דוגמאות מהשטח לבריונות ברשת

by lior kropero

This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

דוגמאות מהשטח לבריונות ברשת

  • Joined Jun 2016
  • Published Books 2

בעקבות בריונות ברשת: שיא באשפוז בני נוער בבתי חולים פסיכיאטרים

מוסדות לבריאות הנפש המיועדים לטיפול בבני נוער מלאים בחודשים האחרונים עד אפס מקום. בין הסיבות הבולטות: התעללות וחרמות ברשתות החברתיות. “השימוש הגובר בטכנולוגיה גובה מחיר כבד”, מספרים מנהלי מחלקות. משרד הבריאות: יש עומס ואנו מטפלים בו. אם שבנה התאבד: “התופעה רק מתרחבת”

2
 מסכת התעללות. אמנדה טוד    צילום: מתוך עמוד הפייסבוק לזכרה  

תמונת עירום אחת הרסה את חייה של אמנדה טוד. לפני כחודש פרסמה סרטון ביוטיוב בו היא מגוללת את מסכת ההתעללות שעברה, וביום רביעי האחרון שמה קץ לחייה

אמנדה טוד, בת 16 מקנדה, שמה קץ לחייה ביום רביעי האחרון, ככל הנראה בעקבות מסכת ארוכה של בריונות רשת שספגה בשנים האחרונות, וגלשה גם לחייה האמיתיים.

לפני כחודש, פרסמה טוד ביוטיוב סרטון המגולל את סיפורה הקשה. באמצעות כרטיסיות הכתובות בכתב ידה, מספרת טוד כי כשהיתה בכיתה ז’ החלה לנהל שיחות וידאו עם חברים, במטרה להכיר אנשים חדשים.

במהלך אחת השיחות, שוכנעה על ידי אחד מבני שיחה לחשוף בפניו את החזה במצלמת הרשת.

שנה לאחר מכן, קיבלה טוד פנייה בפייסבוק מגבר לא מוכר, שדרש ממנה להתפשט שוב – ואיים כי אם לא תעשה זאת, ישלח את התמונה החושפנית לכל מכריה. טוד סיפרה, כי הגבר ידע פרטים רבים אודותיה – כתובתה, שם בית הספר בו למדה ושמותיהם של חבריה וקרובי משפחתה.

מספר חודשים לאחר מכן, דפקה המשטרה על דלתה, עם הבשורה כי תמונתה נשלחה “לכל העולם”. האירוע גרם לטוד להתקפי פניקה, חרדה ודיכאון. היא עברה לבית ספר אחר, והחלה לשתות ולהשתמש בסמים.

 

אולם העבר סירב להרפות ממנה. שנה לאחר מכן, אותו גבר אלמוני פתח עמוד בפייסבוק, בו השתמש באותה תמונה חושפנית שלה כתמונת ה-Cover. “בכיתי כל לילה, איבדתי את כל חבריי ואת הכבוד שלי”, היא מספרת בסרטון, “ואז התחלתי לחתוך את עצמי”.

 

טוד עברה שוב לבית ספר אחר, ודווקא כשנראה היה שהמצב מתחיל להשתפר, חוותה אירוע טראומתי נוסף. היא החלה לנהל קשר עם חבר מהעבר שהיה באותה עת במערכת יחסים, והוא הזמין אותה לביתו בזמן שחברתו היתה מחוץ לעיר. השניים נפגשו, ולאחר שהמקרה נחשף הגיעה אותה חברה לבית ספרה של טוד, השפילה והיכתה אותה בחצר בית ספר לעיני התלמידים.

 

בעקבות המקרה, ניסתה טוד להתאבד על ידי בליעת אקונומיקה, אך חייה ניצלו לאחר שעברה שטיפת קיבה. לדבריה, גם לאחר ניסיון ההתאבדות המשיכה לספוג הטרדות והצקות בפייסבוק, ואף עידוד לנסות להתאבד שוב, בתקווה שהפעם תצליח.

 

ביום רביעי, כאמור, נמצאה טוד מתה בביתה. הסרטון שהעלתה ליוטיוב צבר בינתיים יותר מחצי מיליון צפיות, ולזכרה נפתח גם עמוד פייסבוק אליו הצטרפו עד כה כ-230 אלף איש.

3

הנערים דרבנו בפייסבוק – והנער התאבד

נער מיישוב במרכז הארץ שם קץ לחייו בתליה לאחר שככל הנראה חבריו דרבנו אותו ברשת החברתית פייסבוק. בני משפחתו: “אנחנו בהלם. הוא היה ילד נורמלי לחלוטין”

נער מיישוב במרכז הארץ התאבד אתמול (שלישי) לאחר ששוחח עם חברים בפייסבוק שעודדו אותו, ככל הנראה, לשים קץ לחייו. גופתו של הנער, שתלה את עצמו, נמצאה אתמול בביתו על ידי בני משפחתו. במשפחה טענו כי לא היה ידוע להם על בעיות נפשיות מהן סבל הנער.

בתכנית “הכל דיבורים” בהגשת ירון דקל דווח לראשונה, כי בצ’אט שניהל הנער עם חברים ברשת פייסבוק, קרא לו לפחות אחד מהם להתאבד. חקירת הנסיבות שהובילו להתאבדות עשויה להתקל בקשיים, בשל העובדה שחלק מההתכתבות בין הנערים הוסרה על ידיהם לאחר שנודע דבר התאבדותו.

קרובת משפחתו של הנער, הביעה זעזוע מהמקרה: “אנחנו בהלם מוחלט. הוא היה ילד נורמלי לגמרי, תמיד אמר שהכל בסדר, התנהג שגרתית. גם אתמול. הוא היה אוהב ובולט מכל האחרים בטוב ליבו. אי אפשר לעכל את זה שילד בן 15 מחליט להתאבד ועוד בעזרת חבריו”.

שכנה של המשפחה סיפרה לוואלה! חדשות, כי ילדיה לומדים באותו בית ספר יחד עם הנער שהתאבד, וכי הוא לא הראה כל סימני מצוקה: “אנחנו המומים. זה לא נתפס וזה לא היה צפוי. מדובר בנער מקסים. המשפחה היא ‘מלח הארץ’ רק לפני שבועיים הסעתי אותו חזרה מבית ספר ליישוב והוא היה נראה בסדר גמור. גם ילדיי מעולם לא סיפרו לי שיש איתו בעיה התנהגותית כלשהי”.

מקרה דומה אירע כבר בעבר, אם כי בארה”ב. בשנת 2008 בלע אברהם ביגס, בן 19 מפלורידה, תערובת של כדורים מול מצלמת האינטרנט שלו בזמן ששוחח עם גולשים אחרים. הווידאו הופיע בשידור חי באינטרנט. חברה קרובה של הבן סיפרה אז כי “היה אדם מדהים”, אבל לאחרונה היה מדוכא ממערכת היחסים שלו עם חברתו והתקשה להתמודד עם גירושי הוריו.

4

פ”ת: תלמידת תיכון הושפלה מינית ב-WhatsApp

תלמידת תיכון נפלה קורבן למעשה קונדס בידי קבוצת נערים בבית ספרה. אחד מהם התאהב בה כביכול, התקרב אליה אינטימית ודאג שחברו יצלם את המפגש. משם לשיתוף באמצעות ה־ WhatsApp הדרך הייתה קצרה ומשפילה. “לכל מקום שאליו הגעתי, שמעתי ריכולים וצחוק לועג. לא ידעתי מה לעשות” ־ סיפרה הנערה שנעדרה כשבועיים מהלימודים

נפלה בפח: תלמידת כיתה י’ מאחד התיכונים בפתח־תקוה נעדרה כמעט שבועיים מבית הספר, לאחר שהושפלה באמצעות אפליקציית ה־WhatsApp. “כולם צחקו עליי. התביישתי להסתובב ליד תלמידים”, סיפרה הנערה.

WhatsApp היא אפליקציית העברת הודעות לטלפון נייד, המאפשרת שליחת וקבלת הודעות מבלי לשלם עבורן. משתמשי WhatsApp יכולים ליצור קבוצות, ולשלוח זה לזה הודעות מדיה, המכילות תמונות, וידאו ושמע, ללא הגבלה. כיום, כאשר כמעט לכל בני הנוער יש טלפון חכם, הפכה האפליקציה לפופולרית מאוד ובני הנוער מקימים לעצמם השכם וערב קבוצות באמצעות האפליקציה, אשר מעבירות מידע בין עשרות בני נוער בן רגע.

"כבר לא ידעתי מה לעשות" (צילום המחשה: shutterstock)
“כבר לא ידעתי מה לעשות” (צילום המחשה: shutterstock)

הנערה מספרת כי הכל החל בתחילת שנת הלימודים, כאשר “נדלקה” על נער הלומד בכיתה מעליה בתיכון. “הוא ידע שאני דלוקה עליו והיה מאוד נחמד אליי

בהתחלה”, היא משחזרת. “יום אחד הוא הזמין אותי לצאת ובמהלך היציאה התנשקנו והיו קצת נגיעות”.

מה שהנערה לא ידעה זה שחבר של הנער צילם אותם בשעת מעשה והפיץ את הסרטון במספר קבוצות WhatsApp, בהן חברים לא מעט תלמידים מהתיכון בו היא לומדת כמו גם מתיכונים אחרים בעיר. “חברה שלחה לי קישור לסרטון, שבו ראו אותי ואת הנער. היא שלחה לי גם פרסומים של הנער ושל החבר שצילם, שבהם הם צוחקים עליי בקבוצות. התחלתי לבכות ולא האמנתי שזה קורה לי. התברר שהנער רק רצה לצחוק עליי ועשה את הכל במטרה לפרסם את זה”.

לדבריה, בסרטון רואים כיצד הוא מוריד את חולצתה ונוגע באיבריה האינטימיים. “מיד יצא לי שם של ‘נותנת’ ו’קלה להשגה'”, הוסיפה. “קיבלתי עשרות פניות מבנים בפייסבוק וב־WhatsApp, שאמרו שהם מעוניינים לשכב איתי ולעגו לי. לכל מקום שאליו הגעתי בבית הספר, הייתי שומעת ריכולים וצחוק לועג. כבר לא ידעתי מה לעשות ואפילו חשבתי להתאבד”.

הוריה של הנערה הבחינו שמשהו אינו כשורה, לאחר שקיבלו שיחת טלפון מבית הספר, לפיה בתם נעדרת כמה ימים מהמוסד החינוכי. “בהתחלה היא לא אמרה לנו כלום, וחשבנו שהכל כרגיל ושהיא נמצאת בבית הספר”, סיפרה האם.

“כשהבנו שהיא נעדרת מהלימודים התחלנו לדובב אותה והבנו כמה המצב רע. הבת שלי ילדה טובה ותלמידה מצטיינת ובגלל שיקול דעת מוטעה או שטות שעשתה נדבקה לה סטיגמה שלא ניתן להסיר. מדובר פה בנערים אכזריים וחסרי לב שניצלו את התמימות של הבת שלי והפכו אותה לקורבן”.

מה גרם לך בכל זאת לחזור לבית הספר?

“הבנתי שאין לי ברירה, אלא לחזור ללימודים. אני עדיין מתביישת וקשה לי אבל אני מנסה להתרכז בלימודים. הבנתי שלא אוכל לברוח לנצח”.

לדברי האם, מאז המקרה, בתה חוזרת הביתה מיד עם תום הלימודים ומסתגרת בבית. “התחלנו בטיפול פסיכולוגי, אבל ברור שיישאר לה נזק נפשי. אם פעם חששתי מהפייסבוק, היום אני יודעת שיש דרכים אחרות להפיץ רוע ושנאה”.

האם הוסיפה כי לא יידעה בנושא את הנהלת בית הספר. “הבת שלי התחננה בפני לא לערב את ההנהלה. היא לא רצתה שבנוסף ייצא לה גם שם של מלשנית. אני יודעת שקרו עוד מקרים דומים בפתח־תקוה, ואולי צריך להכניס לתוכנית הלימודים שיעורים, שילמדו כיצד להיזהר מהסכנות הללו”.

מעיריית פתח־תקוה נמסר: “בתי הספר עושים מאמץ רב לטפל בכל תופעה כזו כשהיא מובאת לפתחם. הטיפול הוא גם במישור האישי מול פותחי הקבוצות, וגם במישור הכיתתי והבית ספרי בחינוך לשימוש ראוי במדיה הזו. מערכת החינוך לא מרימה ידיים מול התופעה וממשיכה לעסוק בהכשרת צוותי החינוך להתמודדות מושכלת. נדגיש כי בקבוצות WhatsApp, שמחנכות פתחו עבור תלמידיהן, יש הקפדה רבה של מחנכת הכיתה על השפה הכתובה”.

5

תופעה: תלמידים ומורים מושפלים בוואטסאפ

כמה תלמידים באחד התיכונים בעיר פתחו קבוצה מיוחדת באפליקציה כדי לחשוף בה את צילום ישבנה של מורתם. תלמיד שביים רגע אינטימי עם תלמידה שהתאהבה בו, ביקש מחברו לתעד אותו והפיץ אותו ברשת ותלמיד מצטיין מצא עצמו “מככב” בקבוצה הקוראת להחרים אותו. כך הפכה אפליקציית WhatsApp לאימת התלמידים והמורים בפתח תקוה. העירייה ומשרד החינוך הכריזו מלחמה בתופעה

קבוצת פגיעה: “ארגנו עליי חרם ב־WhatsApp ותוך שעתיים אף אחד בכיתה כבר לא דיבר איתי. המורים בכלל לא ידעו מה קורה כי הכל עבר דרך האפליקציה ונעשה בשקט. רק כשהבנתי מה קורה ופניתי למחנכת שלי, היא דאגה שהחרם יוסר. נפגעתי מאוד קשה, ועד היום אני פוחדת, כשאני רואה מישהו מהמקובלים בכיתה מתעסק עם האפליקציה”.

הדוברת היא שני (שם בדוי. השם המלא שמור במערכת), תלמידה באחד התיכונים בעיר. שני אינה לבד. היא אחת מעשרות תלמידים, ואפילו מורים, שהפכו לקורבן השקט של מהפכת אפליקציית ה־WhatsApp. חרמות, נידויים, לעג ופרסום תמונות וסרטונים מביכים הם רק חלק מהצד האפל של האפליקציה שהעירה מתרדמתה אפילו את גורמי החינוך הבכירים בעירייה.

"מלכת הכיתה׳ החליטה שאני צריך להיות מוחרם" (צילום המחשה: גיל לרנר)
“מלכת הכיתה׳ החליטה שאני צריך להיות מוחרם” (צילום המחשה: גיל לרנר)

מקרה אחד, חמור במיוחד שפורסם לאחרונה ב-mynet אודות תלמידה , שנפלה קורבן להטרדה מינית באמצעות האפליקציה, התקבל תחילה בחשדנות מצד גורמים שונים במערכת, אך מהר מאוד התברר: מדובר בתופעה רחבת היקף, הנושא הכי מדובר מאז תחילת השנה במערכת החינוך בעיר.

המלך החדש

“אם פעם פחדנו מהפייסבוק, היום כמעט הכל עבר ל־WhatsApp”, אומר תלמיד מאחד התיכונים בעיר. “ההורים למדו לפקח על מה שקורה בפייסבוק, אז הילדים התחילו להשתמש באפליקציה, שהרבה יותר קשה לפקח עליה, גם משום שהרבה הורים לא מודעים למה שקורה שם, וגם בגלל שההורים לא בודקים בדרך כלל את הטלפונים של הילדים שלהם”.

גורם בכיר בעיריית פתח־תקוה הודה כי מדובר בתופעה רחבת היקף. “אנחנו יודעים על עשרות מקרים שבהם תלמידים ומורים נפגעו כתוצאה מפרסומים עליהם ב־WhatsApp”, אמר. “הדבר העצוב כאן הוא שאנחנו באמת יודעים רק על קצה הקרחון. אין לנו ספק שהתופעה חמורה בהרבה, ושיש עשרות או אפילו מאות מקרים, שבכלל לא מגיעים לידיעתנו, למרות שאני מאמין ומקווה שהמקרים החמורים אכן מגיעים אלינו”.

מורה מאחת החטיבות בעיר מספרת כי שקלה לבקש העברה למוסד חינוכי אחר בעקבות תמונות שלה שפורסמו באמצעות האפליקציה. “בטיול השנתי של השנה שעברה

היה לנו מסלול שדרש טיפוס”, שחזרה. “במהלך הטיפוס אחד התלמידים צילם אותי מטפסת בתמונות לא מחמיאות, שבהן רואים את התחתונים שלי. עוד לפני שהטיול נגמר, כבר התחלתי לשמוע לחשושים וצחוקים מאחורי הגב שלי. לקח לי חודש להבין שכמעט כל תלמידי השכבה קיבלו את הסרטון שבו אני נראית בצורה הזאת. לא יכולתי להיכנס ללמד בלי שצחקו עליי. איבדתי את הסמכות שלי וכל מה שעניין את התלמידים לגביי היה הסרט הזה”.

גלעד האן, גלעד האן, חוקר עבירות ופשעי מחשב ומרצה בנושא, סיפר השבוע על אב לילדה בת עשר מהאזור, שפנה אליו, לאחר שבתו צילמה את עצמה בשירותים ללא תחתונים. “הילדה בכלל רצתה לצלם את הכיסוי החדש של האייפון שלה, אבל היא בטעות צילמה את עצמה ושלחה את התמונה ב־WhatsApp. לצערי, אני מוצף בפניות כאלה”.

״במשך כמעט כל שנת הלימודים הקודמת הייתי מוחרם״, מתאר תלמיד מאחד התיכונים בעיר. ״אז עוד הייתי בחטיבה ו׳מלכת הכיתה׳ החליטה שאני צריך להיות מוחרם. היא פתחה קבוצת WhatsApp, שקראו לה ״להחרים את כפיר״ (שם בדוי, השם המלא שמור במערכת) והיא פשוט ניהלה מסע חרם נגדי״.

לדבריו, המסע לווה בבדיחות על חשבונו, בקללות ובהשפלות. ״אני אפילו לא יודע מה גרם לזה אבל במשך חודשים הייתי בבדידות איומה. לא הוזמנתי לאירועים חברתיים, לא דיברו איתי והיה לי פשוט רע. השנה ביקשתי לעבור לתיכון אחר, לא זה שרוב התלמידים בחטיבה עוברים אליו, ופתחתי כאן דף חדש״.

"תופעה זו מטרידה מאוד את מערכת החינוך" (המחשה) (צילום: shutterstock)
“תופעה זו מטרידה מאוד את מערכת החינוך” (המחשה) (צילום: shutterstock)

תלמידה נוספת סיפרה כי במהלך טיול שנתי בשנה שעברה הצטלמה, יחד עם כמה מחברותיה, עם בגדים תחתונים בלבד, ומהר מאוד התמונות הגיעו לחבריהן לספסל הלימודים. ״זה היה בקטע של צחוק ולא מעבר לזה״, הסבירה. ״היינו חמש בנות והצטלמנו כשאנחנו עם תחתונים וחזייה. לא התכוונו להפיץ את התמונה ושלחנו אותה רק בינינו. אין לי מושג איך זה קרה, אבל התמונה הופצה ב־WhatsApp. תוך כמה שעות התמונה הייתה כמעט אצל כל השכבה וזה היה מביך. ניסינו לברר מי הפיץ את התמונה, אבל לא הצלחנו לגלות. כל מי שהגענו אליו, אמר שהוא קיבל את התמונה ופשוט הפיץ אותה הלאה״.

כוננות WhatsApp

ואכן, גם בעירייה מודעים לכך שמדובר בתופעה, ולכן החליטו להיאבק בה. “לאחרונה אנו עדים לתופעה של קבוצות תלמידים ב־WhatsApp, המתעללים, דוחים, פוגעים ומעליבים תלמידים אחרים”, נמסר מהעירייה. “הפגיעה יכולה להתרחש באופן עקיף, בכך שלא נותנים לילד להיכנס לקבוצה או באופן ישיר, על ידי התלהמות והעלבה קבוצתיים. המבנה של הקבוצה, בה כולם מגיבים מיד, רואים את התגובה ועונים מהר, מאפשר כר נרחב ופורה להתפתחות של תופעות אלימות חברתית לסוגיה. קבוצות WhatsApp, שנפתחות על ידי תלמידים, מהווות שלב התפתחותי נוסף על הקבוצות בפייסבוק”.

מהעירייה נמסר עוד כי תופעה זו מטרידה מאוד את מערכת החינוך העל יסודית, ולפיכך גובשו ביחד עם משרד החינוך והשירות הפסיכולוגי החינוכי תוכניות להתערבות.

גורם משטרתי שמכיר את התופעה מקרוב סיפר כי בשנה האחרונה הוא טיפל במספר מקרים מזעזעים. “התעסקנו בכמה ניסיונות התאבדות של בני נוער בגלל האפליקציה הזו”, הוא אומר. “מדובר בהעלבה ולפעמים גם בהתעללות שנעשית בפני קבוצות מאוד גדולות, לפעמים מול כל בית הספר. אנחנו בהחלט מזהים עליית מדרגה”.

באלו מקרים קשים טיפלתם?

“יש נערה שבמשך כמה חודשים הדביקו לה כינויי גנאי והיא הפכה לבדיחת הכיתה. היא כתבה לחברה שלה שהיא הולכת להתאבד. מזל שהחברה הייתה ערנית והראתה את זה להורים שלה, שהזעיקו אותנו. “במקרה אחר, אימא חשדה שבנה עלול לפגוע בעצמו. היא פרצה למקלחת ותפסה אותו קושר חבל כדי לתלות את עצמו. בחקירה הוא הסביר לנו שהוציאו לו שם של הומוסקסואל דרך ה־WhatsApp, והוא כבר לא יכול היה להתמודד עם זה בגלל התפוצה הרחבה.

“היה לי לאחרונה מקרה של זוג נערים שנפרד ובמטרה לנקום, הנער הפיץ תמונות שלהם במצבים אינטימיים. הנערה ניסתה לבלוע כמות של כדורים. כשהיא חזרה מבית החולים כתבו לה החברים של הנער ‘חבל שלא הצלחת'”.

איך אתם מתמודדים עם התופעה?

“יחסית קל לאתר את הפוגעים כי ה־WhatsApp פועל על בסיס מספר הטלפון האישי. בכל מקרה שמדווח לנו אנו פותחים בחקירה. במקרה האחרון, של פרסום תועבה על נערה שמאות ילדים ראו את איבריה האינטימיים, אנו מגישים כתבי אישום. אגב, באותו מקרה ההורים הגישו תביעה אזרחית נגד הנער על הנזק הנפשי שנגרם לילדה”.

6

חשד: בן 15 התאבד לאחר שהתעללו בו בפייסבוק

אתמול בצהריים נמצא נער מאזור ירושלים תלוי באמבטיה כשהוא ללא רוח חיים. במשטרה בודקים חשד לפיו הנער שם קץ לחייו לאחר שהפך מושא ללעג ולהתאכזרות מצד בני גילו באמצעות הרשת החברתית פייסבוק. כמו כן, נבדק האם הנער נפל קורבן להתעללות פיזית. אתמול הובא הנער למנוחות באזור מגוריו.

נער בן 15, תושב אזור ירושלים, הובא אתמול לקבורה במקום מגוריו לאחר ששם קץ לחייו. במשטרה בודקים את החשד לפיו הנער ביצע את המעשה לאחר שעודד לכך מצד חבריו ללימודים בבית הספר. כיוון נוסף שהוחלט לבחון במשטרה, אם נרשמו בעבר אירועים שבהם עבר הנער התעללות מצד חבריו.

הרמיזות למקרה הגיעו דרך הפייסבוק

הרמיזות למקרה הגיעו דרך הפייסבוק צילום: אי-אף-פי

בן ה-15 נמצא אתמול על ידי אחותו כשהוא תלוי באמבטיה בביתו. מקורבים למשפחה סיפרו כי הנער סבל מהצקות חוזרות ונשנות מצד חבריו. בבדיקה ברשת החברתית פייסבוק של חשבונות חבריו, נרמז על ידם שההתאבדות נבעה מהתעללות שספג לאורך השנים.

רק בתחילת השבוע הוגש לבית משפט השלום בירושלים כתב אישום במקרה אחר כנגד שני נערים בני 14, מבית ספר יוקרתי בעיר, בגין עבירות רבות של התעללות בקטינים, מעשה מגונה ותקיפה. על פי כתב האישום העבירות נמשכו כשנתיים והתרחשו במוסד שבו למדו, וכן בביתו של המתלונן, ג’.

על פי כתב האישום, המתלונן ואחד הנאשמים למדו יחד מכיתה א’ בבית הספר היסודי. לפני כשנתיים וחצי, עם מעברם לחטיבת הביניים, התהדקו הקשרים ביניהם והם בילו את רוב זמנם הפנוי יחד.

חתכים עם סכין יפנית

עוד עולה מכתב האישום כי  המתלונן חפץ עד מאד בחברתו של הנאשם והאחרון ניצל זאת בסדרת מעשי התעללות שכללו השפלות, מכות, מתן “עונשים” שונים ומעשים נוספים בעלי אופי מיני. “נאשם 1 עשה מעשים אלו בידעו כי המתלונן לא יהין להתלונן בגינם בשל תלותו במערכת היחסים ביניהם, ובשל רצונו כי יחסים אלו יימשכו ולא ייפסקו”, נכתב בכתב האישום.

לאחר זמן מה עבר המתלונן ללמוד בחטיבת ביניים אחרת, שם הוא נחל הצלחה ואף התוודע לחבר חדש – הנאשם השני בפרשה. בשלב

זה, כאשר שמע על כך הנאשם הראשון, הוא חידש את ביקוריו בבית המתלונן והמשיך בביצוע העבירות יחד עם נאשם השני.

על פי כתב האישום, באחד המקרים התעלל הנאשם הראשון במתלונן בשנת 2008. באישום נוסף הוא מואשם כי נהג להכות את המתלונן באופן תדיר ויום-יומי ובצורות שונות. הנאשם נהג לעקם את ידיו של המתלונן, לירוק עליו, לחנוק אותו בצווארו ולהכותו באמצעות אגרופים ומרפקים. עוד נהג הנאשם  לגרום למתלונן לחתכים בזרועותיו אותם ביצע באמצעות סכין יפנית.

7

חשד: נער הפיץ תמונות אינטימיות של ידידתו

בחקירה שנפתחה בעקבות ניסיון התאבדות של הנערה התברר כי חבריה התעללו בה. הנער החשוד נעצר, שותפו למעשה טרם נתפס.

המשטרה עצרה היום (א’) נער בן 18 בחשד שהפיץ באינטרנט תמונות אינטימיות של ידידתו, נערה בת 16, בגללן ניסתה להתאבד. בסוף השבוע ניסתה הנערה לשים קץ לחייה בבליעת כדורים, לאחר שתמונותיה החלו להתפרסם ברשת החברתית פייסבוק.
תחילתה של הפרשה ביום חמישי בצהריים, אז הובאה הנערה לבית החולים “מאיר” בכפר סבא לאחר שניסתה להתאבד.

בעקבות אשפוזה של הקטינה, פתחה המשטרה בחקירה במהלכה התברר כי הנערה נפלה קורבן להתעללות מצד חבריה בבית הספר, שצפו בתמונותיה והחלו לקנטר אותה.

בעקבות חקירה מאומצת של חוקרי משטרת כפר סבא, התברר כי האחראים למעשה הם שני צעירים שהיו בקשר עם הנערה. אחד מהם נעצר והובא לחקירה ומעצרו הוארך הבוקר עד מחר. כעת מנסים במשטרה לאתר את החשוד השני.

8

אשדוד: ניסיון התאבדות כפול של נערות בגלל הצקות בפייסבוק

אדם שהלך הלילה סמוך לחוף אשדוד הבחין בשתי נערות רטובות ורועדות מקור. מבדיקה ראשונית עולה כי השתיים, תלמידות כיתה ח’, ניסו לשים קץ לחייהן בטביעה בעקבות התנכלויות שספגו בפייסבוק – אולם התחרטו כשהיו כבר בתוך המים. האזרח הזעיק משטרה, שפינתה אותן לבית החולים עם כוויות קור חמורות. המשטרה פתחה בחקירה

ניסיון התאבדות כפול – בגלל הפייסבוק: שתי נערות בנות 13 ו-14 ניסו אמש לשים קץ לחייהן בעקבות הצקות שספגו בפייסבוק. עובר אורח שמצא את השתיים בחוף הים באשדוד הזעיק את המשטרה והן פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים ברזילי.

שתי הבנות נמצאו במהלך הלילה בחוף הים, לאחר שהחליטו לשים קץ לחייהן ככל הנראה עקב התנכלויות בפייסבוק. השתיים הלכו לחוף הים ונכנסו לתוך המים הקרים עם בגדיהן במטרה לטבוע.

אזרח שחלף במקרה בחוף הים הבחין בשתיים והזעיק משטרה. כאשר הגיע למקום שוטר קהילתי, רס”ב יורי קוגן, הוא כבר מצא אותן כשהן סובלות מכוויות קור חמורות ורועדות, אך בהכרה מלאה. השוטר פינה אותן לניידת המשטרה ומשם לבית החולים, וטיפל בהן טיפול ראשוני. בנוסף דיווח השוטר לבני משפחותיהן של שתי הבנות, שלא היו מודעים כלל לניסיון ההתאבדות.

שתי הבנות, בגילאי 13-14, סיפרו לשוטר על הרקע למעשה. הוא הוביל אותן לטיפול רפואי בבית החולים “ברזילי” באשקלון, שם הן אושפזו להשגחה, ואחת מהן כבר שוחררה הבוקר לביתה.

במשטרה פתחו בחקירת האירוע וממתינים להתאוששותן המלאה של הנערות כדי להבין בדיוק את הרקע ואת נסיבות האירוע הטרגי. הצוות החינוכי בבית הספר עודכן על פרטי המקרה.

9
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content