ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО СУЧАСНИЙ ЛЬВІВ by myroslava - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО СУЧАСНИЙ ЛЬВІВ

  • Joined Mar 2021
  • Published Books 1

1. Львів – сьоме за розміром міста України. Тут ми живемо майже 740 тисяч мешканців.

2. Найвищий житловий будинок у Львові на вулиці вул. Зубрівська, 49. Його висота 66 метрів. Він збудований у 2007 році.

3. У Львові є понад 100 діючих храмів, представлених два десятки конфесій.

4. Львів – єдине місто в Україні, де є  пам’ятники  Леопольду фон Захер-Мазоху і Пабло Пікассо.

5. Щороку у Львові проходить близько 100 культурних, музичних, релігійних,  гастрономічних   фестивалів.

6. Торік Львів відвідало близько  1,6 млн туристів . За першу половину 2014 року – 600 тисяч туристів.

7. Один іноземний турист залишається в місті в середньому 210 євро, кількість туристів, які приїжджають до міста, становить 15-20%.

8. У новому парламенті купує  19 представників Львова .

9. Через війну на Сході України донецький ФК «Шахтар» тепер грає на стадіоні «Арена Львів».

10. Львівський концерн «Електрон» випустив власний трамвай і  тролейбус . На черзі – електробус та  дуобус .

2
ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО СУЧАСНИЙ ЛЬВІВ by myroslava - Ourboox.com

11. Кожен п’ятий у Львові – студент. Зокрема, у місті налічується близько 170 тис. студентів. А також 26 університетів. Найбільш мобільним є ЛНУ імені Івана Франка та «Львівська Політехніка».

12. Аеропорт імені короля Данила Галицького – один з найбільших у Східній Європі. Розташований за 6 км від центру міста. У 2012 році відкрито новий термінал і продовжено злітно-засадкову смугу, яка може допомогти приймати великі літаки. Пропускна здатність аерорту складає 2 тис. пасажирів на рік.

13. Гасло міста – «Львів відкритий для світу». Логотип використовується зі стилізованих різнокольорових зображень дзвіниць центральних храмів міста та веж міської ратуші (зліва – направо): дзвіниця Вірменського собору, вежа Корнякта, вежа міської Ратуші, вежа Латинської катедри, дзвіниця монастиря Бернардинів.

14. Найвища споруда у Львові – костел Ольги і Єлізавети, висота його вежі – 88 метрів. З цієї літа на ній можна вільно  підніматися і оглядати панораму міста .

15. У Львові зародилась найбільша книжкова подія року –  Форум видавців . Цього річ йому виповнився ХХІ рік.

16. З кінця 90-х років Львів внесено у перелік світової спадщини ЮНЕСКО, у місті збереглося найбільше в Україні (понад 55%)  пам’яток  історії та архітектури – 2 500.

17. У Львові з’явився перший у світі Музей сала, де розміщено найбільше в світі серце із сала завтовшки 55 та заввишки 85 см. Ідея його створення належить львівським рестораторам. Цей музейний експонат у червні 2011 року отримав відзнаку Книги рекордів України – «Найбільше в світі серце з сала».

18. У Львові розвинений кластер ІТ. В галузі працює близько 11 тис. ІТшників. Їх число помітно зросло з початком подій на Сході України.

19. Львівські ІТшники розробили додаток Skype для мобільного телефона.

20. У Львові створюють програмне забезпечення для багатьох голлівудських фільмів: наприклад, спецефекти для «Спайдермена», «Гаррі Поттера», «Халка» та інших фільмів зробили тут.

21. Хоча каву у Львові п’ють дуже давно, пам’ятник людей, що завезла її у XVII столітті до Європи та України, з’явилася в місті недавно. Вшанували Юрію Кульчицького статуєю з бронзи, яку в жовтні 2013 року встановили у сквері навпроти лялькового театру.

22. Восени 2014 року у Львові на площі Коліївщини встановили  велогенератор : крутячі педалі, можна заряджати смартфони та інші гаджети. До речі, сама площа Коліївщини вважається найменшою міською площею в Україні.

23. У Львові є будинок-кросворд та будинок з гігантським портретом Шевченка.

4

24. На V міському Святі пампуха 2010 року у Львові встановив світовий рекорд, виклавши малюнок із понад 7040 пампушків 4 на 10 метрів. Ця подія тепер відома на весь світ – інформація про її розміщення на офіційному веб-сайті Книги рекордів Гіннесса.

25. Львів – найкраще дощове місто країни. Місцеві мешканці жартують, що прийде до Львова, йде з 1256 року (дані першої письмової згадки про Львів).

26. На кінець 2014 року середня зарплата у Львові – трошки вища за 2700 грн.

27. Влітку 2013 року у Львові встановлено  вуличне піаніно , на якому могли грати всі охочі. Згодом, під час Євромайдану, цей музичний інструмент возився в Києві та гра на ньому для військових.

28. У Львові можна відвідати аж 60 музеїв. Серед них,  музей всесвітньо відомого скульптора Йогана Пінзеля , чиї роботи зі Львова 2013 року возили на виставку в Луврі.

29. Вулиця з кількома назвами: станом на 2013 рік вулиця Архівна мала назви на честь Берґмана, Фелліні, Трюффо, Іллєнка, Параджанова і Тарковського.

5

30. У Львові існує поняття «львівської ґвари» – спеціальна мова, якою користуються львів’яни. Потім деякі львовознавці вважають, що це лише  міф для туристів .

31. Львів американізований. У місті є кілька вулиць, які не забезпечують історію міста чи України: вулиця Джона Леннона, Вашинґтона, Лінкольна…

32.

33. Львів – місто, де народився найвідоміший рок-гурт України – «Океан Ельзи». А ще зі Львовим світнім Руслана, Скрябін, гурт «Брати гадюкіні» також.

6

7
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content