На чому ми подорожуємо? by Maria Kapitula - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

На чому ми подорожуємо?

18 років. Студентка Київського університету імені Бориса Грінченка. Спеціальність - дошкільна освіта
  • Joined Oct 2017
  • Published Books 1

Давайте ми політаємо на літаку. Послухайте вірш про літак.

Вчули діти – щось гуде,

Та не знають, що і де.
Щось вгорі гуркоче так.
Певно, буде це літак.

Перші спроби побудови літака були ще в дев’ятнадцятому столітті, зокрема літак з паровим двигуном, був побудований 1882-1885 роками російським інженером Можайським . Проте жодна з цих конструкцій не могла піднятися в повітрі. Причиною цього були: дуже велика маса та непристосованість тодішніх двигунів ( парових машин ) до умов авіації, відсутність теорії польоту, через що літаки будувалися «навмання», відсутність інженерного досвіду у багатьох піонерів авіації.

Першим літаком, який зміг самостійно відірватися від землі і зробити горизонтальний політ, став «Флаєром», побудований братами Орвілла і Вілбером Райтом в США . Перший політ літака в історії було здійснено 17 грудня 1903- го року. «Флаєр» протримався в повітрі 59 секунд і пролетів 260 метрів. Винахід Райтів був офіційно визнаний першим у світі апаратом важчим за повітря, який здійснив пілотований політ з використанням двигуна. [1]

1
На чому ми подорожуємо? by Maria Kapitula - Ourboox.com

А тепер давайте покатаємося на машині.

Бі-бі-бі, вона співає,
Хатку на колесах має.
Є у неї фари-очі,
Ними світить серед ночі.

Спочатку давайте з’ясуємо, що таке автомобіль. У перекладі з грецької «аутос» — сам і «Мобіліс» — рухливий. У європейських мовах стали використовувати слово «авто-мобільний», що в перекладі на російську означало «рухливий». Тепер давайте подивимося, хто винайшов автомобіль, кого треба дякувати за це незамінне чудо!

3
На чому ми подорожуємо? by Maria Kapitula - Ourboox.com

На чому ми ще не їздили? Так, на поїзді. Давайте розкажемо віршик про поїзд.

Їде поїзд через гай, я гукаю: — Постривай!
Він, почувши, не тікав, на маляток зачекав.
— Ту-ту-ту! — гуде гудок. — Їдем всі у дитсадок!

Перші потяги в Україні третього класу були оснащені звичайними дерев’яними лавками. Але, це ще півбіди. Ось те, що в цих вагонах не було даху — це справжня біда.

Тому люди, які вирішили «прокотитися з вітерцем» ховалися під ці лави від дощу і снігу.

Залізниці так само відвідали книгу рекордів Гіннеса. Австралійська ж / д побила всі рекорди, не маючи жодного повороту на протязі 500 км.

На сьогоднішній день «залізний світ» не стоїть на місці. Технології йдуть вперед, з’являються нові, «швидкі» поїзда — електрички, готові доставити нас в найкоротші терміни в потрібне нам місце. Єдиний мінус — це ціна, яку нам доведеться за це заплатити.

До речі, швидкість яку можуть розвивати сучасні швидкісні поїзди вже перевищила 580 км / год.

5
На чому ми подорожуємо? by Maria Kapitula - Ourboox.com

Щодня сотні тисяч людей по всьому світу вдаються до послуг самого, мабуть, поширеного і ходового виду громадського транспорту – автобуси. Він давно вже став невід’ємною і необхідною частиною нашого повсякденного життя, і все чудово обізнані про переваги і недоліки автобусів. Але за завісою буденності мало кого цікавлять історичні подробиці виникнення і розвитку такого важливого виду транспорту, а дізнатися про них буде точно зайвим!

7

http://

8

9
На чому ми подорожуємо? by Maria Kapitula - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]