להשאיר את האגו ביציע – 4 / שולי ספיר-נבו by קריירה שוברת שוויון שולי ספיר-נבו - Tie Breaker Shuli Sapir-Nevo - Ourboox.com

להשאיר את האגו ביציע – 4 / שולי ספיר-נבו

by קריירה שוברת שוויון שולי ספיר-נבו - Tie Breaker Shuli Sapir-Nevo

להשאיר את האגו ביציע 

הסביבה העסקית שלנו היא כמו מגרש כדורגל. לכל שחקן יש תפקיד מוגדר. המגרש הוא מקצועי לחלוטין ועלינו ללמוד להסתכל מהצד ללא מעורבות רגשית.
עלינו מוטלים הפעלת שיקול דעת, תכנון מהלכים נבונים, קידום המטרות העסקיות, נטרול תגובות רגשיות כמו כעס ועלבון.
במגרש יש מקום רק לשחקנים מקצועיים.
המטרה בארגון היא אינה להתחרות אחד עם השני, היא אינה משחקי כוחות, אלא למקסם את עבודת הצוות ביחד, את שיתופי הפעולה וליצור כל הזמן SITUATION  WIN WIN
1
אף אחד לא “מחפש” איש, לא רודף אחרי איש וגם לא שם רגל במכוון. וגם אם מקנאים בך או “מחפשים” אותך אפשר להתאכזב, אפשר להיפגע אך צריך להכניס את אלה לפרופורציה. המטרה שלך צריכה להיות, איך אתה לא נותן לזה לנהל אותך.
בכל שנות עבודתי נוכחתי כי רוב המנהלים שמתקדמים הכי מהר ולעמדות מפתח הם אלו שבדרך כלל הינם בעלי יחסי אנוש טובים, שיש להם את היכולות לפתור בעיות מכל הסוגים, שהם בעלי שיקול דעת וקור רוח ויש להם מספיק ביטחון עצמי כדי לאפשר לאחרים להתפתח וכך הם גם התנהלו בתפקידיהם הקודמים.
2
כאשר נגררים למצבים של לחפש את האשם בשני , להתקיף , להתגונן , “ללכלך” ,האגו הרע משתלט ואז מתקבלות החלטות אמוציונליות שגויות. נוצרים קצרים ומשקעים – אלה לא מקדמים לא את העובד, לא את הארגון ובוודאי שלא תורמים לאווירה.
המגרש שלנו הוא סביבת עבודה שבה העובדים/ המנהלים הם השחקנים והם צריכים להיות מקצועיים. צריך לשנן זאת כל הזמן!
תראו כמה זמן מקדיש מאמן כדורגל לאמן את שחקניו להעביר  ולמסור כדור אחד לשני ופחות לשעוט קדימה ולהבקיע גול.
3
כדי להבקיע גול אתה לא יכול להיות חלוץ בלבד, מצוין תהיה ככל שתהיה. מאחוריך יש נבחרת שלמה שרצה ומתאמצת עד שהיא יוצרת לך את ההזדמנות הכי טובה להבקיע גול.
כדי לעצור גול אין זה מספיק להיות שוער מעולה, אתה צריך נבחרת שתהיה רשת ההגנה שלך.
אותו דבר במגרש העבודה העסקי שלנו.
זה לגיטימי וגם רצוי שיהיו חילוקי דעות, ויכוחים, הצעות שונות אסטרטגיות כאלה או אחרות . הכל מתחיל ונגמר באיזה אופן מנהלים את אלה . כאשר הם עוברים במסננת של הראש, הכל הוא לגופו של עניין, אך אם הרגשות מנהלים את הנושאים האלה זה בור שקשה לצאת ממנו . זה בור שאוגר משקעים, תופח ומשפיע על כל צורת העבודה שלנו , על מצב הרוח והמוטיבציה שלנו ועל התוצאות.
4

תזכרו:

 • בגלל האגו הרבה פעמים מפספסים את המטרה.

 • כאשר שמים את האגו בצד לומדים להקשיב, להבין ולפתור בעיות.

 • סוף מעשה במחשבה תחילה. אין מגיבים בעידנא דריתחא (בזמן של כעס)

 • לנהוג בכבוד ובאכפתיות מנטרל רגשות שליליים משני הצדדים.

5
תאור מקרה
באחת החברות הגדולות הייתה תחרות בין שני מנהלי מפעלים ששאפו להגיע לתפקיד ראש אגף . בשנתיים הראשונות של תפקידיהם הם עבדו בשיתוף פעולה והיו אף חברים טובים עוד מלימודי ההנדסה המשותפים שלהם. כאשר התחילו השמועות כי תפקיד ראש האגף מתפנה בקרוב, התחילו השניים להתרחק אחד מהשני ולהתחרות זה בזה בהכפשות ובפיתוח אמוציות שליליות אחד כלפי השני ובאמצעותן ניווטו את דרכי עבודתם.
במקום להתעסק במצוינות , בשיפור תהליכים, בייעול , בניהול המפעלים בהתמקצעות, בראיית העתיד ובפיתוח אסטרטגיות להשגת היעדים. (כך שניתן באמת לבחון מי ראוי יותר לתפקיד).
6
עסקו השניים בצבירת כוחות , בהסתה ,בשמחה לאיד . התחילה תעשיית קליקות ותעשיית ריגול והאווירה נהייתה עכורה וחילחלה בכל רמות בעלי התפקידים בשני המפעלים.
כמה אנרגיה ומשאבים שליליים נותבו למקומות אלה.
סופו של דבר החליט מנכ”ל החברה לגייס מבחוץ מנהל חיצוני לאגף. בשיחה שהתקיימה בינינו אמר לי המנכ”ל כי שני מנהלי המפעלים הם מקצועיים בתחומם ויקרי ערך, אך אין להם את היכולת הניהולית הדרושה כדי להיות ראש אגף מאחר והאמוציות מנהלות אותם.
7

מסקנה

במקום לטפס לבד על עץ שאי אפשר לרדת ממנו, עדיף לרוץ ביחד במגרש ולהבקיע גולים.

שולי ספיר-נבו

ייעוץ ופיתוח אישי- קריירה שוברת שיויון

[email protected]

8
שולי ספיר-נבו, יועצת קריירה 
 * פיתוח פוטנציאל אישי של מנהלים בכל הדרגים.
* סיוע למנהלים בניהול והנעת עובדים.
* זיהוי האתגרים והקשיים הצפויים במימוש יעדי הקריירה. למעלה מ – 30 שנות ייעוץ במשאבי אנוש ופיתוח פוטנציאל אישי של מנהלים בכל הדרגים.
 • עשר שנים ניהול משרד עצמאי משלה לייעוץ למנהלים בתחום משאבי אנוש, בחברות גדולות ובחברות סטרט אפ. ביניהן חברות : מפעלי ים המלח, תרכובות ברום, רותם דשנים, דשנים וחומרים כימיים, תמי- חברת המחקר של כי״ל, בייטמן הנדסה, זרעים גדרה, המכללה הטכנולוגית ב״ש, קופולק, אינזמוטק בע״מ.
 • עשר שנים במטה קונצרן ״כימיקלים לישראל״ בתור מנהלת סגל בכיר.
 • שירות בצה״ל באגף תכנון כ״א דרגת שחרור רס״ן.
9
מוזמנים להכנס לדף הפייסבוק שלי ולמצוא כתבות, תובנות, טיפים, סוגיות בניהול, פיתוח פוטנציאל אישי ועוד. כמו כן אירועים, הרצאות ומפגשים שקשורים להתנהלות בעבודה והתפתחות אישית במסלולי הקריירה.

https://www.facebook.com/shuli.s.nevo/

 תודה רבה ומיוחדת לנטלי עמית, היועצת השיווקית שלי-

על המקצוענות, היוזמה, המוטיבציה ועל ביצוע חסר פשרות.

10
אהבתם?
מוזמנים לקרוא ספרים נוספים שלי:
אימהות וקריירה
https://www.ourboox.com/books/אימהות-וקריירה-שולי-ספיר-נבו/
*
חוזרים לדבר בארבע עיניים
https://www.ourboox.com/books/חוזרים-לדבר-בארבע-עיניים-שולי-ספיר-נ
*
חוצפה מצידך
https://www.ourboox.com/books/חוצפה-מצידך-שולי-ספיר-נבו/
11
להשאיר את האגו ביציע – 4 / שולי ספיר-נבו by קריירה שוברת שוויון שולי ספיר-נבו - Tie Breaker Shuli Sapir-Nevo - Ourboox.com
להשאיר את האגו ביציע – 4 / שולי ספיר-נבו by קריירה שוברת שוויון שולי ספיר-נבו - Tie Breaker Shuli Sapir-Nevo - Ourboox.com
14

To our wonderful community of readers:

The author has made this book available to you free of charge. We'd be really grateful if you'd consider one of the following:


 • Donating a dollar to the author

 • If you enjoyed the book, leave a like!

 • Write a few words of encouragement in the comments section below

 • Share it with your friends, you can use this shortlink:

Thanks for your generosity!
Mel, Ran, Shuli and the Ourboox team

This free digital picture e-book was brought to you by

Ourboox.com

Create your own free bookOurboox is the world's simplest free platform for creating, sharing and promoting digital picture e-books.

Join us now and make your books come true.

COMMENTS 0

Leave a Reply