המדריך למטייל by liorezer - Illustrated by ליאור עזר ורועי גולן - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

המדריך למטייל

by

Artwork: ליאור עזר ורועי גולן

  • Joined Sep 2015
  • Published Books 2

אטרקציה ראשונה מאוד מומלצת היא רכבת הכותל – משער יפו לכותל ועיר דויד.

רכבת הכותל היא מיזם תיירותי ייחודי בעיר העתיקה של ירושלים שמאפשר לכם לחוות את העיר העתיקה באמצעות סיור המלווה בהדרכה קולית – וכל זה על רכבת!
הסיור יוצא מהתחנה הראשית בשער יפו – שער הכניסה הראשי לעיר העתיקה (הסמוך למתחם ממילא) ועובר ברובע הארמני והרובע היהודי ולבסוף נכנס לכותל המערבי.

הסיור החוזר של הרכבת יוצא מהכניסה לכותל המערבי דרך שער האשפות אל מחוץ לחומות, ועובר בסמוך להר ציון, גיא בן הינום ומסיים בשער יפו.
מסלול הנסיעה המלא ברכבת הכותל אורך כחצי שעה ובמהלך הסיור יזכו הנוסעים להדרכה קולית אודות אתרי המורשת וההיסטוריה הנמצאים לאורך המסלול בשמונה שפות שונות.

הרכבת היא אטרקציה חווייתית המיועדת למבקרים, תיירים ובעיקר למשפחות וילדים. בנוסף הרכבת מתפקדת כפתרון יצירתי וחווייתי לבעלי מוגבלויות המעוניינים להגיע לכותל המערבי ונתקלים בבעיות נגישות שונות: הרכבת מונגשת לנכים, כולל עליית כסאות גלגלים.

2

3

 אטרקציה נוספת שכדאי לכם לבקר בה היא מנהרות הכותל המערבי.

הכותל המערבי מרשים ביותר כשלעצמו, אך גדולתו האמתית מתגלה רק כאשר יורדים אל מתחת לפני האדמה. מנהרות הכותל רצות לאורך 485 מטרים של הכותל, והמבקרים יכולים לקבל מושג על האתגרים ההנדסיים המדהימים שעמדו בפני הורדוס הגדול בפרויקט המזהיר שלו להרחבת הר הבית. דוגמה מופלאה לכך היא האבן המערבית, שאורכה כמעט 14 מטרים ומשקלה קרוב ל-570 טונות.

מדובר במערכת מנהרות תת-קרקעית שהן שרשרת רצופה של היסטוריה מימי החשמונאים ועד ימינו. הן נוצרו באמצעות מספר רב של קשתות שנבנו זו לצד זו, ונתמכו בגרמי מדרגות המקשרים את העיר עם הר הבית. בימי קדם היה במקום גיא בשם עמק הטירופיאון, שעבר לאורך צדו המערבי של הר הבית והפריד בין הרובע ההרודיאני ובין המקדש, והצורך לגשר מעליו הוא שהביא לבניית הקשתות. כיום תומכים מעברים אלה ברחובות, והמנהרות עוברות ממש מתחת לרובע המוסלמי.

4
המדריך למטייל by liorezer - Illustrated by ליאור עזר ורועי גולן - Ourboox.com

אם אתם רוצים ללמוד עוד על הכותל בדרך מיוחדת במינה, יש לנו את המקום בשבילכם!

יצירות זכוכית, קול ותאורה, הולוגרמות וארכיאולוגיה מתחת לאדמה. מיצג תת־קרקעי ברחבת הכותל, המציג אמנות מודרנית משולבת בדו־שיח עם ארכיאולוגיה ותגליות מימי בית ראשון ושני. מדובר ביצירת מופת תת־קרקעית, העשויה כולה מזכוכית ומשלבת אפקטים ייחודיים של תאורה והולוגרמות מיוחדות בחללים ארכיאולוגיים בני אלפי שנים.

מרכז שרשרת הדורות הוקם ב-2006 סמוך לכותל המערבי, ומציע סיור בשרשרת הדורות של עם ישראל – חוויה מרגשת המספרת את סיפורו של העם היהודי לדורותיו. המרכז מחולק לחדרים שונים, ובכל חדר נחשף המבקר לתקופה שונה בשרשרת הדורות של העם היהודי, החל ב”אבות האומה ושנים־עשר השבטים”, וכלה ב”תקומה”. מבעד לאפלת החדרים בוקעות קרני אור המאירות את היצירות. במרכז משולבים אלמנטים של מוזיקה, פיסול, ארכיאולוגיה ואפקטים של אור, עשן, הולוגרמות וזכוכית.

6

7

אז עכשיו הגיע הזמן לנוח קצת מהמסע, הגיע הזמן לבקר במוזיאון ישראל, המוסד התרבותי הגדול בארץ.

במוזיאון אגפים רבים ואוספי אמנות, וארכיאולוגיה. מתיחת הפנים המשמעותית שעבר לאחרונה רק מוסיפה למעמדו כאתר חובה. המוזיאון נפתח מחדש בקיץ 2010 לאחר חודשי עבודה ארוכים, והוא מציע אולמות תצוגה חדשים ואזורים פתוחים כמו גם עיצוב מחודש של רבים מאגפיו הוותיקים.

אחת מגולות הכותרת של הביקור במוזיאון הוא היכל הספר בעל העיצוב הייחודי שהוא גם אחד מסמלי העיר. בהיכל מצויים כתבי יד עתיקים ובתוכם גם מגילות ים המלח. סמוך אליו מצוי דגם מפורט של ירושלים בימי בית שני, אשר מספק את ההקשר ההיסטורי לכמה מאותם כתבי יד שלא יסולאו בפז.

אגף הנוער הוא עוד אחד משיאי הביקור, והוא מציע תערוכות ותוכניות מלהיבות לילדים ולצעירים בנפשם. כל שנה נהנים יותר מ-100 אלף תלמידים מכל רחבי הארץ ממגוון רחב של פעילויות במקום. באגף הנוער אולמות תצוגה גדולים, סדנאות, חדרי הרצאות, ספרייה ובה ספרי ילדים מאוירים, חדר מִחזור וחדר אוספים.

8
המדריך למטייל by liorezer - Illustrated by ליאור עזר ורועי גולן - Ourboox.com

לסיום, אנחנו ממליצים מאוד על מופע מולטימדיה רב חופשי המתאים לכל הגילאים, “אני ירושלים”.

“אני ירושלים” הוא מופע מולטימדיה אמנותי, חדשני ובינלאומי, שלוקח אתכם לחוויה רב חושית אל רבדיה השונים של העיר. במהלך המסע תכירו את העיר הנצחית הזאת מקרוב – ולא תשכחו אותה. “אני ירושלים” ממוקם בלב שדרות אלרוב, ממילא, בתוך חלל הקרנה המשנה את מימדיו לאורך המופע. כאן, תצאו למסע סוחף של צלילים, מראות, אנשים וריחות לעבר ירושלים של היום, של אתמול ושל המחר.
המופע מתאים לגילאי 4-99, וכל אחד ימצא את החיבור המיוחד לו לעיר ואת “האני ירושלים” שלו.
אתם מוזמנים להגיע ולהתרגש. הביקור בעיר כבר לא יראה אותו הדבר.

10

11
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content