בריונות ברשת

by shakedmelamed

Artwork: שקד מלמד,יובל שביט, עדי ונטורה, מורן בניטה, חן אשכנזי.

This free e-book is brought to you by
Ourboox.com

Ourboox is the world's simplest platform for creating and sharing amazing ebooks.

You too can become one of our 75,000 authors.

Join us now and start creating your own books right away.

Create your own free book

בריונות ברשת

by

Artwork: שקד מלמד,יובל שביט, עדי ונטורה, מורן בניטה, חן אשכנזי.

Member Since
Jun 2019
Published Books
1

בספר זה תקרו על מקרים מצערים בהם אנשים גרמו לחייהם סכנה בגלל שחוו בריונות ברשת, אנחנו מקווים שלאחר שתקראו את ספר זה תחשבו פעמיים לפני כל פרסום משהו על אדם אחר ברשת.

נכתב על ידי- שקד מלמד, חן אשכנזי, מורן בניטה, יובל שביט ועדי ונטורה.

1

בת 14 התאבדה: התעללות ברשת או שנאה עצמית?

בריטניה סוערת בשל סיפורה של נערה שסיפרה ברשת חברתית על דודה החולה בסרטן והתאבדה בשל התגובות שקיבלה, אולם ברשת החברתית טוענים: “היא כתבה בעצמה את התגובות”.

האנה סמית’, בת 14 מאנגליה, שמה קץ לחייה בשבוע שעבר בתלייה בחדר השינה שלה. סיפור ההתאבדות שלה מעורר סערה בממלכה, כשהתגלה כי מותה הגיע לאחר שספגה התעללות מילולית קשה ברשת חברתית.

על פי הדיווח ב-BBC, בשבועות שקדמו להתאבדות נכנסה סמית’ מספר פעמים לאתר Ask.fm, רשת חברתית שבסיסה בלטביה והיא פופולרית בעיקר בארה”ב ובריטניה. סמית’ היתה אחת מכ-65 מיליון החברים באתר, בו ניתן לתקשר באופן אנונימי עם גולשים אחרים, באמצעות רצף שאלות ותשובות. היא סיפרה לגולשים על בעיותיה האישיות, ובין היתר על דודה שמת מסרטן. היא ספגה תגובות כמו “שמנה”, “מכוערת”, “לדוד שלך הגיע למות מסרטן”, “לכי תמותי, כולם יהיו שמחים”, “תעשי לכולנו טובה ותתאבדי” וגולש אחד אף הציע לה לשתות אקונימיקה בכדי להתאבד. יממה לפני שששמה קץ לחייה העלתה סמית’ לחשבון הפייסבוק שלה תמונה עם פתק עליו כתוב: “אתה חושב שאתה רוצה למות, אבל למעשה אתה רוצה להינצל”.(וואלה! חדשות)

2

בת 16 התאבדה בגלל בריונות ברשת

בת 16 שמה קץ לחייה לאחר שסבלה מהתנהגות בריונית בבית הספר וברשתות החברתיות.סיפורה המרגש והעצוב ביותר של אמנדה, נערה כמעט בת 16 מקנדה – כבש את הרשת בסערה ביממה האחרונה וגם את הלבבות שלנו. חודש לפני יום הולדתה ה-16 אמנדה לא יכלה לשאת יותר את ההצקות ברשת ובבית הספר. היא פרסמה סרטון וידיאו ביוטיוב בו שיתפה את הזולת במצוקותיה. “פגעתי בעצמי כדי לנסות ולגרום לכאב לעבור. אני נאבקת כדי להישאר בעולם הזה”. זמן קצר לאחר מכן אמנדה התאבדה.

לאחר מותה, הוצפו אתרי האינטרנט והרשתות החברתיות בתגובות לסרטון ולאירוע. בנוסף, נפתחה קבוצת פייסבוק לזכרה שנקראת “Rest in paradise Amenda” וכרגע היא מונה מעל 30,000 חברים אשר בחרו להנציח את אמנדה, במקום שגרם לה הכי הרבה סבל. הפייסבוק.

בטוויטר ובפייסבוק עלו תגובות רבות שהביעו צער כבד על מותה הטראגי של אמנדה. “עצוב לי שהילדה הזו בחרה בדרך כזו על מנת לברוח מהעינוי שעוברת” כתבה נערה בטוויטר ואחרת הוסיפה: “כולכם יכולים לכתוב ולדבר על בריונות ברשת ובחיי המציאות. תקלטו שזה לא ישנה דבר! אלא אם כן תעזרו ותתמכו באנשים אשר עוברים את הבריונות יום יום”. ואין ספק שהיא צודקת. (ראש אחד)

3

בעקבות בריונות ברשת: שיא באשפוז בני נוער בבתי חולים פסיכיאטרים

מוסדות לבריאות הנפש המיועדים לטיפול בבני נוער מלאים בחודשים האחרונים עד אפס מקום. בין הסיבות הבולטות: התעללות וחרמות ברשתות החברתיות. “השימוש הגובר בטכנולוגיה גובה מחיר כבד”, מספרים מנהלי מחלקות. משרד הבריאות: יש עומס ואנו מטפלים בו. אם שבנה התאבד: “התופעה רק מתרחבת”

לפני שנה הרגישה דנה (שם בדוי) שעולמה חרב עליה, שרק אם תפגע בעצמה היא תוכל לשים סוף להשפלה ולתחושות הקשות שלא עזבו אותה. מי שהייתה עד אז נערה פעילה חברתית ומלאת חיים, הסתגרה בעצמה ונכנסה לדיכאון. והכול בגלל תמונה אחת.

בני נוער מאושפזים. אילוסטרציה(החדשות)

4

נער התאבד בעת גלישה בפייסבוק: “הקניטו אותו”

מחשבו של הנער היה פתוח על עמוד הפייסבוק כשנמצא ללא רוח חיים בביתו. המשטרה חוקרת חשד שהנער התאבד במהלך שיחה עם חבריו ברשת. יו”ר צוות החירום ביישוב: “לא יודעים מה בשיחה גרם לו לעשות את זה. הדברים נמחקו מהפייסבוק”

איך גלשה השיחה הוירטואלית להתאבדות? נער בן 16 מיישוב במרכז הארץ שם אתמול (יום ג’) קץ לחייו בתלייה, במהלך שיחה עם חבריו ברשת החברתית “פייסבוק”. אורנה, יו”ר צוות החירום של היישוב, אמרה ל-ynet: “היה שם כנראה איזשהו טריגר. אנחנו לא יודעים מה היה בשיחה שגרם לו לעשות את זה. הדברים נמחקו מהפייסבוק”.

(ynet)

5

בת 12 התאבדה בגלל שהוטרדה בפייסבוק: “מכוערת”

סערה בפלורידה עם מותה של רבקה סדוויק, שקפצה ממפעל בטון נטוש. כתב אישום הוגש נגד שתי המטרידות, בנות גילה, שאחת מהן התוודתה ברשת: “היא הרגה את עצמה ואני לא שמה ז**”

נערה מפלורידה התאבדה אחרי שהוטרדה תקופה ארוכה בפייסבוק. שתי הנערות המטרידות נעצרו, והוגש נגדן כתב אישום בבית משפט לנוער בגין הטרדה.

רבקה אן סדוויק קפצה אל מותה ממגדל גבוה בעיר ווינטר הייבן, כשעה נסיעה מטמפה. שתי הנאשמות, בנות 12 ו-14, שוחררו למעצר בית.

ההטרדה התרחשה בעיקרה בפייסבוק, אך במקרה אחד לפחות, כללה גם מכות בבית הספר. בין היתר, אמרו הנערות לרבקה בת ה-12: “תשתי אקונומיקה ותתאבדי”. הן כינו אותה “מכוערת” ואמרו לה “אף אחד לא אוהב אותך”.

אמה של סדוויק, טרישה, אמרה כי היא מקווה ששתי הנאשמות יקבלו ייעוץ פסיכולוגי, וביקשה מהורים אחרים להיות ערניים יותר להתנהגות של ילדיהם באינטרנט.רבקה אן סדוויק, נערה מפלורידה שהתאבדה אחרי הטרדה ברשת(וואלה! חדשות)

 

6
This free e-book is brought to you by
Ourboox.com

Ourboox is the world's simplest platform for creating and sharing amazing ebooks.

You too can become one of our 75,000 authors.

Join us now and start creating your own books right away.

Create your own free book