто написав текст, сфотографував світлину, намалював малюнок, придумав музику. Ти ж, певно, знаєш, що не можна брати чужих речей – це крадіжка. Так само будь-які матеріали з Інтернету не можна використовувати без дозволу автора. Зазвичай, якщо використовують малюнки або тексти з мережі Інтернет, то вказують адресу веб-сторінки і таким чином зберігають авторські права на ці відомості.

 

11
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content