חברות – מגוננת: מדריך לנעדר הזהיר – ספר רונן רוזן by Yoged - יגודז'ינסקי / Yagodjinsky - יוגד : Went Electric / מעבדה לשירה מכוונת - Illustrated by אינטרנט - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

חברות – מגוננת: מדריך לנעדר הזהיר – ספר רונן רוזן

  • Joined Jun 2014
  • Published Books 751

3 שאלות מצילות חיים:

האם חשבת פעם להתאבד?

האם ניסית פעם להתאבד?

האם עשית ניסיונות בשבועיים האחרונים?

 

1
חברות – מגוננת: מדריך לנעדר הזהיר – ספר רונן רוזן by Yoged - יגודז

הון פוליטי – כח הבואש

אבלות שירית

לבנת ביניין בכפפת משי

יופיה יישמר לה

לרעתך

חריפות רגשית

נשמה תעתועית

גוף שעשועית

יוזמה תהליכית

לכי.

3

שלל שיריו

מתאבדים 500 בישראל

חוץ מאלה שנפלו אל מותם,

פן יקברו מחוץ לגדר.

או אלה מהמיגזר..

30,000 חיש וחישה

יותר מבכל מלחמות ישראל.

והממשלה החליטה,

להוציא את התרופות הפסיכיאטריות

מחוץ לסל.

ואותי מחוץ לתוכנית הלימודים,

ממש.

4

בחירה – או בכי רע

בהמשך לעניין האבל

ואפילו לא במעבר חד…

אחלק לכם את המבחנים.

.

טעות של טירון

להגיד לתלמיד לשבת במאונך ללוח

כי ב’ מי”ב 5 אומר:

“המורה, תכניס ת’בטן”.

 

 

5

תחושת מנהרה

אדם ניכנס לחור שחור,

חושב שאין אלטרנטיבה, פרוגרטיבה,

אקזאקוטיבה, או

נתיבה.

פתח לו,

או דווח עליו

ורווח לו.

6

תפילה ללא מוצא

יש סימנים מקדימים:

עצב עמוק

שימחה גדולה

שינויים קיצוניים במצב הרוח.

שלך

ושל תלמידך.

 

 

7

למה מה?

אז היו סימנים שהוא הולך להתאבד?

כן,

כשחזר מ ברזיל, תרגיל, רגיל, נחיל,

הראה לי אלבום תמונות.

היו בו רק גלויות.

כשראיתי את זה,

נבהלתי

זו היתה הצצה למוחו של

משוגע.

8

חיפושים נרחבים אחר שני נעדרים

רונן רוזן, בן 33 מנתניה, יצא ביום ראשון מביתו וסיפר להוריו כי הוא חוזר לשירות המילואים אותו היה אמור לסיים אמש. בפועל היה אמור לחזור לבסיס ביום שלישי. רוזן לקח עמו את נשקו האישי מסוג גליל. בני משפחתו וחבריו למילואים סיפרו כי לא הבחינו בסימני מצוקה. נעדר נוסף: תושב יבניאל בן 53

שלשום, לאחר שלא הגיע חזרה לבסיסו, התקשרו חבריו ליחידה אל ביתו. הוריו סיפרו להם כי יצא מהבית כבר ביום ראשון עם נשקו האישי מסוג גליל והודיע להוריו כי הוא חוזר לבסיס.

9
חברות – מגוננת: מדריך לנעדר הזהיר – ספר רונן רוזן by Yoged - יגודז

ההורים סיפרו כי כאשר הגיע לביתו לפני שבוע, הוא הגיע ללא ציוד אלא רק עם הנשק ואמר כי השאיר את הציוד בבסיס. שנודע לחבריו בבסיס כי הוא יצא ביום ראשון מביתו, ומאז ניתק עמו הקשר. הם דיווחו לצבא ולמשטרה על היעדרותו.
דודתו של רוזן, דליה פלג, סיפרה כי הוריו ואחותו היחידה שבורים ומצויים בהלם מהיעדרותו: “מיום ראשון אין לנו קשר אתו ואנחנו לא יודעים מה קורה. רונן סיים לא מזמן לימודי מחשבים אבל בגלל הקריסה בענף הוא לא מצא עבודה.

בבית מצאנו את תעודת הזהות שלו וכרטיס האשראי. התברר לנו כי הוא הוא יצא מהבית לבוש מדים ועם 150 שקלים. מאז שנעדר אנחנו עורכים בדיקות וחיפושים יחד עם המשטרה והצבא ואף שכרנו את שירותיו של חוקר פרטי שינסה לעלות על עקבותיו אבל עד כה אין בידינו אפילו לא קצה קצהו של חוט שיצביע היכן הוא נמצא”.
פלג הוסיפה כי “אפילו נכנסנו למחשב שלו בתקוה שאולי הוא השאיר איזה סימן אבל לא מצאנו דבר. אנחנו לא יודעים אם הוא בחר להיעלם או אולי נחטף בדרך למודיעין”.

11

לדבריה, התנהגותו של רונן בסוף השבוע הייתה רגילה והוריו לא חשדו בדבר כאשר יצא מהבית ביום ראשון.
חבריו ליחידה של רוזן, שהשתחררו אתמול (יום ד’) מהמילואים, סיפרו כי רוזן לא גילה סימנים מדאיגים, אלא להיפך. במהלך השירות הוא היה מרוצה ואמר כי המילואים ממש “כיפיים עבורו”.
מפקד משטרת נתניה, סגן-ניצב אבי בירן, אמר כי מיד לאחר הגשת התלונה פתחה המשטרה בחקירה לבדיקת נסיבות ההיעדרות ובנסיון לאתר את רוזן.
כאמור, בצה”ל לא ידעו על היעדרותו, כיוון שהוא היה אמור לחזור ליחידתו רק היום ולא ברור מדוע יצא מביתו כבר ביום ראשון בדרכו למילואים. בצה”ל חושדים כי הרקע להיעדרותו לאומני והמשטרה הוציאה הודעה על היעדרותו. תיאורו של רוזן: גובהו כ-1.68 מטר, צבע עיניו ושערו חום, מבנה גופו בינוני בריא, לבש מדי צה”ל ונשא עימו נשק מסוג גליל.
דודתו של רוזן, דליה פלג, ביקשה מכל מי שראה אותו מיום ראשון להתקשר לטלפון שמספרו 290700-053 או לפנות לתחנת המשטרה.

12
חברות – מגוננת: מדריך לנעדר הזהיר – ספר רונן רוזן by Yoged - יגודז

חייל המילואים סמ”ר רונן רוזן הוכרז נעדר

סמ”ר במיל’ רונן רוזן הוכרז הערב כנעדר צה”ל. רונן רוזן, עזב את ביתו ב-25.11.01, לבוש מדים ונושא נשק, ונסיבות היעלמו לוטות בערפל. משטרת ישראל, המשטרה הצבאית והיחידה לאיתור נעדרים של צה”ל, הקימו צוות חקירה משותף כדי לחקור את הפרשה.

, כ”ז בכסלו תשס”ב 12/12/01 10:09
סמ”ר במיל’ רונן רוזן הוכרז הערב כנעדר צה”ל. רונן רוזן, עזב את ביתו ב-25.11.01, לבוש מדים ונושא נשק, ונסיבות היעלמו לוטות בערפל.
משטרת ישראל, המשטרה הצבאית והיחידה לאיתור נעדרים של צה”ל, הקימו צוות חקירה משותף כדי לחקור את הפרשה.
צה”ל פונה אל הציבור לסייע בחיפושים אחרי סמ”ר רוזן. כל היודע דבר על מקום הימצאו של רונן רוזן, מתבקש להודיע למשטרת נתניה בטלפון 8604444-09, כמו כן אפשר לפנות במידע לכל תחנת משטרה.
14
חברות – מגוננת: מדריך לנעדר הזהיר – ספר רונן רוזן by Yoged - יגודז

בתוך כך נודע כי התחייבותו של שר הביטחון בנימין בן אליעזר לאנשי המילואים כי יבוטחו באופן זהה לאנשי הקבע אינה תקפה. כזכור, לפני חודשים אחדים פרץ משבר עם חיילי המילואים, ובשיאו איימו מפקדי גדוד טנקים במילואים שלא להתייצב לשירות. בתגובה פרסם בן אליעזר מכתב התחייבות לחיילי המילואים. ובו כתב בן אליעזר: “עקב אי הבהירות שעלתה בקרב חיילי המילואים באשר לביטוחם, ברצוני להצהיר במכתב זה על מחויבותו של משרד הביטחון להעניק זכויות מלאות לחיילים המשרתים במילואים אשר נפגעו תוך כדי שירותם הפעיל ובעקבותיו”.
עם זאת, עקב דיון בנושא אחר בבג”צ הובהר לפני ימים אחדים כי עמדת פרקליטות המדינה היא שההתחייבות לשלם מקופת המדינה אינה חוקית, ואינה מחייבת. בתשובת המדינה מצוין בפירוש כי גם לשר הביטחון ולשר המשפטים אסור להתחייב בשם המדינה, והתחייבויות כאלה בטלות. חברי כנסת פנו לנשיאות הכנסת לקיים דיון דחוף בנושא בוועדת החוץ והביטחון. במקביל פנו ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה לתת תוקף משפטי למכתבו של בן אליעזר

16
חברות – מגוננת: מדריך לנעדר הזהיר – ספר רונן רוזן by Yoged - יגודז
רונן רוזן שנעלם לפני 3 שבועות הוכרז נעדר

צוות חקירה שהוקם במשטרת נתניה לא הצליח לעלות על עקבותיו

צה”ל הכריז השבוע על רונן רוזן, בן 33 מנתניה, כנעדר. לפני כשלושה שבועות יצא ככל הנראה רוזן מביתו ברחוב ז’בוטינסקי בעיר, שבו הוא מתגורר עם אחותו והוריו, ולא שב עד כה. במשטרת נתניה הוקם צוות חקירה שניסה לעלות על עקבותיו של רוזן, אך לשווא.

רוזן, איש מחשבים בהכשרתו, מובטל מחודש ינואר השנה. החוקרים בדקו את מחשבו האישי של רוזן ואת חפציו האישיים כדי לנסות להבין את כוונותיו, אם היו כאלה. כל אפשרויות החקירה נבדקו ואין מוציאים מכלל אפשרות במשטרה כי רוזן שם קץ לנפשו.

לפני שרוזן הוכרז נעדר הוא היה בשירות מילואים פעיל. “המשטרה מיצתה את כיווני החקירה והחיפושים”, הסביר היום (רביעי) סגן מפקד תחנת נתניה, רב-פקד שי חזן. לפיכך, הכריז עליו הצבא כנעדר בתחילת השבוע והחקירה מתנהלת בשיתוף עם המשטרה הצבאית החוקרת (מצ”ח).

18

רוזן, תושב נתניה בן 33, נעדר זה שבועיים; גופתו נמצאה בנחל צין סמוך לשדה בוקר; נשקו האישי ותעודות זיהוי נמצאו ברשותו; מצ”ח חוקר את נסיבות המוות

גופתו של חייל המילואים מנתניה, רונן רוזן בן 33, שנעדר כשבועיים נמצאה אתמול בנחל צין, סמוך למדרשת בן גוריון. גופתו של רוזן נמצאה במצב רקבון מתקדם, כשהוא לבוש במדי צה”ל ודיסקית על צווארו. הוא עזב את הבית ב-25 בנובמבר.

ליד הגופה נמצא נשקו האישי של החייל במצב חלוד. במצ”ח חוקרים האם מדובר בהתאבדות או פליטת כדור. בשבוע שעבר ביצע צה”ל חיפושים אחר הנעדר, אך החיפושים התרכזו באזור מגוריו, בנתניה, ולא בדרום. את הגופה גילה צעיר מהמדרשה שטייל עם כלבו לאורך הצוק וירד אחר כלבו במורד, שם הבחין ברובה ורגל מבצבצת מבין הצמחיה.

19

הוא הזעיק את מתנדבי יחידת חילוץ הר הנגב. למקום הגיעו שוטרים מתחנת דימונה והמשטרה הצבאית פתחה בחקירה. למרות שעל גופו של רוזן נמצאו תעודות מזהות הועברה גופתו, בשל הריקבון, למכון לרפואה משפטית באבו כביר לזיהוי ודאי. מצה”ל נמסר כי רוזן היה אמור להתייצב לתעסוקה באגד ארטילרי בדרום, אולם לא הגיע לשם.

20
  סמל ראשון
רוזן, רונן
 

בחודש יולי 1987 התגייס רונן לצה”ל ושובץ בחיל-התותחנים. רונן תואר על-ידי מפקדיו כחייל רציני, בעל מוסר עבודה גבוה, אשר ביצע את המוטל עליו ביסודיות ובהתמדה לשביעות רצונם המלאה.תמונת החלל

בן דינה ואמנון. נולד ביום ל’ בסיוון תשכ”ח(26.6.1968) בקיבוץ ברור חיל. בן בכור להוריו, אחריו נולדה אחותו ענת.

רונן, שבני משפחתו נהגו לכנותו ‘נני’, למד בבית-הספר היסודי האזורי ‘שער הנגב’, ומשעברו לנתניה המשיך את לימודיו בבית- הספר היסודי ‘יונתן’. הוא סיים בהצלחה את לימודיו בבית-הספר התיכון ‘טשרניחובסקי’ בנתניה.

 

21

במהלך שירותו השתתף רונן במבצע בדרום לבנון ביום 4.5.1988, בקרב על הכפר מיידון, הסמוך לגבול הסורי. בלחימה עיקשת מבית לבית, נכבש הכפר, שהפך למבצר של החיזבאללה, על-ידי כוחות הצנחנים, השריון, חיל-האוויר והתותחנים.

רונן סיים את שירות החובה בדרגת סמל.

כבר מגיל צעיר התעניין רונן במחשבים, ולאחר שחרורו מהצבא החליט ללמוד בצורה מקצועית מחשבים ומונטאז’ דפוס. עם סיום לימודיו החל רונן לעבוד בתחום המונטאג’.

ביום י”א בכסלו תשס”ב (26.11.2001), במהלך שירות מילואים, נפל רונן בעת שירותו. בן שלושים-ושלוש היה בנופלו. רונן הובא למנוחות בבית-העלמין הצבאי בנתניה. הותיר אחריו הורים ואחות.

(דף זה הוא חלק ממפעל ההנצחה הממלכתי ‘יזכור’, שנערך ע’י משרד הביטחון)

 

22
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content