כוכבים על האדמה by shiemaa hilehel - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

כוכבים על האדמה

  • Joined Mar 2021
  • Published Books 2

אישהן אווסטי הוא ילד כבן 8. הוא שונא את בית הספר והלימודים، לא מצליח לקרוא ולכתוב כראוי ונכשל בחשבון، אך אוהב אומנות וציור. אביו הוא איש עסקים מצליח שמצפה ממנו להישגים، אמו היא עקרת בית מסורה שמתוסכלת מאי הצלחתה לעזור לו בלימודים ، יוהאן הוא תלמיד ואחיו וספורטאי מוצלח שמאפיל עליו

 

1

לאחר שאישהן בורח מהלימודים ומקבל ציון גרוע במיוחד במבחן בחשבון، הוא מסולק מבית הספר והוריו שולחים אותו לפנימיה، שם המשמעת קפדנית יותר. הוא מרגיש בודד ושוקע בפחד، חרדה ודיכאון. חברו היחיד הוא רג’אן דמודהרן، ילד נכה אך תלמיד מצטיין.

2

 

התפנית מתרחשת כאפשר לפנימיה מגיע מורה חדש לאמנות – רם שנקר ניקומבה، שהוא גם מורה בבית ספר לילדים עם מוגבלויות התפתחותיות. הוא עליז ומשוחרר יותר מהמורה הקודם לאמנות. הוא שם לב למצוקה של אישהן ומאבחן את הקושי שלו כדיסלקסיה.

3

 

ניקומבה נוסע לביתו של אישהן, שם הוא מדבר עם הוריו ומסביר להם על הקושי של אישהן. הוא מופתע לגלות שאישהן מוכשר באמנות, כי בכיתה הוא סירב לצייר. אביו של אישהן מסרב לקבל את הסבריו וטוען שהתנהגותו של אישהן נובעת מעצלות, אך בסופו של דבר משתכנע.

4

 

ניקומבה חוזר לפנימיה ומעביר שיעור בו הוא מספר על אנשים מפורסמים שבילדותם חוו קושי בלימודים. בסוף השיעור הוא קורא לאישהן ומעודד אותו בסיפורו האישי – גם הוא סבל מדיסלקסיה בילדותו. אישהן אכן מתעודד ולראשונה יוצר בשיעור אומנות-הוא בונה סירה שיכולה לשוט על פני המים. ניקומבה משיג

5

מהמנהל אישור ללמד את אישהן באופן פרטי, ומצליח לקדם אותו. לקראת סוף השנה הוא מארגן תחרות ציור גדולה. אישהן, שצייר דמות יושבת על שפת אגם, זוכה במקום הראשון, וניקומבה שצייר דיוקן אמנותי של אישהן זוכה במקום השני.

כאשר הוריו של אישהן פוגשים את צוות הפנימיה ביום האחרון ללימודים ، הם מופתעים מהשיפור הגדול שחל בו. אביו מכיר בטעותו ומודה לניקומבה. לפני שעזב، אישהן רץ אל ניקומבה، שמרים אותו גבוה אל השמיים בחיבוק .

6

אני ממליץ לך לראות את הסרט כי זה עוזר המון ומציין הרבה דברים

7
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now