Проблеми сучасних підлітків by luyluyflu - Illustrated by Клименко Культе 11-Б - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Проблеми сучасних підлітків

by

Artwork: Клименко Культе 11-Б

  • Joined Feb 2022
  • Published Books 1

ОСНОВНІ ПРОБЛЕМИ

Проблеми, які хотілося б розглянути в даній статті турбують вже не одне покоління батьків і педагогів. Саме їм до болю знайомі ситуації, коли приходилось розводити руками й коментувати: «Ну і діти пішли, зовсім не схожі на…». Те ж саме ми говоримо або думаємо, коли спостерігаємо дітей, поведінка яких відрізняється від шаблонів або усталених моделей. Але боляче всього від думки, що відсутня статистика, яка б свідчила скільки дітей залишилось з нереалізованим потен­ціалом або їх здібностями, скільки надламаних доль ми маємо поряд і скільки б корисного від цих дітей могло отримати суспільство. Такі діти дуже скоро надламуються від нашого небажання ба­чити в кожній індивідуальність. Іншим часом приходиться замислюватися над тими питаннями, які вирішувало не одне історичне покоління: Що робити? Хто винен? Чому діти не розуміють ба­тьків?

 

1

Анастасія Савицька. "Проблеми підлітків"

2

Підлітковий вік – це час змін.

Підлітки вразливі, нерідко потрапляють у тенета шкідливих звичок, а це – крок до серйозних проблем у дорослому віці. Досить часто батьки не в змозі дати раду проблемній поведінці своєї дитини.

Розгляньмо, які проблеми найпоширеніші в дітей підліткового віку і як батьки можуть із цим упоратися.

3

Кожен п'ятий український підліток вперше напився у 14 років – опитування |  Нова українська школа

4

Як зарадити проблемам підлітків

Підлітковий вік непросто пережити і дітям, і їхнім батькам. Єдиний спосіб здолати проблеми цього віку – знати про них усе й бути до них готовими.

 

Ось низка проблем, з якими досить часто стикаються підлітки.Підлітки у віці 11-17 років ведуть сидячий спосіб життя - ВООЗ

5

1. Фізичні зміни – Зміни в зовнішньому вигляді.

Нормальна поведінка: підлітки дотримуються моди, тому можуть зухвало вдягатися або фарбувати волосся в неприродні кольори. Навіть якщо дитина заявляє про своє бажання зробити собі тату – утримайтеся від жорсткої критики, це не найгірше, що вона може зробити. Погляди можуть змінитися, коли зміниться мода. У дівчаток формуються груди, і спочатку це може спричиняти незручності. Дівчатка починають усвідомлювати свою фігуру. У хлопчиків ламається голос і починає рости волосся на обличчі.

Рекомендації

Кращий спосіб допомогти дитині пройти через цей період – це розповісти їй про зміни, що з нею відбуваються.
Поясніть підлітку, що зміни тіла – це нормально. Надайте допомогу при адаптації до змін: визнайте зміни самі й допоможіть дитині визнати їх. Привчіть дитину до здорового раціону і фізичних вправ.

6

Як спілкуватися з підлітками, щоб не стати «злюкою» або «тираном»

7

2. Емоційні зміни – Зміни настрою
Нормальна поведінка: гормональні зміни й особливості розвитку дитини призводять до того, що часто змінюється настрій, дитина стає дратівлива і відчуває труднощі з контролем емоцій. Зміни гормонального фону викликають у підлітків не тільки фізичні, а й емоційні зміни. Підлітки бувають надмірно емоційні (і це теж пов’язано з гормонами). Геть усе може зробити їх щасливими, сумними або злими.

Дівчатка-підлітки занадто вразливі й часто плачуть. Часті перепади настрою властиві і хлопчикам, і дівчаткам. Фізичні зміни стають причиною появи саморефлексії в підлітків. Діти, які рано досягають статевої зрілості, можуть почуватися дивно.

У підлітковому віці діти часто усвідомлюють власну неповноцінність або, навпаки, перевагу над іншими. В дітей часто виникають думки про секс. Це може викликати в них почуття провини.

8

Що потрібно знати про суїцид серед підлітків? – Дитячий психолог

9

Агресія й жорстокість

Агресія особливо часто властива хлопчикам-підліткам. У них розвиваються м’язи, грубшає голос, спостерігається період активного росту. Крім того, вони стають емоційно більш вразливими. Підлітки часто вплутуються в шкільні бійки. Кожна людина має право на фізичну безпеку. Якщо підліток проявляє жорстокість у ставленні до вас – негайно зверніться по допомогу до родичів, друзів сім’ї або, за крайньої необхідності, в поліцію. Це не означає, що ви не любите свою дитину – просто особиста безпека повинна бути для вас на першому місці.

10

Жорстокі діти: у чому проявляється дитяча жорстокість, чому діти бувають  жорстокі, хто винен і що робити,

11

Як поводитися з розлюченим підлітком

Багатьом підліткам важко справлятися з гнівом, і тому вони приховують його за різними емоціями, такими як фрустрація, збентеження, смуток, страх, сором тощо. Коли підліток не може впоратися з почуттями, він може накинутися на опонента, піддаючи інших і себе ризику. У більшості випадків підлітки не можуть усвідомити свій гнів, висловити його прийнятним способом або попросити підтримки.
Завдання батьків у такому випадку – допомогти впоратися з емоціями й навчити висловлювати гнів більш конструктивно. Шкільна агресія дійшла вже до Дніпра.

12

МАТЕРІАЛИ 

 

https://molod-sport.khm.gov.ua

https://lib.iitta.gov.ua

13
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content