Загальний розвиток дитини by Daria Dragoy - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Загальний розвиток дитини

  • Joined Apr 2021
  • Published Books 1

 

Обсяг, стійкість, концентрація і інші властивості уваги, які потрібно розвивати

Всього є шість властивостей уваги. Порушення кожної з них по-своєму відбивається на діяльності дитини.

1) Обсяг уваги. При невеликому обсязі уваги дитина не вміє концентруватися одночасно на декількох предметах і утримувати їх в пам’яті.

2) Стійкість і 3) концентрація уваги. Працюйте в цьому напрямі, якщо дитина швидко відволікається на сторонні справи, не може довго зосереджувати увагу.

4) Вибірковість уваги. Ця властивість вкрай важлива, щоб вміти зосередити увагу на значному процесі. І при цьому не звертати уваги на другорядні, відволікаючі стимули. Проблеми з вибірковістю уваги заважають доводити почате до кінця.

5) Розподіл уваги. Дитині складно виконувати два завдання одночасно.

6) Переключення уваги. Здатність швидко і легко перемістити увагу з одного виду діяльності на інший. Дитина важко переносить увагу з одного об’єкта на інший, перемикається занадто повільно? Розвивайте гнучкість уваги.

Поспостерігайте, що дається дитині складніше: сприймати інформацію візуально або на слух? З огляду на це, ви зможете більш грамотно підібрати ігри та вправи на увагу.

Ось тепер, коли проблема зрозуміла, приступаємо до корисних активностей! Навчити дитину керувати увагою допоможуть ігри.

 

1

Гра «Дожени робота»на концентрацію, вибірковість і стійкість уваги.

Накресліть такий квадрат з роботом. Він буде пересуватися вгору, вниз, вправо і вліво за вашими командами. Продиктуйте кілька ходів і попросіть дитину вказати, в яку кроківку перемістився робот. Водити по полю пальцем не можна.

2
Загальний розвиток дитини by Daria Dragoy - Ourboox.com

Гра «Захисники островів»розвиває переключення уваги

 

Цю гру можна назвати морським боєм нового рівня. Замість звичайного квадратного ігрового поля дія розгортається на круговій діаграмі. Гравець може вибрати один з трьох рівнів складності.

4
Загальний розвиток дитини by Daria Dragoy - Ourboox.com

Вправа «Що змінилося?»Розвиваємо обсяг уваги

Розкладіть на столі близько десяти предметів. Можна взяти, наприклад, канцелярське приладдя: ручки, олівці, пенал, лінійку і т.п. Потім попросіть дитину запам’ятати, як лежать предмети.

Потім попросіть його закрити очі і дорахувати до 20-ти. За цей час поміняйте деякі з предметів місцями або зовсім приберіть. Запропонуйте дитині сказати, що змінилося.

6
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now