
ВІД АВТОРА
Робота логопеда іноді складається таким чином, що без онлайн роботи і онлайн зустрічей з дітьми нікуди, а особливо в теперишніх умовах. І тоді на допомогу завжди прийдуть помічники, інтернет сервіси, які зможуть привернути увагу дитини і зробити Ваше заняття більш цікавим. Інтернет-ресурси – це чудовий інструмент для мотивації школярів, розвитку критичного мислення та креативності. З їхньою допомогою можна створювати дивовижні дидактичні матеріали, які точно незалишать дітей байдужими.
На щастя, таких сервісів безліч і всі вони цікаві та пізнавальні.
В цій книзі буде представленна невеличка частина таких онлайн-сервісів, які підійдуть як для логопеда, вихователя чи педагога так і для батьків.
Приємного перегляду!
1.Zoom
Zoom — програма для організації відеоконференцій. Сервіс використовують для підтримки робочих зв’язків, проведення онлайн-зустрічей і навчання в школах та університетах. Заходити в програму можна як з комп’ютера, так і з планшета з телефоном.
Для роботи педагога цей сервіс є дуже зручним, адже він має функції онлайн дошки та демонстрації екрану, яка є дуже потрібна для використання презентацій, онлайн ігор та різних вправ.

2.Canva
Сервіс надає неймовірні можливості для візуалізації навчального матеріалу та здатний закохати у себе навіть найвибагливішого користувача!
Ресурс містить велику кількість якісних безкоштовних шаблонів, які можна редагувати та підлаштовувати під себе. Тут можна створювати безліч захоплюючих та корисних матеріалів:
- інфографіка;
- плакати;
- діаграми;
- скринкасти та гіфки;
- презентації;
- комікси;
- інтелект-карти;
- чеклисти (і багато іншого).

3.LearningApps
LearningApps-онлайн-сервіс, який дозволяє створювати інтерактивні вправи. Він є конструктором для розробки, зберігання інтерактивних завдань з різних предметних
дисциплін, за допомогою яких учні можуть перевірити і закріпити свої знання в ігровій формі. Сервіс працює декількома мовами, зокрема й українською.
Сервіс LearningApps надає можливість використовувати один з ефективних методів організації активної групової роботи у позакласній виховній роботі з інформатики – розгадування учнями ребусів, які є дуже корисними для розвитку мислення дітей, кмітливості та логіки. Також
можна створити завдання на розгадування гри головоломки у вигляді мозаїки, яку потрібно скласти з безлічі фрагментів малюнка різної форми, складання пазлів, які є одним з найдоступніших засобів навчання та
водночас іграшок, що розвивають логічне мислення, увагу, пам’ять, уяву тощо.

4.Thinglink
Thinglink – сервіс, що дозволяє додавати на зображення інтерактивні відео, картинки, музику, тести та інші мітки
За допомогою цього сервісу можна створити:
- інтерактивну карту (чудова наочність для уроків географії, історії, економіки тощо);
- інтерактивну таблицю (у такій таблиці можна розмістити набагато більше корисних матеріалів та посилань);
- інтерактивну опорну схему (може стати справжньою підказкою для учнів);
- інтерактивне відео.

Дякую за увагу
Автор книги:
Ковальчук Марта Іванівна
студентка групи 2ЛСДО
факультету спеціальної та інклюзивної освіти
Використанні джерела:
- https://naurok.com.ua/post/5-universalnih-onlayn-resursiv-dlya-unaochnennya-navchalnogo-materialu
- https://pdp.nacs.gov.ua/news/korysni-onlain-servisy-dlia-navchannia
- https://learningapps.org/
- https://intellect-school.kiev.ua/resursi-dlya-distancijnogo-navchannya-pid-chas-karantinu/
Published: Dec 2, 2022
Latest Revision: Dec 2, 2022
Ourboox Unique Identifier: OB-1391412
Copyright © 2022