בדרך שלך – כלים מעשיים להצלחה בשידוכים by shira cohen - Illustrated by שירה דאבוש (כהן) - Ourboox.com
This free e-book is brought to you by
Ourboox.com

Ourboox is the world's simplest platform for creating and sharing amazing ebooks.

You too can become one of our 75,000 authors.

Join us now and start creating your own books right away.

Create your own free book

בדרך שלך – כלים מעשיים להצלחה בשידוכים

by

Artwork: שירה דאבוש (כהן)

Member Since
Nov 2019
Published Books
1

בס”ד

קוראת יקרה,

בספר זה מוגשת לך טעימה קטנה מתוך ספרי ‘בדרך שלך’, שיצא לאור בגרסה דיגיטלית וזמין במחיר היכרות של 80 ש”ח בלבד.

‘בדרך שלך’ מאגד בתוכו טורים בנושא שידוכים שכתבתי באתר הידברות במשך 4 שנים, כמו גם משפטי חיזוק, שירים, איורים ותפילות בלעדיות שכתבתי בנושאים שונים.

בנוסף, הכנתי לך הפתעה מיוחדת – 5 צעדים מעשיים שיקרבו אותך לזיווג שלך, אם תקבלי החלטה לעשות אותם ויהי מה!

את מוזמנת ליהנות ואשמח אם תעבירי הלאה את הקובץ הזה, לכל רווקה שאת מכירה.

קצת עליי: שירה דאבוש (כהן), כתבת אתר הידברות, בעלת טור קבוע בנושא שידוכים באתר הידברות, מחברת הספר ‘בדרך שלך – כלים מעשיים למציאת הזיווג’, מנחת סדנת ‘בדרך שלך – העצמה אישית לרווקות בשידוכים’ בקמפוס היהודי של הידברות, וקאוצ’רית להעצמת רווקות. 

1

 

 

להזמנת ספר זה

ולהצטרפות לליווי האישי

“ליווי ממוקד – בדרך לאחד”

ניתן לפנות למחברת

(שירה ענבל דאבוש (כהן

[email protected]

 

 

 

 

 

 

 

כל הזכויות שמורות למחברת

2

בספר זה הושקעו עמל רב ומחשבה רבה, וכל מה שבו – 

שירים, משפטים, תפילות ואיורים, הם פרי עיטה של המחברת!

כל הזכויות שמורות למחברת שירה דאבוש (כהן)

3
בדרך שלך – כלים מעשיים להצלחה בשידוכים by shira cohen - Illustrated by שירה דאבוש (כהן) - Ourboox.com

 

https://www.youtube.com/watch?v=uVZGk0NV42k

להרשמה לשיעורים החינמיים המועברים דרך הזום על ידי שירה דאבוש, וכן לליווי האישי לרווקות – עד לחתונה, יש ליצור קשר במייל שכתובתו

[email protected]

5

בס”ד

אחותי למסע,

ספר זה הוא חותם לדרך שעברתי במשך 17 שנות שידוכים. דרך שבה למדתי להכיר את עצמי מחדש, להתחבר לבוראי ולהכיר אותו כפי שלא הכרתי, וללמוד על מה חשוב להתעקש, ועל מה צריך לוותר.

בספר זה אבקש לתת לך הצצה קטנה אל עולמי, שהוא גם עולמך – עולם שלם של מחשבות, תהיות, רצונות, מאוויים והתחבטויות, שרק מי שעבר בהם כמוך, יכול להבין.

וכשעינייך ישוטטו בין שבילי המילים שחרטתי על בשרי בניסיונות קשים מנשוא – אבקש ממך רק דבר אחד: תרצי ללמוד, תרצי להפנים ותרצי להשתנות.

הדברים הכי טובים מחכים למי שמוכנה לעבור תהליך, למי שמבינה את האחריות הגדולה שבלבנות בית יהודי אמיתי, למי שמוכנה לראות את הטעויות שנעשו עד עכשיו, ולעבוד קשה כדי לשנות את מה שצריך לשנות בעצמנו, כדי לזכות בזיווג טוב באמת.

6
בדרך שלך – כלים מעשיים להצלחה בשידוכים by shira cohen - Illustrated by שירה דאבוש (כהן) - Ourboox.com

בס”ד

הגיל והבגרות עושים את שלהם, וכן יש צורך בויתורים – אבל כשאני חושבת על אלו מין ויתורים אני יכולה לעשות ואלו לא, אז התשובה ברורה כשמש: ויתורים שלא גורמים לי לצביטות גדולות וכואבות מדי בבשר החי, ויתורים שאני אוכל לחיות איתם בשלום. לישון איתם טוב בלילה, ולקום איתם בחיוך בבוקר.

8

בס”ד

מי אמר שלבטוח זה דבר קל? מי אמר שמי שבוטח מקבל מיד את כל מה שהוא רוצה? ביטחון זה דבר אחד, וקבלת הישועות זה דבר אחר לגמרי. השנים שלי בשידוכים לימדו אותי  שאם אני רוצה לחיות את החיים שלי בשמחה לצד הדברים הקשים שעוברים בתהליך הזה – אני צריכה להשליך את הכל על הקב”ה, ולבטוח בו לא בשלושים אחוזים אלא במאה. הנוסחה היא מאוד פשוטה: ככל שאת זורקת עליו יותר, ככה יש לך פחות דאגות. ככל שאת בוטחת יותר, כך יש לך פחות ויתורים לעשות.

9

בס”ד

האם ניתן לשנות את משיכת הלב, ולגרום לו להימשך לדברים אחרים ממה שהוא אולי הורגל אליהם?

אני וכל אחת מחברותיי הרווקות המתבגרות – רוצות להרגיש משיכת לב. למה אנחנו לא מסוגלות להרגיש את המשיכה הזו לכל אחד ועם כל אחד? למה?

כי
“בשבילי נברא העולם” – זה לא רק עבורי,

אלא גם בשביל שלי.

לפי היכולת הקוגניטיבית והרגשית שלי, לעכל ולקבל את הוויתורים שאני נאלצת לעשות. או שלא.

10
בדרך שלך – כלים מעשיים להצלחה בשידוכים by shira cohen - Illustrated by שירה דאבוש (כהן) - Ourboox.com

בס”ד

הרגשות שלך הם לא שלך, והאהבה שלך היא לא שלך
אני רוצה לחיות בקצב התופים. קצב של שמחה ודעת, ונשמה שמוחזרת בדיוק למקום שהיא הייתה בו תמיד, וצריכה להיות בו כל הזמן – מקום של בת מלך, שיודעת שלפעמים זה קל, ולפעמים לא. אבל לא משנה מה קורה בחייה – היא לא עוזבת לרגע את המקום שלה, היא לא עוזבת לרגע את בורא עולם שלה, שיודע בדיוק באיזו עוצמה היא אוהבת כשהיא אוהבת.

כשאני אעמוד כמו ברגע הזה מתחת לחופה שלי – בבקשה תזכור את הרגע הזה, ותן לי דמעות חדשות. דמעות שכמו ברגע הזה, יוצאות מתוך הודיה. מתוך ידיעה ש’אני אהיה בסדר, האהבה תהיה בסדר. אנחנו לא נהפוך לנציב מלח, אנחנו לא נביט לאחור. לא נחפש את מה שהיה פעם, את מי שאהב אותנו פעם – מיוחד ככל שיהיה’.

12

בס”ד

בדמעות, בצעקות, בנשימות אבודות, בידיים מפרפרות, בלב שמתחנן לעוד נשימה של חמצן נקי במצולות, בדעת או בלעדיה. את כאן בשביל אחרים, וככל שתביני את זה יותר מהר, כך ייטב לך.

13

בס”ד

 

דבש נעוריי

למרות הכל נשארתי כאן

למרות הכל, האמנתי

כנגד סיכוני הזמן, נתתי ואהבתי

למרות הכל אני עוד מנסה

לרדות בי דבש נעוריי

לשכנע צרעתי – להרפות מכעסה

ולעוף קצת אחריי

14

בס”ד

 

אימון ממוקד – בדרך לאחד

רוצה למצוא את הזיווג שלך?

אלו 5 הדברים שאת חייבת לעשות

!עכשיו

 

 

 

 

 

מרגישה שאין לך מושג איך לעשות את זה לבד, וזקוקה לעזרה? אני כאן בשבילך!

15

בס”ד

הצעד הראשון: עקירת הפחדים

אחת הסיבות שהכי ‘תוקעות’ אותנו בשידוכים, הם הפחדים שלנו, ואנחנו חייבות להבין שאלמלא עבודת הסילוק שלהם מחיינו, דברים לא באמת יכולים להתקדם כמו שאנחנו רוצות.

לפני שאנחנו חושבות על האופציה של להקים בית ולצאת לשידוכים, אנחנו חייבות לשבת עם עצמנו ולחשוב מה מפחיד אותנו, מדוע אנחנו מפחדות, האם יש בסיס לפחד שלנו (מניסיון אומר שרוב הפחדים שלנו הם דמיונות, ותו לא) ואיך אנחנו יכולות לעזור לעצמנו שלא לפחד יותר.

בנות רבות שאני פוגשת בשידוכים אומרות לי: ‘אני מפחדת ואני יודעת שאני צריכה לטפל בפחדים שלי, אבל אין לי כסף לשלם לטיפול”.

אין לך כסף? למרות שאני יכולה להבין את המקום הזה, אני לא יכולה לרגע להסכים איתו. היכן שחשוב, משקיעים לא רק מחשבה ותפילה אלא גם עשייה בפועל, שתביא אותך לשינוי הנצרך.

כשאנחנו לא מצליחות לעשות את העבודה הזו לבד, אנחנו מוכרחות לקחת עזרה מקצועית, שתדע כיצד להוציא אותנו מהמקום הכל כך ירוד הזה בנפש. תחשבו כמה חבל זה להתעורר יום אחד אל בוקר שבו אתן מצטערות של שנים שחלפו מבלי שעשיתן את העבודה.

אני מכירה עשרות בנות כאלה, כולל אותי בעצמי, שיכלו לעשות את העבודה הרבה לפני כן ולזכות לקצר את זמן ההמתנה לזיווג – או לחילופין להשביח את תקופת הרווקות על ידי הסתכלות נכונה וחיובית, ומתחרטות עד היום על הזמן שעבר ולא ישוב.

לשידוכים את צריכה להגיע נטולת פחדים, נקודה!

ואם תעשי את העבודה הזו בצורה נכונה ומדויקת, תצליחי לא רק להתחתן אלא גם לחיות טוב עם בן הזוג שלך – וזו המטרה העיקרית.

16

בס”ד

הצעד השני: תורידי את כל רשימות המכולת, ותבואי בלי תנאים

בשלב מסוים בשידוכים, אנחנו פשוט מאבדות את זה!

בשלב הזה, הרשימות של מה שאנחנו רוצות וחושבות שמתאים לנו הן כל כך ארוכות – עד שהן גורמות לנו להרגיש שמה שאנחנו מחפשות לא באמת קיים.

אני בטוחה שכמוני, גם את עברת דרך כל מיני אמרות מרגיזות על פשרות שיש לעשות, ואני בטוחה שכמוני, גם את ביטלת אותן בהינף יד והרחקת אותן הרחק ממך.

אבל דווקא משום כך אני רוצה להסביר לך למה זה לא טוב, ולמה את חייבת להפסיק עם רשימות המכולת ועם התנאים שאת מציבה לעצמך ולאחרים – על איך שזה אמור להיות, על איך את אמורה לקבל את הישועה שלך.

אני הייתי בטעות הזאת, ואני רוצה להציל גם אותך – כי זו לא הדרך.

הרשימות האינסופיות, התנאים הבלתי נגמרים והידענות המוחצת שלך – לא יביאו אותך למטרה, שהיא להתחתן. את יכולה להיות האדם הכי מוכשר, והכי מדהים, והכי מעניק עלי אדמות – אבל בשלב מסוים, אף אחד לא יראה אותך, כי גם את סירבת לראות אחרים.

אני יודעת שזה קשה, אבל מישהו חייב להגיד לך את זה: תפסיקי. פשוט תפסיקי עם זה, וכששואלים אותך מה את מחפשת, תעני בפשטות: “אני פתוחה להצעות, אני מוכנה לשמוע”.

אל תסתכלי על כלום – לא על השכלה, ולא על זרם רוחני ששונה משלך, ולא על עדה ולא על עיסוק ובטח ובטח שלא על חיצוניות. נשיאת החן תבוא כשאת תביני שיש אחד שעושה כאן את הכל – הקדוש ברוך הוא! אין עוד מלבדו, ורק הוא באמת יכול לעזור לך ויעזור לך, אם תעבדי על מידת הגאווה שלך ותהיי מוכנה לעבור כל מה שמשמיים צריכים להעביר אותך בו, בלי לפצות פה ובלי להתלונן.

כואב לך? תתפללי!

מעיק עלייך? קחי הפסקה קטנה!

אבל תזכרי ש…את הצעד הבא (בדף הבא) – את מוכרחה לעשות!

17

בס”ד

הצעד השלישי: בעלת תאווה גדולה לא מתייאשת בדרך

כמו כל המצליחנים הכי גדולים, גם את צריכה לחשוב בגדול. איך חשבו המצליחנים שכבשו את הפסגות הכי מפחידות? פשוט מאוד: לא משנה כמה הם נכשלו בדרך, הם לא עצרו לרגע.

אם לא הלך להם בדרך אחת, הם ניסו באלפי דרכים אחרות עד שהצליחו – וזה מביא אותי לעבודה הפנימית שאת חייבת לעשות במחשבות שלך: לראות רק את המטרה מול העיניים, ולא להפסיק לנסות להגיע אליה.

איך?

כל הזמן ללמוד, כל הזמן לנסות להבין את עצמך טוב יותר, כל הזמן לצאת להתפלל, כל הזמן להשקיע בנשמה שלך, כל הזמן לחיות את השינויים ולא להסתפק במה שכבר השגת, ומעל לכל – לא להתייאש מהחיפוש בגלל אי אלו אכזבות שעברת.

כולנו שומעות בדרך את ה’לא’ – מי יותר ומי פחות.

אף אחת מאיתנו לא חסינה לאכזבה ולדחייה, אבל כולנו מסוגלות לעבור הכל – אם רק נקבל את ההחלטה הנכונה.

ואם כן, עלייך מוטלת האחריות שלא להתייאש, להישבר, להתלונן, לחשוב שלילי ולהפסיק להיפגש חלילה. תעברי את מה שאת צריכה לעבור בחיוך, ותדעי שבסוף כולן מתחתנות – השאלה לא מתי תתחתני, אלא איזה מין בית תקימי, ולאיזו איכות תשאף הזוגיות שלך.

למרות כל האכזבות, בתחושתך את צריכה להיות ‘בעלת תאווה גדולה’ להתחתן, ואם את לא – כנראה שזה הזמן שלך להרים את השברים, ולהגיע לטיפול.

18

בס”ד

הצעד הרביעי: עקירת השליליות והאמונות המגבילות

אם נדמה לך שאת השליליות שלך, שנסתרת עמוק במרתף הנשמה שלך, אף אחד לא רואה – הרי שטעות בידך. תרצי או לא תרצי, את הגישה השלילית את סוחבת איתך לכל מקום, ובאנרגיות שאת מפגינה כלפי חוץ, קל מאוד לזהות אותה.

השליליות באה לידי ביטוי בכל מיני פחדים, אמונות מגבילות, מחשבות לא טובות על עצמנו ועל אחרים, תחושות שליליות ועוד.

במצב כזה שבו אנחנו חושבות, מדברות, ומאמינות רע – איך אנחנו רוצות למשוך אלינו דברים טובים, אנשים טובים? אנשים טובים וחיוביים נמשכים לדומים להם, אנשים טובים וחיוביים, עם אנרגיות טובות, עם ביטחון עצמי, עם שמחת חיים.

אף אחד לא רוצה להתחתן עם פרצוף ‘תשעה באב’ שכל היום מתלוננת על כמה שרע לה, על כמה שהיא לבד או על כמה שהיא רוצה כבר להתחתן כדי שמישהו יזכיר לה שהיא בכלל קיימת.

שליליות לא תקדם אותך בצעד אחד לייעוד שלך, נהפוך הוא. השליליות תגנוב ממך כל חלקה טובה שהצלחת להשיג, ו’תשרוף’ כל אפשרות להצמיח עליה משהו חיובי.

אז עזבי אותך, זה באמת לא שווה את זה, ואת באמת לא צריכה את זה.

19

בס”ד

הצעד החמישי: מעט מן האור, דוחה הרבה מן החושך. תהיי חיובית!

כדי לזמן אלייך את הטוב, לא מספיק לעקור את השליליות, חשוב גם להיות חיובית. תחשבי טוב, תדברי טוב, תפעלי טוב, תתקני טוב, תשמחי טוב, תאכלי טוב, תשני טוב, תרגישי – טוב!

את הטוב מרגישים, את הטוב מלטפים, את הטוב מממשים בשתי ידיים. אל תתני לו לחלוף על פנייך ולנגד עינייך כשאת רואה אנשים אחרים שטוב להם או שעושים טוב לאחרים, תתעקשי להיות הטוב הזה.

תתנדבי, תתני מעצמך ומהכישורים שלך לאחרים, תפרגני מהזמן שלך את הטוב שרק את יכולה לתת לעולם – ואל תפחדי. מפיזור טוב ועוד טוב ועוד, עד בלי די – לא מפסידים לעולם.

תגידי לעצמך דברים טובים בלילה לפני השינה, תטפחי לעצמך על השכם על עוד יום שהצלחת לעבור בחיוך, תחייכי לעצמך מול הראי ותחמיאי לך על כמה טוב את נראית, תני לעצמך את האהבה שאת כה זקוקה לה.

תהיי לך האחד, עד שיגיע האחד.

20

בס”ד

ליצירת קשר עם המחברת שירה דאבוש (כהן) ניתן לפנות במייל

[email protected]

21
This free e-book is brought to you by
Ourboox.com

Ourboox is the world's simplest platform for creating and sharing amazing ebooks.

You too can become one of our 75,000 authors.

Join us now and start creating your own books right away.

Create your own free book