мумі-тролі ,,Комета Прилітає ” Альбом

by Naumenko Artemiy Oleksandrovich

This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

мумі-тролі ,,Комета Прилітає ” Альбом

  • Joined May 2021
  • Published Books 2

Ту́ве Марі́ка Я́нссон-народилася 9 серпня1914 вона фінська художниця  шведського походження , романістка ,  дитяча письменниця та ілюстраторка . Туве Маріка Янссон зростала у творчій атмосфері. Її батько Віктор Янссон був відомим скульптором, що славився скульптурами воєнних монументів і сконструював статуї свободи в ЛахтіТампере. Мати — Сігне Гаммартсен, була графічним

 

It is a religion': how the world went mad for Moomins | Books | The Guardian

 

дизайнером.

Туве Маріка Янссон зростала у творчій атмосфері. Її батько Віктор Янссон був відомим скульптором, що славився скульптурами воєнних монументів і сконструював статуї свободи в ЛахтіТампере. Мати — Сігне Гаммартсен, була графічним дизайнером. А ще у Туве була надзвичайна тітка, винятково енергійна та активна. Її оптимізм і непосидючість передавалися всім. Вона любила ліпити з гіпсу різноманітні чудернацькі фігурки.

У дитинстві Туве родина Янссон майже по півроку жила в будиночку рибалки на невеликому острові у Фінській затоці Балтійського моря, де дівчинка гуляла в лісі, фантазуючи про дивовижних істот. Казкарка зізналася, що «…без щасливих дитячих років, проведених біля моря…», вона «…ніколи б не почала писати».

Одного разу Туве сперечалася з братом Ларсом і, передражнюючи його, намалювала на стіні маленького бегемота, що під іменем Мумі-троль пізніше стане найвідомішим казковим персонажем.

Закінчивши середню школу, Янссон вивчала художнє мистецтво у ГельсінкіСтокгольміФлоренціїПарижі. Її живописні роботи представлялися на багатьох виставках Фінляндії і Швеції, а перша персональна виставка відкрита у Гельсінкі у 1943 р. Янссон любила англійську літературу і тому з особливим запалом працювала над малюнками до книг Льюїса Керролла та Джона Толкіна.

У 1938 написала і проілюструвала власну книгу — казкову повість «Малюк троль та велика повінь» (1942) — і, нарешті, «…відчула справжню свободу, коли сама почала виконувати обидва види роботи». Але книга побачила світ лише через три роки (1945). Як тільки це сталося, Янссон зрозуміла, що не в змозі назавжди забути про мумі-тролів, і написала ще одну книгу — «Мумі-троль і комета» (1946), згодом — «Диво-капелюх» (1949), та ряд інших продовжень. Так з’явилося чимало надзвичайних книг з витонченими, оригінальними малюнками.

У 19531960 рр. Туве Янссон створювала комікси для лондонської газети «The Evening News».

Популярність письменниці швидко вийшла за межі Фінляндії. Книги про мумі-тролів були написані шведською; нині вони відомі у всьому світі в перекладах більш ніж 30 мовами. Саме книги про мумі-тролів принесли письменниці загальне визнання. Янссон присуджують численні премії і нагороди, найголовніша з яких — Міжнародна золота медаль імені Г. К. Андерсена (1966). На початку 1978 року за бажанням польських дітей письменницю було нагороджено Орденом Посмішки.

Казки Янссон не обійшов увагою кінематограф. Польська кіностудія за контрактом з письменницею здійснила випуск 39 серій лялькових короткометражних фільмів, що складаються з трьох циклів; шведським телебаченням знято повнометражний фільм за однією з книг під назвою «Між дитиною і дорослим».

Туве Янссон багато працювала для театру, який завжди був її пристрастю. За ініціативи письменниці стали йти вистави за мотивами мумі-казок. Вона брала активну участь у підготовці вистав і акторських костюмів до них. У Шведському театрі 1949 року ставиться п’єса «Мумі-троль і комета», а 1958 року в Лілла-театрі пройшла п’єса за участю самої Туве Янссон. У 1974 році в Національному оперному театрі йшла «Мумі-опера».

Більшість казкових повістей письменниці — пригодницького характеру. Їй притаманний психологізм у зображенні героїв, реалістична деталізація у змалюванні природи та побуту мешканців Долини мумі-тролів. Казковості творам надають, насамперед, дивовижні персонажі, що є витвором фантазії авторки. У кожному з них наче втілюються ті чи інші прагнення дітей, риси їх характеру: жага до нового, таємничого і чарівного («Мумі-троль і комета»), до будівництва і винахідництва («Мемуари тата Муміна»), доброта і любов до маленьких і слабких («Чарівна зима»«Дитина-невидимка»«А що буде потім?»«Хто розважить малятко?»), цікавість до непізнаних сил природи («Тато і море»), схильність до гри і перевтілення («Небезпечне літо»), прагнення самостійності і любов до свободи («Пізньою осінню в листопаді»). Все це є життєвими принципами Янссон.

Письменниця розповіла, що задовго до того, як Мумі-троль зажив самостійним життям на сторінках її літературних казок, вона зображала його маленьку постать на карикатурах замість власного підпису.

 

Створюючи персонажів історій про Мумі-тролів, Туве Янссон, насамперед, намагалася знайти відраду, спокій і прихисток від війни. Про це вона пише у листах до найближчих друзів, які цитуються в документальному фільмі «Казки Долини Мумі-Тролів. Життя Туве Янссон» (Moominland Tales. The life of Tove Jansson, 2012). Кожне зі створінь, що живе в її світі, дещо відтворює членів її родини, оскільки саме в ній вона вбачала символ чогось вічного та незламного.
…не варто боятися бути собою. Бо наші дивності – це і є те, що допомагає нам знаходити вихід із найскладніших історій.
У своїх персонажів Туве вдихала те життя, якого їй часом не вистачало в реальності. А також наділяла їх дещо дивними рисами характеру, які, однак, не лише не заважали їм жити, але й допомагали у скрутну хвилину. Мумі-Троль, Чмих, Нюхмумрик, Хропся та Маленька Мю – це створіння, що живуть в історіях Туве Янссон про мумі-тролів. Саме в них найповніше втілюється думка про те, що не варто боятися бути собою. Бо наші дивності – це і є те, що допомагає нам знаходити вихід із найскладніших історій.
туве янссон, туве янсон, муми-тролі, фрекен снорк, чмих, крихітне звірятко, нюхмумрик, хропся, муми-дол, долина мумі-тролів, мумі-троль, фінська література, шведська література, дитячі книжки, казки, класика дитліту . 
 Цікавий факт. На північному заході Фінляндії на острові Кайло розташовано тематичний парк, де гостей розважають герої книжок. У парку немає атракціонів. На зиму, коли мумі-тролі впадають в сплячку, парк зачиняється .

                          Anime Line Group -> Аксесуари та декор

                                  Мумі-Троль

Чмиху Вставай ! Час   у дорогу! – гукав Мумі-троль. Він збіг униз сходами – почувався неймовірно хоробрим та страшенно сильним.

Безпосередній у своїх міркуваннях про навколишній світ, завжди відкритий до неочікуваних та навіть небезпечних пригод і знайомств, Мумі-Троль – це персонаж, який не може жити без чогось нового. Поза тим він так само щиро прихильний до всього та всіх, хто вже зустрівся йому на шляху та в будь-якому випадку готовий прийти на допомогу. Він надзвичайно любить пізнавати все навколо та завжди бачить щось цікаве навіть у повсякденних простих речах. Як от, наприклад, у камінцях чи морських мушлях. Мумі-троль переконаний, що його дім, Долина Мумі-Тролів, найбезпечніше місце у світі. Саме тому все, що трапляється йому на шляху, не викликає страху, а лише надихає бути ще допитливішим. Тож, завдяки власному зацікавленню дивами, що його оточують, він ніколи не припиняє пошуки та постійно дізнається щось нове.

                      

                                       Annotation 5 page

                     

         Крихітне звірятко Чмих

 Чмих почав обережно спускатися у розколину. Він подряпав носа і кілька разів ледь не зірвався вниз, але вперто прокладав собі шлях.

Ніби на противагу сміливому та відчайдушному Мумі-Тролю, Туве Янссон створює дуже полохливого персонажа – крихітне звірятко Чмих, яке боїться майже всього, бо, на його думку, «Всесвіт чорний мов ніч і повний великих грізних зірок». А втім, Чмих надзвичайно добрий та особливо чутливий до красивих речей. Він постійно говорить про те, як стане багатим, страшенно любить прикраси та й загалом дуже п’янкий до всього вишуканого та сяючого. Він є саме тим створінням, яке вдало поєднує велике себелюбство із такою ж сильною любов’ю. Любов’ю, передусім, до сім’ї мумі-тролів, адже вони одного разу врятували його і зробили повноцінним членом своєї родини. Часом, коли потрібно бути сміливим та впоратися зі складною ситуацією, Чмих не певний своїх сил. Але його друзі завжди знають, як саме можна заохотити малого до дій. І тому Чмих з історії в історію росте та вчиться не боятися.

                   Mr.Sheo on Twitter: "Звісно ж Нюхмумрик та ще Alex Norris (картинка з вебтуну Hello World!)… "

                                   Нюхмумрик                           Я знаю.  Нелегко доводиться тому, хто прагне володіти речами, мати їх, носити за собою. Я лише милуюся ними, а коли подаюся в мандри, вони залишаються у моїй пам’яті. Замість тягати важкі тлумаки з маєтками, я насолоджуюся мандрівкою.

Якщо Чмих постійно збирає речі, то Нюхмумрик, навпаки, вважає, що велика їхня кількість надто ускладнює життя. Він справжній філософ Долини мумі-тролів, бродяга, який дуже любить свою гармоніку та риболовлю. Нюхмумрик завжди готовий до нових подорожей, оскільки все, що йому потрібно, вміщається в один рюкзак. Зазвичай він любить бути наодинці та розмірковувати про життя. І коли вони з Мумі-Тролем потрапляють в якусь пригоду, йому часто стає незручно через велику кількість різноманітних істот. Тоді він тікає у спогади та згадує час, проведений на самоті. А коли подорож добігає кінця, Нюхмумрик, граючи улюблену пісеньку, йде від друга, щоби знову залишитись один на один із собою. Проте Мумі-Троль знає, що Нюхмумрик все одно повернеться.

                            

                                   id1391181 (Фрекен Снорк) — дневник на Babyblog.ru

                     

               Хропся

 Це сталося випадково! Але я радо рятувала б тебе щоднини від восьминогів!

У другій книжці про мумі-тролів «Комета прилітає» з’являється одна з небагатьох жіночих персонажок – Хропся. Вона мрійниця, яка постійно думає про свого принца і прагне якимось чином здобути увагу Мумі-Троля. Маючи привабливу зовнішність, вона інколи буває занадто егоїстичною. Її настрій постійно змінюється і разом із тим стає інакшим і колір її тіла. В історії про «Чарівний капелюх» Хропся жаліється, «що іншим завжди щастить на якісь вчинки, а мені ні». І хоча часом вона трохи пихата, в скрутну хвилину завжди приходить на допомогу своїм друзям. Туве Янссон наділяє її з одного боку страхом перед новими речами, а з іншого – хоробрістю визнати власний страх, але не зупинятися перед ним.

                                Малышка Мю. | ВКонтакте

               

       Маленька Мю

 Я маленька і я кусаюсь, бо я люблю це.

Маленька Мю – це надзвичайно запальне, а іноді навіть зле створіння. І ця злість не має жодної причини – просто така Маленька Мю за своєю природою. Але така її особливість гармонійно співіснує із її життєрадісністю та дружелюбністю. Буває, що Маленька Мю кидає дуже гострі коментарі, коли бачить сентиментальних Мумі-Троля та Хропсю. Життя видається їй найцікавішим, коли в ньому безлад та неохайність. Мю знає багато чужих секретів, але вона нікому їх не розповідає, бо, попри свою любов до хаосу, вона дуже надійний друг. Під час однієї з перших зустрічей із Нюхмумриком, вона повідомила, що знову хоче спати, а найкраще їй спиться у кишенях, на що він відповів «головне, що ти знаєш, чого хочеш». І щодо Мю ці слова справді видаються влучними.

                                 Мумі-тато                                                           Нескучные тарелки > МУМИ-ПАПА купить в интернет-магазине                           має золоті руки, він збудував блакитний будиночок. Він з великою повагою ставиться до Мумі-мами, для нього її слово – закон. Мумі-тато не боїться нічого, він любить море і гарні пригоди, пише цікаві мемуари.

                                                 Мумі-мама

Деревянный значок. Муми-мама, , ЭКСМО купить книгу 978-5-04-099958-3 – Лавка Бабуин, Киев, Украина

дружина Мумі-тата, мама Мумі-троля. Найкраща мама у світі! Завжди готова прийняти нових друзів улюбленого сина, нагодувати їх, пригорнути, заспокоїти, сказати добре, лагідне слово…

Гемуль                                             Диво-капелюх (fb2) | КулЛиб - Скачать fb2 - Читать онлайн - Отзывы                                                                                         колекціонер комах: Мумі-тато так характеризує гемулів: «Гемулі досягають майже подвійної висоти звичайної папороті. У них витягнуті й дещо пригнічені обличчя. Рожеві очі. Немає вух, але замість них кілька жмутиків синього або кольору імбиру волосся.

 

Мумі-люди Туве Янсон - Література. Сучасна українська література.  Всеохопний літературний портал

2
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content