Як правильно одягати дитину by Olya Rudyk - Illustrated by Поради щодо комфортного одягання дітей. - Ourboox.com
This free e-book is brought to you by
Ourboox.com

Ourboox is the world's simplest platform for creating and sharing amazing ebooks.

You too can become one of our 75,000 authors.

Join us now and start creating your own books right away.

Create your own free book

Як правильно одягати дитину

by

Artwork: Поради щодо комфортного одягання дітей.

Спробую розповісти про себе... Приоритетними маю ті бажання, які несуть в життя добро та радість, як для себе, так і Read More
Member Since
Nov 2017
Published Books
1
Як правильно одягати дитину by Olya Rudyk - Illustrated by Поради щодо комфортного одягання дітей. - Ourboox.com

ЯК ПРАВИЛЬНО ОДЯГАТИ ДИТИНУ

Перша умова ефективного гартування – правильне використання одягу.

 • Одяг для малюка повинен відповідати порі року, бути легкою, зручною, красивою, яскраво забарвленою, захищати від охолодження, а також від перегріву і створювати у малюка гарний настрій!

 • При виборі одягу для своєї малюка не забувайте, що колір впливає на його поведінку:  червоний  колір діє вибудливу дію: він надихає і мобілізує сили; помаранчевий  – утішає і бадьорить; жовтий  колір зміцнює нервову систему і стимулює діяльність мозку; зелений  колір розслаблює; блакитний  – допомагає заспокоїтися і полегшує біль; рожевий  колір чинить одночасно стимулюючу та заспокійливу дію; фіолетовий  колір допомагає реалізувати творчі здібності і здолати страх.

 • Маленькі діти ростуть швидко, і тому одяг, зовсім новий, але вже непотрібний, викидати жалю, а купувати іншу неефективно. Не соромтеся прийняти у спадок речі від родичів, друзів, сусідів. Але тільки при цьому обов’язково поцікавтесь, вони передають вам речі своєї дитини або чужої. Коли людина вам знайома, ви напевно знаєте, як він себе почуває, як росте. Від подарунків незнайомих людей або від предметів, що належали серйозно хворію дитини, потрібно відмовитися. Речі зберігають інформацію: костюм здорової дитини благотворно впливає на слабкого або хворобливого чоловіка, а ось сукня, що дісталася від хворого або дитини, що загинула, пригнічує енергетику здорової дитини.

 • Намагайтеся вибирати дитячий одяг не тільки красивий, але й легкий, практичний і зручний для малюка. Адже, погодьтеся, навряд чи ви дозволите своїй нарядній крихітці повзути в дорогому костюмі по полу або сідати на пісок у пісочниці.

 • Підбирайте речі за кольоровою гамою, щоб вони могли прати всі разом.

 • Одяг, який безпосередньо прилягає до тіла, повинен бути з м’якої тканини.

 • Одяг з грубої тканини (наприклад, куртки) не можна надягати прямо на голці тіло.

 • Перевагу віддавайте одяг з натуральних тканин (бавовняних тощо) – вони повітропроникні та корисні для шкіри. Нижня білизна має бути тільки з натуральних тканин.

 • Щодня міняйте білизну на дитині. У несвіжому одязі малюк не отримує необхідного для організму кількості кисню, і через це він відчуває дискомфорт і починає примасувати.

 • Для того, щоб колготки не скинули з ніг, надівають шкарпетки або дитячі підтяжки.

 • Взуття повинна бути з натуральної шкіри, щоб нога не пітніла, з твердою п’ятою та супінатором.

 • Прийнятніше речі з застібкою попереду. Через голову одяг надівати важче. Та і вашому малюкові це навряд чи сподобається.

 • Намагайтеся не використовувати одяг на гумках, які можуть дуже вправлятися в тіло дитини і тим самим порушити поверхневий кровообіг.

 • При виборі одягу зверніть увагу на малюнок, яким прикрашена тканина. Ваш малюк зрадіє, якщо бачить на придбаній кофтіні улюбленого зайчика або ведмежа. Краще всього, якщо малюнок буде побудований за принципом клаптикової композиції. Це дозволить дитині знаходити нові й нові деталі, вже відомі йому з навколишнього світу. Адже, на відміну від дорослих, діти не просто носять одяг. Одяг допомагає їхньому розвитку, формує естетичні погляди та систему цінностей.

 • Дома надягайте на кричітку повсякденної білизни, щоб не хвилюватися, якщо він забрудниться.

2

ОДЯГ ДЛЯ ЛІТНІХ ПРОГУЛЯНОК

 1. Літом не можна надягати на дитячу білизну, зшиті з теплих щільних тканин.

 2. Повітря повинно вільно поступати до тіла дитини. Якщо малюк п’итніє, то на ньому надто багато одягу, або вона неправильно підібрана.

 3. Одяг малюка повинен бути досить відкритим, щоб його тіло засмагло.

 4. Коли ви виходите з дитиною на вулицю, одягайте на його голову панаму або кепку.

ОДЯГ ДЛЯ ЗИМОВИХ ПРОГУЛЯНОК

 1. Комбінезон зручніший для зимових прогулянок, ніж курточка з штанцями. Надішлі його малюкові, ви будете впевнені в тому, що він всюди захистить тіло вашого кричитка від холоду та вологості.

 2. Для прогулянок в холодну погоду дуже зручні шапочки-шоломи. У них шия дитини захищена від холоду та вітру.

 3. Рукавички (краще що не помокають), щоб уникнути втрат повинні бути на гумцях.

 4. Взуття має бути легкою, тепле і зручною. Воно не повинно пережимати і натирати шкіру. Якщо після прогулянки ви помітили почервоніння на пальцях малюка або на п’ятій, уважно оглядайте його взуття. Можливо, заважає підкладка, або натирає ніжку швів, або матеріал, з якого зшиті взуття, занадто твердій у визначеній місці. Тоді просто ретельно розімніть цю місце.

 5. Після прогулянки відразу ж просушіть одяг малюка. Не рекомендується використовувати для цього обігрівальні прилади з відкритою спіраллю, оскільки це може закінчитися пожежею. Взуття що прополосно можна вкласти на батарею підошвами вгору або набивати її газетами.

3

ЯК ТРЕБА ОДЯГАТИ МАЛЮКА В ПРИМІЩЕННІ, ЯКЩО ТЕМПЕРАТУРА ПОВІТРЯ:

+23 ° і вище – майка, труси, легка бавовняна сукня або сорочка з короткими рукавами, шорти, шкарпетки, шкіряні сандалії;
+21 … + 22 ° – майка, труси, бавовняна або полушубчата сукня або сорочка з довгими рукавами, бавовняні або полушубчі шорти, колготки, шкіряні туфлі;
+ 18 … + 20 ° – бавовняна футболка, труси, фланелева або вовняна сукня або сорочка з довгими рукавами, вовняні шорти або брюки, колготки, шкіряні туфлі;
+16 … + 17 ° З – бавовняна білизна, трикотажна або вовняна сукня або сорочка з довгими рукавами, вовняні шорти або брюки, в’язана шапочка, теплі шкарпетки, шкіряні туфлі.

ЯК ОДЯГАТИ МАЛЮКА НА ВУЛИЦЮ, ЯКЩО ТЕМПЕРАТУРА ПОВІТРЯ:

+28 “і вище – майка, труси, панама або кепка, сандалі;
+23 … + 27 ° – тонка білизна, сукня (сорочка) з короткими рукавами, шорти, шкарпетки (всі одяг бавовняних), сандалі;
+ 18. .. + 22 ° – одяг і взуття такі ж, як і в приміщенні при аналогічній температурі. При сильній вітрі – тепла кофтина;
+15 … + 17 ° – тонка бавовняна білизна, щільна бавовняна, трикотажна або вовняна сукня (сорочка) з довгими рукавами, тепла кофтина (в сильній вітрі – легка куртка), вовняні брюки, колготки, шапочка, туфлі або черевики;
+7 … + 14 ° – бавовняна білизна (футболка), тепла сукня (сор очка з брюками), куртка або демісезонне пальто, колготки (при +7 … + 10 ° – рейтузи без брюк), теплі шкарпетки, шапочка, черевики або чобітки;
+6 …- 2 ° – бавовняна білизна, тепла сукня (сорочка з брюками), кофта з вовни, куртка або дівчатне пальто, колготки, рейтузи, теплі шкарпетки, чобітки, вовна шапочка на підкладці, рукавички, при температурі нижче 0 – зимове пальто без трикотажної кофти або теплого комбінезону;
-3 …- 8 ° – бавовняна білизна, трикотажна або вовняна сукня (сорочка), трикотажна або вовняна кофтина, зимове пальто або комбінезон, рейтузи або брюки, шкарпетки, зимова шапка, утеплені чобітки;
-9 …- 15 ° З – бавовняна білизна, трикотажна або вовняна сукня (сорочка), товста вовняна кофта (светр) або два трикотажні кофтини, зимовий кожух (шуба), колготки, рейтузи, брюки, вовняні шкарпетки, бавовняна косинка, зимова шапка, рукавички, утеплені черевики.

4

5

ПАМ’ЯТКА

для батьків про гігієнічні вимоги до одягу дитини

 

Поверхня виробів, що не контактує безпосередньо зі шкірою дитини, може бути оздоблена синтетичними матеріалами.

 

Дозволено використовувати поліамідні текстуровані нитки для зашивання миска в дитячих панчішно-шкарпеткових виробах.

 

Костюми купальні, карнавальні, бальні і театральні, одяг святковий із синтетичних та штучних матеріалів дозволено носити епізодично.

 

Як підкладку в одязі дітей можна використовувати синтетичні тканини.

 

Для дітей до трьох років

 

Одяг першого і другого шарів має бути виготовлений винятково з натуральних тканин.

 

Дозволено використовувати штучну тканину як підкладку одягу третього шару.

 

З’єднання деталей, обметування зрізів, оздоблювальні шви одягу можуть бути зроблені синтетичними нитками, якщо шви не контактуватимуть зі шкірою дитини. Шви готових виробів мають бути закріплені.

 

На білизні дітей можуть бути аплікації, вишивки, оздоблення швів із синтетичних та штучних матеріалів, а також обробки, виконані методом друку та термодруку, якщо вони не стикатимуться з тілом дитини.

 

Для дітей від трьох до семи років

 

Дозволено одягати панчішно-шкарпеткові вироби з пряжі змішаних волокон (50% натуральних і 50% хімічних волокон).

 

Одяг другого шару може бути з натуральних, штучних та змішаних тканин, вміст натурального волокна в останніх має бути не менше 50%.

 

Білизна першого шару (труси, майки) з хімічних волокон, вовняної чи напіввовняної пряжі для дітей повинна мати внутрішню бавовняну ластку.

 

6

ПАМ’ЯТКА

для батьків про гігієнічні вимоги до взуття дитини

 

Вкладна устілка та підкладка взуття дитини мають бути виготовлені з натуральних матеріалів (підкладочна шкіра, тканини, трикотажні полотна тощо).

Штучні та синтетичні матеріали допустимі лише для верху взуття дитини.

Для верху взуття дітей віком від одного до трьох років дозволено використання штучних та синтетичних матеріалів, однак за умови виготовлення внутрішньої підкладки з натуральних матеріалів.

У зимовому взутті дитини підкладка може бути зі штучного хутра та байки.

У закритому взутті дитини заборонено використовувати підкладки зі штучної та/або синтетичної шкіри.

Носкова частина взуття дитини має бути ширшою за пучкову та відповідати висоті плюснофалангового суглоба великого пальця стопи.

У взутті дитини підбори мають бути низькими. Висота підборів повсякденного дитячого взуття має становити 5-10 мм.

П’яточна частина дитячого взуття має щільно охоплювати п’яту і бути стійкою.

У літньому взутті дитини допускають відкриту п’яточну частину за умови її фіксації, забезпечення стійкості стопи під час ходіння та зручного закріплення взуття на нозі.

7

8
Картинки розминки.
Картинки розминки
This free e-book is brought to you by
Ourboox.com

Ourboox is the world's simplest platform for creating and sharing amazing ebooks.

You too can become one of our 75,000 authors.

Join us now and start creating your own books right away.

Create your own free book

COMMENTS 0

Leave a Reply