Шедеври архітектури України by Tamila Tiurina - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Шедеври архітектури України

  • Joined May 2022
  • Published Books 1

ПАЛАЦ ПОТОЦЬКИХ

Це яскравий зразок архiтектури зрiлого iсторизму, одна з найцiкавiших архiтектурних пам’яток Львова. Запроектував його французький архiтектор Луї д’Оверню на замовлення намiсника королiвства Галичини і Лодомерiї графа Альфреда II Юзефа Потоцького (1817-1889).

Будівництво тривало від 1888 до 1890 року пiд наглядом та деякою коректурою львівського архiтектора Юліана Цибульського.

Історія палацу була непростою. Під час війни 1918–1919 років тут була резиденція місії Бартелемі – представництво Найвищої Ради країн Антанти. У 1919 році під час святкового параду у Львові на палац упав літак американського пілота Едварда Ґрейвса, пожежа знищила ліве крило будівлі. Ремонт та реставрація палацу тривали до 1931 р. Після ІІ Світової війни тут розмістився Інститут геології та геохімії горючих корисних копалин АН УРСР. З 1975 р. будівлю використовували як Палац урочистих подій (Львівський міський РАЦС), у якому одружилися понад 130 тисяч пар. 

2
Шедеври архітектури України by Tamila Tiurina - Ourboox.com

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича — один із найстаріших класичних університетів в Україні. Розташований у величній будівлі сучасних Чернівців – комплексі, спорудженому в 1864-1882 рр. як резиденція буковинських митрополитів за проектом відомого чеського архітектора Йосифа Главки.

1868 року ставиться питання в Буковинському сеймі про заснування юридичної академії в Чернівцях. А 1872 року депутат краю доктор Костянтин Томащук на засіданні від 28 листопада 1872 р. висунув і обґрунтував пропозицію про заснування в Чернівцях університету.Указом австрійського імператора Франца-Йосифа від 31 березня 1875 р. було засновано Чернівецький університет.

4 жовтня 1875 р. відбулося урочисте відкриття університету, якому було надано назву Чернівецький університет ім.Франца-Йосифа.Мав різні назви: імені Франца Йосифа до 1918 p., Universitatea Regele Carol I din Cernăuţi до 1940. і Чернівецький державний університет після 1940 року. З 1989 року Чернівецькому університетові присвоєно ім’я Юрія Федьковича.

4
Шедеври архітектури України by Tamila Tiurina - Ourboox.com

КІНОСТУДІЯ VICTORIA FILM STUDIOS

В селі Гурівщина, що знаходиться неподалік міста Київ знаходиться український замок «Діснейленд».

Замок побудований найбільшою українською кіностудією Victoria Film Studios. На майданчиках знімали багато відомих фільмів та серіалів. Сам замок являється головним входом до кіностудії. На жаль екскурсії там не проводять і вхід повністю закритий для відвідувачів. Загально замок виглядає неначе в ньому мешкає принцеса, але якщо придивитися до деталей то можна побачити багато цікавих елементів з фільмів не для дітей. Зовні він виглядає як замок з заставки, відомої, кінокомпанії Walt Disney. Побудований замок зі справжнього каменю, дерева та металу.

 

Біля входу в кіностудію стоїть скульптура з металу головного антагоніста з фільму жахів «Чужий». Перед самим замком стоїть трон з популярного серіалу «Гра престолів». А на поряд стіні стоїть Бетмен.

6
Шедеври архітектури України by Tamila Tiurina - Ourboox.com
Шедеври архітектури України by Tamila Tiurina - Ourboox.com

ПАСАЖ МЕНДЕЛЕВИЧІВ

Історична будівля Одеси, з магазинами, торговою галереєю, квартирами та готелем. Пам’ятка історії та архітектури кінця XIX — початку XX століття. Розташована на перетині вулиць Преображенської й Дерибасівської.

Наприкінці 1890-х років ділянку придбав Мойсей Якович Менделевич, — глава експортної компанії, що займалася хлібною торгівлею. Пасаж будувався для братів Мойсея і Юхима Менделевичів протягом 1898- початку 1900 років. У багатофункціональному будинку на першому поверсі були розташовані магазини, інші поверхи призначалися під оренду, також у будинку були житлові квартири. Після закінчення будівництво значний простір зайняла приватна жіноча гімназія.

1901 року сталася велика пожежа, яка привела до людських жертв — на верхньому поверсі знаходилась жіноча гімназія, деякі діти загинули, також загинули пожежники під обвалом сходів. Після цього пасаж Менделевичів був відновлений, але без купола та частини скульптурних прикрас на аттику з боку Преображенської вулиці. Під час перебудови приміщення з боку Дерибасівської було перебудовано під готель з однойменною назвою — «Пасаж», який отримав окремий вхід з вулиці.

З боку Дерибасівської у наш час було встановлено декілька меморіальних таблиць, у тому числі на згадку про розташування магазину Фаберже у першій половині 1900-х років (потім переїхав у будинок по сусідству).

Нині у пасажі Менделевичів розміщуються магазини, ресторації, офіси, а також управління готелю «Пасаж».

10
Шедеври архітектури України by Tamila Tiurina - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content