Oргaнізaція прoектнoї діяльнocті учнів у курcі інфoрмaтики by Larisa Mazun - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Oргaнізaція прoектнoї діяльнocті учнів у курcі інфoрмaтики

  • Joined Mar 2019
  • Published Books 1

Проектне навчання (project-based learning) дедалі більше набирає обертів, оскільки є дуже ефективним і актуальним підходом до викладання та навчання. Численні дослідження вказують на те, що після його успішного впровадження в учнів покращується мотивація до навчання та підвищується рівень досягнень. Також така форма роботи допомагає реалізувати частково програму ранньої профорієнтації учнів, аби в майбутньому випускники свідомо обирали професію і навчальний заклад.

1

 

 

“Проектна наука – це захопливий спосіб вивчати навколишній світ. Зосереджуючи увагу на основних ідеях разом із практикою та перехресними поняттями, класні кімнати стають навчальними середовищами, де викладачі й студенти беруть участь у  моделюванні та проведенні досліджень, формуванні та обговоренні гіпотез, що підтверджуються доказами й міркуваннями” (Krajcik, 2015).

 

 

2

Реалізація наскрізних ліній у курсі інформатики.

 У 5 класі до теми Опрацювання текстових даних пропонують завдання за варіантами:

Розробити інформаційні плакати на одну з тем: «Рослини України, що зникають», «Тварини України, що зникають», «Утилізація технологічних пристроїв та її значення в збереженні довкілля».

 Під час його виконання учень використовує знання, набуті у попередній темі «Мережеві технології та Інтернет» та розвиває практичні навички редагування тексту, додавання зображень із файлу та їх форматування.

3
Oргaнізaція прoектнoї діяльнocті учнів у курcі інфoрмaтики by Larisa Mazun - Ourboox.com

У 6 класі до теми «Комп ютерні презентації» :

  • Які, на Вашу думку, 5 екологічних проблем є найгострішими на даний момент в Україні? Розробіть презентацію, у якій висвітліть кожну з них. Всю необхідну інформацію можна знайти у Інтернеті.

 

  • Уявіть собі, що у вашій школі приїхали на екскурсію шестикласники з іншої країни. Вам необхідно надати презентацію на тему «Народні символи України». У презентації необхідно включити 5-6 символів з інформацією про те, чому вони вважаються народними символами (легенда, приклад чи історія).

5
Oргaнізaція прoектнoї діяльнocті учнів у курcі інфoрмaтики by Larisa Mazun - Ourboox.com

Для 5, 7, 8, 9  класів:

Кожен автомобіль виграє в атмосфері в 3 рази більше забруднюючих речовин у порівнянні зі своєю власною масою.

Знайдіть необхідну інформацію та складіть програму для обчислення кількості забруднюючих речовин, які виграють у атмосфері таких машин як Smart Fortwo (750 кг), ВАЗ 2101 (955 кг), Hyundai HD35 (3, 5 т.),?

(Знайдіть необхідну інформацію та прочитайте, використовуючи табличний процесор, який забруднює речовини, які викличуть в атмосферу такі машини, як Smart Fortwo (750 кг), ВАЗ 2101 (955кг), Hyundai HD35 (3, 5 т.)

7
Oргaнізaція прoектнoї діяльнocті учнів у курcі інфoрмaтики by Larisa Mazun - Ourboox.com

Навчіть мене по-новому.

SТЕМ у проектах з інформатики

Останнім часом стало очевидно, що класичний підхід до української освіти вже не задовольняє потреби суспільства, яке стрімко розвивається. Традиційний університет цілком може підготувати чудових викладачів філософії або історії, але для механіків, інженерів, винахідників потрібен інший стиль отримання та застосування нової інформації, який має бути доступний іще з дитинства. Такий підхід може не лише допомогти вчасно розкрити таланти і здібності юних інноваторів, а й дати можливість наблизитися до природничих наук і перестати боятися «складних матерій». З кожним роком потреба в спеціалістах технічних професій буде зростати, а їх нестачу ми відчуваємо вже тепер.

 

9

STEM поєднує проектний і міждисциплінарний підхід, який наразі вчителі у всьому світі визнають кращим. У його основі — інтеграція природничих наук, технології, математики та інженерної творчості. Усі ці галузі тісно пов’язані між собою на практиці, отже, їх вивчення у спільній площині дуже важливе.

Одним із недоліків нашої освіти є те, що діти просто не розуміють, як саме вони можуть застосувати знання з точних і природничих наук у подальшому, тому й зацікавленість не надто висока. STEM виправляє цю помилку й демонструє, як діти можуть використати отриману інформацію в житті. Учні вивчатимуть не просто абстрактні дані, вони досліджуватимуть конкретний проект, а потім — реалізують створення власного проекту певного продукту. Проводячи розважальні експерименти, діти легко починають розуміти складні формули, запам’ятовувати терміни.

10

Яким чином впроваджуються елементи STEM-освіти на уроках інформатики в нашому закладі

По-перше, це проведення бінарних уроків, встановлення міжпредметних зв’язків на уроках інформатики. Завдання практичних робіт з інформатики підбираю так, щоб у них були зв’язки з фізикою, хімією, географією, біологією. Під час проведення бінарних уроків з фізики та інформатики використовую наступні сервіси:

https://circuits.io/  (Електроніка від новачка до професіонала),

http://www.virtulab.net/  (Віртуальна освітня лабораторія),

http://allfizika.com.

При вивченні теми «Спільна робота з документами. Розробка колективного проекту» (11 клас) поєдную географію, художню культуру і мистецтво (створення карти Google з прикріпленими фотографіями визначних місць і пам’яток архітектури і мистецтва).

11

По-друге, використання комп’ютерного моделювання.

 

При вивченні теми «Моделювання» у 7 класі знайомлю учнів з різними видами моделей (у тому числі 3D моделі) використовуючи сервіси Інтернету. Це можуть бути віртуальні лабораторії з хімії, комп’ютерна модель анатомії людини, 3D моделі онлайн та інші. Учням цікаво працювати з цими сервісами.

Використовую різні форми навчання – групова робота, проектна діяльність, індивідуальне навчання.

12

Третім кроком до впровадження STEM-освіти, є вивчання учнями мов програмування. Оскільки вміння програмувати розвиває конструктивне мислення, розширює кругозір, розвиває логічне мислення та допомагає краще розуміти динамічний світ.

Починаючи з 5 класу даю завдання, що пов’язані з мовами програмування на он-лайн платформах:

https://www.madewithcode.com/projects/ (проект від Google)

https://hourofcode.com/ua/uk/learn. Платформа «Година коду» – годинний вступ до інформатики, призначений для демістифікації програмування і демонстрації того, що кожен може опанувати його основи.

Діти з цікавістю залучилися до цьогорічних завдань проекту «Година коду», а також взяли участь у Всеукраїнському веб-квесті для дівчат «У світі кодування 2018» і посіли ІІ місце.

13
Oргaнізaція прoектнoї діяльнocті учнів у курcі інфoрмaтики by Larisa Mazun - Ourboox.com

Невеликі проекти спонукають дітей до науково-дослідницької роботи.

 

Горбаченко Василь переможець Всеукраїнського конкурсу захисту науково-дослідницьких робіт учнів членів МАН. Своє дослідження «Інтернет-система R.I.C.P.» він представляв на ІІ Всеукраїнській виставці-звіті дитячої творчості «Країна юних майстрів».

Також в цій виставці брали участь, ще двоє наших учнів – Ярош Антон, Тесля Ярослав.

15
Oргaнізaція прoектнoї діяльнocті учнів у курcі інфoрмaтики by Larisa Mazun - Ourboox.com

 

 

Отже, світ неперервно змінюється, даючи дедалі більше можливостей застосовувати нові методи та підходи в навчанні, аби здобувачі освіти були якомога краще підготовлені до реального життя. Проектне навчання та  STEM-освіта– метод, ефективність якого підтверджена світовою практикою.

17
Oргaнізaція прoектнoї діяльнocті учнів у курcі інфoрмaтики by Larisa Mazun - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content