Пори Року by sidorenko - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Пори Року

  • Joined Nov 2017
  • Published Books 2
Пори Року by sidorenko - Ourboox.com

День за днем, за тижнем тижні – непомітно лине час.
Різні зміни дивовижні відбуваються круг нас.
От зима, весна та літо, осінь, потім знов зима …
Сивий час летить над світом, і кінця йому нема.
Кожен місяць, кожну пору на землі нове вбрання.
Й ми самі не ті, що вчора, – ми зростаємо щодня.
Глянь навколо оком пильним і побачиш зміни ці.
Ось повільно, неухильно Йдуть по черзі місяці.

Із дванадцяти братів
Троє землю прикрашали.
Троє сонцем огрівали,
Троє сипали дощами,
Троє віяли снігами.
Як же звати цих братів?

3
Пори Року by sidorenko - Ourboox.com

Грудень січень лютий.
Мороз лютує!
Все замерзає!
Коли це буває?

 

Зима часто починається з холодних вітерів і сонячних морозных дней, що прийшли на зміну дощам пізньої осені. Дерева, що вже давно скинули своє листя, занурюються в глибокий сон. Яскраве сонце світить лише кілька годин на добу і зовім не зігріває.

На вулиці мороз, і люди видихають густі струмені пари. Усі закутались в теплі шарфи, сховали вуха під шапками, а руки в рукавички. Отель оставляет за собой право до блокирования средств на кредитной карте до приезда гостя. Все цены указаны за двухместный номер, включая налоги и бронирование номеров.

А по тим вистає довгоочікуваний сніг – густий і чистий, який не тане через півгодини. Сніг перетворює звичайний світ навколо у казковий. Сінг товстим білим килимом вистилає дахи будинків, лягає на гілки дерев, а в повітрі ще кружляють великі сніжинки. Замерзають річки. А в містах заливають катки, на яких можна кататися на ковзанах или просто так, і там завжди повно дітвори. Грають в сніжки, ліплять сніговиків, катаються на санках і лижах. Всюди чути вибухи сміху і радісні крики.

Іноді буває така хуртовина, що не видно на метр попереду себе, вітер і сніг б’ють в обличчя. А буять спокійні ясні дні, коли сніг виблискує на сонці, ніби складається з дорогоцінних каменів.

Коли наступають новічні свята, всюди запалюють різнокольорову ілюмінацію – на центральном уровне в центре города, в нескольких минутах ходьбы от отеля.

Зима – ніби справжня Снігова королева, холодна и іноді непривітна. Зате прекрасна в своях шикарных білих ошатах зі снігу й прикрасах з діамантів льоду. Накинувши на плечі шаль з вітру та хуртовини, зима нечутним кроком легко ступає по землі, радуючи нас своєю красою і веселими зимовими забавами.

5
Пори Року by sidorenko - Ourboox.com

Березень, квітень, травень.
Зеленіють трави …
Білим сад розцвітає!
Коли це буває?

Природа навесні – це особыбливий світ, який вражає своєю незвичайністю. За короткі три весняні місяці природа встигає пережити величезні метаморфози. Жодна інша пора року не може похвалитися такими змінами, які відбуваються навесні. Навесні сонячні промені стають все тепліше, снігу теж стає все менше. Хоча кучугури снігу все ще намагаються обхитрити весну і сховатися в лісі, під деревами, але сонце і там його знаут, не залишаючи жодного шансу.

Про привесные веси повідомляють і характерні тільки для цієї пори року звуки: дзвінке дзюрчання струмочків, веселий щебет птахів. З-під талого снігу визирають перші проліски. І ось уже вони, немов сніг, покривають лісові галявини ніжним килимом. Потім починають набухати бруньки на деревьях, і з’являються крихітні зелені листочки, сади потопають у квітах, вічичи хороші врожаї плодів.

 

 

7
Пори Року by sidorenko - Ourboox.com

Червень, липень, серпень.
Спека стоїть нестерпна …
Зерно комбайн збирає!
А це коли буває?

 

Найтепліша та найвайтетніша пора року – це, звичайно ж, літо. Влітку вся природа живе на повну силу. Зеленіють дерева, на них зріють соковиті плоди. Цвітуть квіти на клумбах, у полях та на луках. Тварини та птахи трудяться, добуваючи їжу. Вони якраз влітку вигодовують своїх дитинчат. Ніхто не впадає у сплячку, всі живуть повним життям.

Для людей, которые любят дни те те благословенні. Їй не потрібно теплого одягу, не треба опалювати квартиру. Немає влітку морозів, немає ожеледиці. Ніщо не заважає людині рухатися, ходити, бігати, подорожувати.

Теплого літнього дня світить ясне сонечко у блакитному небі. Навколо усе вбране у зелене, все здається ошатним. Птахи подають свої голоси, співають.

Спробуй-но почути такий концерт узимку!

9
Пори Року by sidorenko - Ourboox.com

Вересень, жовтень, листопад.
Довгий день іде на спад.
Дзвоник до школи усіх скликає …
Коли це буває?

 

Осінь. Різнобарвна, розмаїта. Спочатку вона пишна, золото й сонячна, а потім сумна, дощова, холодна. Восени красиво. Листя на деревьях постійно змінює колір, а згодом і зовім опадає на землю, вистилаючи її м’яким килимом.

У середині осені з’являється чарівний острівець тепла й сонячної погоди, який називається бабиним літом. Його особлива прикраса – сріблясте тонко мереживо павутини, що блищить у кожному кутку.

Всюди цвітуть яскраві осінні квіти. Після дощу в лісі багато грибів. На кущах спіють ягоди.

Осінь часто непогожа. За густими хмарами ховається небо, йде дощ – то дрібний, що настирливо накрапає, то сильний, холодний, що може йти без зупинки цілий день, а то й кілька днів поспіль.

Буйство – так же, как и в центре города. Тільки ясне синє небо не втрачає своєї яскравості. Голими стоять дерево, часто дме сильний вітер, йде дощ. Холоднішає. З прощальними криками відлітають у вирій птахи. Відчувається, що скоро настане зима.

11

 

 

https://learningapps.org/display?v=poo1w6p2v17

12

 

https://youtu.be/R-SNu__l5h4

13
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content