למידה מרחוק בזמן הקורונה by Asma Alasad - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

למידה מרחוק בזמן הקורונה

  • Joined Dec 2021
  • Published Books 1
למידה מרחוק בזמן הקורונה by Asma Alasad - Ourboox.com

מאז התפרצות מגפת הקורונה בעולם בסוף 2019 כ-186 מדינות בעולם ובכללן ישראל, ובהן כ-1.5 מיליארד תלמידים, סגרו את בתי הספר בגבולותיהן באופן חלקי או מלא בהתאם למצב התחלואה ולהחלטות מקומיות שהתקבלו. חלקן עברו ללמידה מרחוק. למידה מרחוק היא אחת משיטות הלמידה המתקדמות, המתרחשת לרוב מחוץ לכותלי בית הספר, ובעיקר, בצורה מקוונת באמצעות כלי תקשורת שיתופיים שונים או במרחב דיגיטלי אחר. הלמידה מתבצעת בליווי המורים ובהנחייתם ובלמידה עצמאית (למידה מרחוק). ניתן לקיים למידה מרחוק באמצעות שיטות למידה שונות, וחשוב לשלב ביניהן.

 

 

 

3

מודלים ללמידה מרחוק

 

 

 

4

 למידה סינכרונית

למידה סינכרונית היא שיטה בה הלמידה נעשית כולה אונליין כאשר הלומדים והמרצה נמצאים במקומות שונים, באותה נקודה זמן

5

למידה א-סינכורנית

למידה א-סינכרונית היא שיטה בה הלמידה נעשית כולה אופליין והיא משלבת תכנים המועברים לרוב באמצעות מערכת ניהול הלמידה (MOODLE). הלמידה היא עצמאית והמרצה לא נדרש להיות זמין בחלון זמן נקודתי (זמן השיעור המקורי), אלא בטווח זמנים מוגדר לביצוע המשימות (לדוגמה – שבוע, משיעור לשיעור) בהם הוא זמין לענות לשאלות הסטודנטים לדוגמה בפורום.

6

למידה היברידית

למידה היא היברידית היא למידה המשלבת למידה סינכרונית ולמידה א-סינכרונית. התמהיל, כלומר כמה אחוזים מהשיעור יהיה בפורמט כזה או אחר הוא לבחירת המרצה.

אנחנו מאוד ממליצים על שילוב של פורמטים שונים של למידה אשר יוצרים למידה  מגוונת שמתאימה ללומדים ולאתגרי למידה שונים.

7

מגפת הקורונה, שהתפשטה בעולם בסוף 2019, יצרה משבר רחב היקף ועמוק שהחברה העולמית לא חוותה כמוהו בעשרות השנים האחרונות, ולו השפעות גם על מערכת החינוך. משבר הקורונה והלמידה מרחוק חשפו והגבירו את חוסר השוויון הקיים במערכת חינוך. נוכח החשש להגדלת הפערים החברתיים והלימודיים בין התלמידים ונוכח הנתונים שמוצגים בדוח זה, עולה החשיבות שמשרד החינוך יוודא כי הלמידה מרחוק מתנהלת בצורה מיטבית המספקת מענה לימודי, חברתי ורגשי עבור כל תלמידי מדינת ישראל, תוך שימת דגש על אוכלוסיות מיוחדות. מומלץ כי המשרד ימשיך ויקדם פעולות המיועדות להפיכת משבר הקורונה להזדמנות ויפעל ליצירת בסיס לשינוי של מערכת החינוך והתאמתה למאה העשרים ואחת, ובפרט בכל הנוגע ללמידה מרחוק בשגרה ובעיתות חירום.

9
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content